бързо, лесно, вкусно...в офиса!

  • 10 819
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 830
Днес в офиса си готвихме миш-маш на микровълновата, за 8мин. Peace та идеята ми е да си даваме рецепти за нещо което може да се приготви на работното място и да става за не повече от 15мин.време.
 Хайде скъпи съфорумци включвайте хронометрите и вадете тетрадките с рецепти, на разположение имаме само микровълнова и хладилник, а и порядъчен запас от избрани вина Crazy

# 1
  • Мнения: 759
Ооо да, това е проблем и на моя приятел, въпреки, че офиса му е до Чаталджа (варненци знаят). Обикновено готвя в повече, за да може да си вземе за работа, защото не се ядат всеки ден кюфтета или бургери, колкото и без пари да са. Иначе сега се сещам за тези, които обичат разни мюсли, че продават по магазините вече и малки пакетчета за по една порция т.е. в моя случай за една кофичка кисело мляко  Rolling Eyes

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Бени Мама, чудесна тема! Ще я следя редовно. Би ли дала ноу-хауто за миш-маш в офиса?

Ние си правим прости шопски салати и си печем сандвичи на грила- нищо впечатляващо.....  Confused

# 3
  • Мнения: 759
Ха, сетих се и за нещо, което аз не обичам много,но... От тези спагети полуготовите... Чувала съм, че стават и на микровълнова.

# 4
  • Мнения: 98
Печен млад картоф. Става за 5-6 мин, слага се необелен.

# 5
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Delly, като каза картоф и се сетих....един картоф,завивате го във прозрачно фолио и го надупчвате със вилица,за 3-5 мин става. И ядете.Другия вариант е малко по-калоричен Simple Smile Като го нарежете на шайбички,слагате малко масло отгоре да се разтопи и е мн вкусно Simple Smile Naughty

# 6
  • Мнения: 10 982
Заинтригувахте ме с този миш-маш за 8 минути. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 641
Прекрасна тема, поздраления Бени Мама  bouquet
Това с храната в  офиса си е голям проблем. Ние си купихме тостер  и си правим филийки със сиренце
Понякога правим салатки, мляко с мюсли.  Simple Smile
Очаквам още идейки Hug

# 8
  • Мнения: 3 550
Когато аз работех при такива условия, си носех полуготови спагети, които само се заливат с гореща вода или сухи супи.

# 9
  • Мнения: 5 001
Сирене по шопски  Peace

# 10
  • Мнения: 830
хайде на рецептата Hug
продукти: 6 яйца, 2 пипера печени/може и пресни/, 300гр сирене, 2 домата белени .
начин на приготвяне:В една голяма /салатена/ купа се забъркват всичките продукти  и се слагат в микровето на 800W за 8мин.Пипера и домата се режат на купчета.
Поне веднъж трябва да се отвори и да се разбърка защото по средата остава рохко. Сервира се с шопска салата и чаша бяло вино Mr. Green
Да ви е сладко офис мадами Hug

# 11
  • Мнения: 3 641
Тенкю за рецептата, аз ще си я направя довечера в нас Hug

# 12
  • Мнения: 830
Ние подлудихме целия офис,половината колеги ядът това днес, а другата снощи са го правили за вечеря Joy
Който обича шарена сол да ръси смело, става чудно Peace

# 13
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Привет на всички, ето и една идейка от мен:
В близкото магазинче до офиса ми се продават готови палачинки в тарелка- 10 бр. - многа са големи, цената беше 3.15 лв. или там някъде.Значи прави се плънка от шунка, сирене, кис. краставички може и варено яйце, палачинката се завива като плик за писмо, за да "залепите писмото" - една филийка кашкавал и се мята в МВ-то с кашкавала нагоре докато се разстеле/позапече.Много яко става и много бързо.Разбивате айряна и сте готови.Да ви е сладко.

ПП. Тъй като съм дюканка, мойте палачинки са си приготвени у дома, естествено от трици.

# 14
  • Мнения: 3 306
записвам се да ви следя

pettesa чудесна и вкусна идея  Wink са тези палачинки

Общи условия

Активация на акаунт