Помощ,имам голям проблем!

  • 730
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 437
Знам,че темата не е за тук,но моля модераторите да не я местят 1-2 дни!!!Здравейте,искам да попитам на някой случвало ли му се е подобно нещо.Като родих бебка преди 2 месеца ми казаха да и завъртам главичката след всяко кърмене,за да не се получи деформация.Да,но аз си помислих,че това важи само за началото,докато им е трудно да си мърдат сами главичките,в резултат на което вчера лекарката забеляза,че едната и страна е по-сплесната от другата.Каза,да и обърна възглавницата в противоположния край на леглото и тя сама щяла да се оправи.Аз и подлагам една възглавничка,но вечер тя се върти и смисъл почти няма.Моля дайте ми съвет дали ще се оправи и как,колко време ще трябва да мине ,докато и двете страни се уеднаквят.Предварително благодаря на всички!

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Ще се оправи,не се притеснявай.Меки са им главичките-затова. Simple Smile
Не го мисли. Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 437
така каза и лекарката но кога и как ще се оправи,искам да и помогна,а незнам как Cry

# 3
  • Мнения: 90
Не се притеснявай.И ние в началото бяхме с плоска главичка от едната страна.Съветът който ще ти дам е първо да махнеш възглавницата,не е нужно бебето да спи на въглавница,някъде след първата годинка може да се слага на възглавница.Слагаи детето да спи само на другта страна (която не е плоска).Сложи играчки на тази страна за да гледа по-често на страни.Ще се оправи трябва постоянство.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 437
тя си спи без възглавничка,от снощи я обърнах на другата страна на леглото,но тя вече има навик да спи само на една страна,та затова я подпирам с възглавница на правилната страна.Ако я оставя сама тя се извръща на плоската страна-ужааас!И играчките и преместих,но не ще и не ще Cry

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ако я сложиш на твърда повръхност, както на повивалката - може ли да си върти главичката еднакво добре и на двете страни? Понякога упоритото извръщане на главата на една страна не е защото бебето така иска и не е въпрос на предпочитание, а на невъзможност да я завърта добре на другата страна - което се случва често при родилни травми и т.нар. тортиколис. Затова е хубаво да се погледне дали няма нещо подобно.
Иначе главичката се оправя в голяма степен и без да правиш нещо специално. Към щестия месец децата започват да се въртят сами в леглото и да спят по корем, така че нещата неусетно ще си дойдат на мястото - при сина ми имаше много голяма деформация на главичката от едната страна, но беше почти заличена около годинката вече. Не се маха напълно - но и не е проблем и не си личи под косата, а при момиченцата с дългите коси съвсем не личи Grinning

# 6
  • Мнения: 295
Ако се върти и не иска да спи на правилната страна защо не пробваш да я закрепиш. Има едни възглавници за тяло, който обръщат телцето и от двете страни и не позволяват на бебето да се обръща. Мойта е на Чико от магазин 9+, но днес бях в Джъмбо и там имаше такива, но не знам каква марка. Аз съм много доволна, защото освен че не позволява да се обърне по корем и да се задуши, създава по утробно усещане на детето в голямото легло.  newsm10

# 7
  • Мнения: 585
ние имахме същия проблем аз и го открих на 3 месеца , педито не забеляза , ортопеда ми потвърди че съм права , много настоятелно подпирах с възглавничка или навита на руло дрешка ,и обърнах и леглото и преместих играчките , ефекта се появи след една седмица упорстване , започна вече да предпочита и новата поза за около месец полвина два настъпи подобрение и във формата на главичката , така че упоствай и след седмица , започни да редуваш позите за сън и игра , аз редувах единия ден на едната страна , а другия ден на другата , че през деня все забравях последно в коя поза е била

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 23:45 от кейт888

# 8
  • Мнения: 6 711
Ние имахме същият проблем - тортиколис. Значи слагай я всяка вечер да спи на различна посока в креватчето. Като заспи се опитай да я завъртиш на една страна, ако не става, не се притеснявай - те бебоците сами си извръщат главичката наляво или надясно. През деня също упорствай доста.
Ние водихме беба на преглед и ни казаха, че до 6-ия месец трябва да се оправи главицата, защото после черепът става по-твърд и е много по-трудно да се уеднакви. Тя предпочиташе да спи надясно, сега вече и в двете посоки.

cerera, имаме такава възглавничка, но като беше бебка по-малка спеше в нея, иначе отказва сега да стои в нея. Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 437
мерси на всички за изчерпателните отговори!!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт