Черни изпражнения при 6 месечно бебе.

  • 6 204
  • 1
  •   1
Отговори
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте д-р Слънчева!
Синът ми е от месец и половина има черни примеси в изпражненията си,дори понякога цялото изпражнение е черно,а на вътре тъмно зелено до кафяво.Водих го на две лекарки и двете ме убеждават,че няма проблем.Едната ми обясни,че се получавало от натрупване на храна в стомахчето при захранване,тя ферментирала и от там бил черния цвят.Изписаха ми лактулоза по 0.5мл,защото имаме и запек,той си ака по 2 пъти на ден,но изпражненията са много твърди. Пихме две седмици лактулозата и другата лекарка каза да я спираме,защото има много газове и плаче .Сега пак продължава акото да е много твърдо,ака по два пъти на ден.Иначе ,аз смених млякото от фризолак на фризовом ,а сега сме на аптамил.Давам му пюре от круша,сливи и яде доста бананена каша.Пием сок от мека ябълка и грозде,но няма ефект.
Според вас на какаво се дължи това и имам ли повод за притеснение?Благоадря преварително за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Тъмните изпражнения може да са от плодовете- сливи, грозде , които правят изпражненията по-тъмни. Ако се изхожда по веднъж дневно това е нормално, при децата след 3-4 м. изпражненията са добре оформени.
Ако нещо Ви притеснява можете да се консултирате с детски хируг и гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт