Яслата/7/ :)

  • 17 143
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 393
Момичета, заповядайте в новата тема. Успех на всички малки сладури, които тръгват на ясла Heart Eyes     bouquet

# 1
  • Мнения: 684
Пу първа!
Все по-трепетно ми е  Rolling Eyes Броени часове...
Днес реших да занеса изследванията да ги погледнат - всичко било ок. Обаче се срещнах с едната учителка ли, сестра ли и... доста ме спече тая жена. Една строга такава, няколко пъти ми рече, че при тях "няма шест-пет". До 20 дена трябвало да я науча да пие от чаша - не можело да обслужват 20 деца с шишета и манерки. Пита с гърнето как е, аз казвам, че не ще да седи и почти веднага става, а тя - Аааа, ние тука седим! Бибата - отначало може за сън, ама полека ще я махали (аз принципно съм за, ама дано не е с рев). Абе очаквах по-топло отношение - можеше да ми каже същите неща, ама с други думи, по-човешки и с разбиране. А като се стигна до въпроса колко дни да остане до обяд и тя рече, че още от утре ще е за целия ден, а аз - шок и ужас  Shocked Не знам аз как ще изкарам цял ден без нея дето знам уж къде и защо е, а какво остава за мъничката ми душичка дето нито ги е виждала тия, нито знае аз къде съм и това - цял ден... Хич не ми се иска така - 2-3 дена поне мисля, че трябва да е на половин ден. И само като обърнах гръб и ми се напълниха очите  Cry

# 2
  • Мнения: 1 317
Успех и от мен на всички мъничета, които започват яслата! Да е леко и за тях и за родителите им  Hug Hug Hug

# 3
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Успех на малчовците, които сега тръгват на ясла!
jas.min, не се притеснявай! Някои деца свикват много бързо в яслата! Ако не е така - ще ти се обадят! Това е по-добрият вариант, отколкото да ви карат да ходите до обяд в продължение на месец  Hug Виж, ние без децата е по-трудната част. Но е за добро на всички ни!   bouquet

# 4
  • Мнения: 418
Кви са тези глупости от първия ден да остава целия.Когато си решиш тогава оставяш детето.Тук в квартала едно детенце вече цяла година ходи на ясла до обяд.Успех!

# 5
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Пу първа!
Все по-трепетно ми е  Rolling Eyes Броени часове...
Днес реших да занеса изследванията да ги погледнат - всичко било ок. Обаче се срещнах с едната учителка ли, сестра ли и... доста ме спече тая жена. Една строга такава, няколко пъти ми рече, че при тях "няма шест-пет". До 20 дена трябвало да я науча да пие от чаша - не можело да обслужват 20 деца с шишета и манерки. Пита с гърнето как е, аз казвам, че не ще да седи и почти веднага става, а тя - Аааа, ние тука седим! Бибата - отначало може за сън, ама полека ще я махали (аз принципно съм за, ама дано не е с рев). Абе очаквах по-топло отношение - можеше да ми каже същите неща, ама с други думи, по-човешки и с разбиране. А като се стигна до въпроса колко дни да остане до обяд и тя рече, че още от утре ще е за целия ден, а аз - шок и ужас  Shocked Не знам аз как ще изкарам цял ден без нея дето знам уж къде и защо е, а какво остава за мъничката ми душичка дето нито ги е виждала тия, нито знае аз къде съм и това - цял ден... Хич не ми се иска така - 2-3 дена поне мисля, че трябва да е на половин ден. И само като обърнах гръб и ми се напълниха очите  Cry


Коя е тази ясла? И в нашата ще е така... Малкия ще тръгне от 17, но от сега ми се къса сърцето - как ще я кара там самичък  сред непознати, като само аз съм си го гледала до сега и при непознати не отива... а и с тези престилки, с които работят сестрите... него го е стрях от тях.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 300
Запис и от мен в новата тема!

Успех на всички малчовци, които поемат по своя вече самостоятелен път. Бързо да свикнат и да няма болести!

И много кураж за нас мили мами. На малките ще им е трудно в началото, но там в яслата е интересно, ще бъдат с дечица, нови играчки. Но нашите къщи ще са празни и подредени, но нямаме избор. Ще свикваме и ние. Уффффф и на мен ми е безкрайно криво с тази ясла, само си поплакеам, но никога пред малкия!

И така: УСПЕХ!!!!

П.С Благодаря ви за отгорите за дрехите, обяда и цветята в преднаат тема!

# 7
  • Мнения: 59
Момичета здравейте,

Дано бързичко свикнат децата ни с яслата, че за нас май е по-тежко.. И ние ще тръгваме от 15-ти надявам се. Още обаче не сме направили изследванията, вчера главната сестра на яслата ми каза, че трябва към тези на детето да направим и васерман на един от родителите. На вас искаха ли ви такова нещо? Аз за пръв път чувам, било ново изискване. Иначе нищо друго особено не каза за яслата, ама пак ще се срещаме и ще я разпитвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 672
Хайде и аз в новата темичка!  Wink

Успех на всички дребчовци в яслата! Дано да свикнат по-бързо и да не боледуват!  Praynig

Много  Hug за тях и за Вас мами!

И на мен започна да ми се свива сърцето вече.  Cry

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 241
Да,при нас в яслата също искат васерман на един от родителите.Това изискване било само за яслите.Като си помисля,че трябва да пусна моето момиченце на ясли,и ми се свива сърцето отсега.Дано да свикнат мъниците бързо,и да не боледуват много.Вие давате ли имуностимуланти на дечицата?Пожелавам на всички малчовци и мами успех с яслите,и най-вече здраве!

# 10
  • Мнения: 304
Здравейте,
и аз да се запиша в новата тема. След около час ще го водя за втори ден. Корема ми е на топка  Tired.
В нашата ясла също искат васерман на един от родителите. Имуностимулатори не давам по препоръка на хомеопат. Каза ми, че щом досега не е боледувал няма смисъл да се дават такива.
Успех на всички!  Hug

# 11
  • Мнения: 566
Успех на дечицата днес.
При нас казаха че първата седмица са до обяд, но то си зависело и от детето.
Аз също съм чувала че е по-добре от веднъж да се оставят децата за цял ден, за да мине стресът веднъж, а не на 2 пъти, но пък така стресът ще е огромен.
jas.min е тази жена направо е за разтрел, може ли да ти говори така, то ти си по-наплашена от нея. Стискам палци за бърза адаптация
Аз имуностимуланти не давам, започнах да давам само клеева тинктура, по 2-3 капки в сокче.

# 12
  • София
  • Мнения: 109
Записвам се.

Мисля, че най-трудната част от свикването ще е заспиването следобед. Синът ми е свикнал, че на обед лягам до него докато заспи, много ще е изненадан.
Има ли мами на дечица в 84 ОДЗ в Овча купел?

# 13
  • София
  • Мнения: 672
iraa, ние сме в 33 ОДЗ (до 84 е). Много се чудих кое от двете да е.  И моето заспива само ако съм в стаята. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 109
iraa, ние сме в 33 ОДЗ (до 84 е). Много се чудих кое от двете да е.  И моето заспива само ако съм в стаята. Hug

Лиличка, 33-то ОДЗ го бях писала като първо желание и много се надявах да го приемат там, но не огря Simple Smile Само хубави неща съм чувала за там. Дано да се адаптират лесно дечицата  Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт