sharka-varicela

  • 2 374
  • 6
  •   1
Отговори
kakvi sa simptoite?
moeto dete e kontaktno ot 8 dni.V iaslata imat varicela.
Vdiga temperatura do 39C  ,boli go korem4eto.

# 1
  • Мнения: 1 817
Трябва да се появи обрив,при сина ми първо имаше на корема,а посли и по лице,ръце и т.н.Обикновено се вдига и температура,но при него нямаше.Беше на около 4години и много леко я изкара.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Температура и обрив, който избива по време на температурата - това са основните симптоми. Появяват се малки пъпчици тук-там, най-напред по слабите места - коремче, вътрешната страна на бедрата. Може да се появи и нещо като хрема.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 39 740
Дияна нямаше нито един от изброените симптоми... освен обривът. 1вата пъпка даже ми заприлича на ухапано от комар. Вечерта (след като се прибра от градина) имаше още две, зад ухото и на тила.
Температура (висока) вдигна по-късно.

# 5
  • Мнения: 251
Не се притеснявай Аз знам че всяко дете което е било в контакт с болни от варицела ще я изкара задължително Освен ако е със силен имунитетЕдин  бабин съвет от мен-вземи една питка сложи отгоре малко мед в купичка и кажи нати шарке яж от питката не от детето  ия остави завита на масата Ще видиш че до сутринта ще се изрине цялото и няма да има температура Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 39 740
Не се притеснявай Аз знам че всяко дете което е било в контакт с болни от варицела ще я изкара задължително
Не е задължително. Дияна като малка имаше контакти с болни деца от варицела, скарлатина,... изкара варицелата едва в градината.

Общи условия

Активация на акаунт