Въпросче.....

  • 648
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Здравейте,
братовчедка ми си има   ylinfant на почти 5 месеца.Започна да го храни изцяло на кисело мляко.Дали няма да му стане нещо от него

# 1
  • Мнения: 1 155
Мисля, че е доста рано за кисело мляко, а защо е спряла да му дава Адаптирано мляко?

# 2
  • Мнения: 5 940
Има безброй теми по въпроса. Желязодефицитна анемия, скрито кървене на червата, алергична реакция са само част от рисковете при толкова ранно въвеждане на кисело мляко в менюто на бебето.

# 3
  • Мнения: 1 447
Не мисля,че ще му стане нещо.Дъщеря ми беше само на кисело мляко от 3 месец.Да е жива и здрава вече е на 4 години.

# 4
  • Мнения: 229
Мисля , че може да премина на смесено хранене , в смисъл на АМ  и следващоно хранене да е с кисело мляко.Не мисля , че ще и стане нещо !

# 5
  • Мнения: 2 310
Раничко е за кисело мляко.
Хубаво е да го храни с АМ .
Но в крайна сметка всяка майка сама си решава.

# 6
  • Мнения: 224
Всяка майка си решава! Аз лично съм против и не бих направила така, но имам една позната, която даваше на бебето си само кисело мляко още от втория месец, защото не искало адаптирано  Thinking Но тя му беше купила едно и не искаше да пробва с друга марка, защото само давала пари на вятъра  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 753
Най-вероятно нищо няма да му стане, но адаптираното мляко е по-подходящо за бебе... Няма да коментирам и качеството на киселите млека по магазините...

# 8
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
всяка майка сама ре6ава как и с какво 6те храни детето си-моя принц ве4е е голям ама той самия не6те кисело а адаптирано мляко.
майка ми е дала на сестра ми на 40дни кисело мляко и ако я видите какво магаре е ни6то и няма-не казвам 4е е правилно ама като е нямало какво друго ........
има жени които нямат кърма и пари за АМ какво ядът бебетата според вас,,,,,,,,,,

# 9
  • Мнения: 666
А каква е нейната причина да дава само кисело мляко? По приницип наистина всеки сам си решава, баба ми онзи ден ми разказа как майка ми не наддавала първите три месеца от раждането си и не искала да яде, а като и спряла кърмата почнала да й дава кисело мляко със счукани бисквити вътре и за нула време качила кг и това от 3-тия месец говорим  Laughing така че оцеляват бебета и на кисело мляко. Хубавото на АМ е че има добавки като желязо и витамини, от които бебетата имат голяма нужда и ако може да храни комбинирано с кисело и АМ няма да е зле според мен.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Най-вероятно нищо няма да му стане, но аз не разбирам това решение. Първо - киселото мляко, което се продава по магазините е голям боклук. Ако пък сама кваси пак си е рисковано, защото не се знае дали прясното мляко, което взима е изследвано и чисто. От друга страна Ам е създадено точно за бебета, обогатено с витамини и т.н. т.е. в пъти е по-полезно и безопасно. Но е въпрос на избор, разбира се.

# 11
  • Мнения: 2 090
На моя много близка приятелка бебчето долу-горе на същата възраст започна да пие кис. мляко.Кърмата и спря,а бебето не искаше да поеме нито едно от всичките АМ на пазара.Тя просто нямаше избор.Измъчи и бебето и себе си,докато изпробват различните АМ,ама не и не,стои гладно това бебе,но не иска да го пие.Киселото го хареса и продължиха само с него.Нямаше проблеми,да е живо и здраво детенцето вече е на 2 годинки почти.

Но проблемите,изброени от valerie,хич не са шега работа.Ако имаше друг начин приятелката ми също би отложила толкова ранното захранването с кис. мляко...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма да му стане нищо-моя приятелка от 3-я месец си храни децата с кисело мляко  Peace

# 13
  • Мнения: 1 341
Има рискове, но всяка майка решава как и с какво ще храни детето си.

# 14
  • Мнения: 2 334
Има рискове, но всяка майка решава как и с какво ще храни детето си.

Точно така е ,но аз лично не бих дала кисело мляко на детето си поне до 1-та годинка Peace

Общи условия

Активация на акаунт