Как да изчистя мухала от пералнята

  • 2 581
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 758
Забелязах, че гуменото уплътнение на пералнята ни е хванало мухъл и дори започва да намирисва. Досега не си спомням да сме имали такъв проблем с предишни перални. Някой има ли идея как да се изчисти това?

# 1
  • Мнения: 824
Не съм имала такъв проблем,но мисля,че може да се изчисти с прах за пране и гъбичка.
След употреба на пералнята е препоръчително вратата й да остане отворена за известно време,за да се избегне този проблем.

# 2
  • Мнения: 2 155
Винаги подсушавам въпросното гумено уплътнение, както и самата вратичка след пране, която после задължително стои отворена определено време. По въпроса - предполагам с всякакъв препарат ще можеш да го почистиш, а можеш и да ползваш специалните за мухъл на Саво. Аз напъследък всичко мия с Меглио.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с мокра кърпичка

# 4
  • Мнения: 1 427
Най-добре си купи ново и си го смени.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
btw. при нас налепа по гуменото уплътнение се появява когато започнем да слагаме омекотител ...

# 6
  • Мнения: 1 925
Задължително избърсвам пералнята със суха кърпа след прането. Но от предишната знам, че мухъла няма махане от гумата  Sad

# 7
  • Варна
  • Мнения: 552
Със Саво за мухал. Едно ново уплътнение излиза по скъпо 30-40 лв.

# 8
  • Мнения: 758
Тази идея за ново уплътнение ми допадна....А за омекотителя не се бях замислила - ама май и при нас има връзка.
Саво за мухъл - гледах го, но не пишеше, че става за гумени повърхности и се притесних да не прецака уплътнението.

Общи условия

Активация на акаунт