Много странно поведение за момиченце на 2г. , съвети ?

  • 3 120
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Моля Ви за съвет и помощ , ако има някоя мама преживяла подобно нещо нека да сподели . Става въпрос за следното нещо , от известно време , по точно от един месец , дъщеря ми се събужда през ноща и се почва един неистов плач и сръдни . Почва да крещи и никой и нищо не може да я успокой , иска вода , в момента който й се даде вода я хвърля със всичка сила , вижда някаква играчка , иска я , казва дай ми я , дай ми я , дава й се и я хвърля със страшна сила , удря всичко наред , хапе се със всичка сила , мятка се , абе страшна картинка . И това в продължение на 1-1.30ч. В дните който не ходим на ясла / събота и неделя / това нещо се случва и около следобедния сън . Ходи на ясла от 8 месеца . Не сме ималаи такъв проблем досега . Вече незнам какво да си мисля . Ходохме на лекари , психолози , невролози , хомеопати . Нищо не помага . Незнам какво да правя ? Моля , Ви за съвет.

# 1
  • Мнения: 145
При моето дете се получи същото след като се наложи да ни приемат в болница на системи. Отключи го месец след това. Писах и в друга тема- будеше се нощем и се почваше едно обикаляне по стаите,взимам го на ръце-не иска,оставям го-пак се мята,абе,направо да откачиш. Заведох го да му леят куршм-след третия път детето се успокои напълно. Жената каза,че сърчицето му е било цялото в черно от страх. Не знам дали вярваш в тези неща,но аз лично се убедих. Нищо не ти прлечи да пробваш. При всички случаи има причина детето ти да се държи така-не е лигавене или каприз. Нещо се е случило,което да го травмира и колкото по-навреме се открие,толкова по-добре.

# 2
  • Мнения: 9 814
Явно детето е стресирано от нещо и/или някой.
Дъщеря ми също е доста неспокойна, когато сменя обстановката.
И все пак като сте посещавали толкова много специалисти, те какво казват?
Не може поне един от тях да не е дал някакъв смислен отговор.

Ето какво открих в нета:
На около 2 години се заражда страхът от тъмнината, който не е само резултат от родителска грешка, но и следствие от вътрешен конфликт в детето или външен конфликт със средата. Не са редки случаите на нощни страхове с най- често срещан персонаж е вълкът. Той се присънва на детето, което може би се бои от наказаниеето на родителите и особено на бащата.

http://tzonkova.hit.bg/Detski_strahove.htm
http://www.eadvise.info/?page=show_art&id=38&art_id=121
http://www.kidsbg.com/home/modules.php?name=Content&pa=showp … pid=28&page=5

# 3
  • Мнения: 90
Благодаря Ви , ами какво казват , личната лекарка казва , че е здрава , че проблема не е медицински , психоложката казва , че може да се дължи на някакъв проблем в яслата или просто да е по буйна и да се опитва да се налага . Невролога при когото ходихме дирктно ни изписа успокойтелни / силни /  Shocked който след консултация отново с личната лекарка и психолог  не дадох . Накрая отидохме на хомеопат , препоръчан ми за много добър , който изписа капки , давам ги сутрин обед и вечер , но засега нищо . Миналата седмица я водих при една баба на село дето бае против страх , но и това не помага Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Моята така правеше когато й никнеха зъбите и когато е много впечатлена. А тя вечно си е впечатлена от нещо през деня. Може би детенцето ти е по-емоционално.
Александра се "събуждаше" в истерия. Пиша в кавички събуждаше, защото макар и с отворени очи и на пръв поглед събудена, тя изобщо не е будна. Това установих аз. Ни приема, ни предава. Давам малко водичка и тя заспива. Сега го прави много рядко, да не кажа изобщо, но около 2-3 г. възраст се случваше по-често. Не съм ходила на лекари или психолози. Четох из нета, че има такива случаи. Тя ходи на ясла от възраст 1 г. и 3 м. Изобщо не съм го свързвала с яслата, защото ходеше с голямо удоволствие.

# 5
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми в момента е такава-буди се всяка нощ и пищи по 5-6 пъти на нощ,не се удря или блъска,давам малко вода и заспива пак,но след малко отново се буди и пак пищи в просъница.Отдавам го на емоции,не ходи на ясла още,много е емоционална и всичко попива,освен това и растат зъби в момента и всичко накуп...не съм мислила за леене на куршуми-не вярвам в тези неща,въпреки,че и това неспане не се отразява добре нито на нея,нито на нас.

# 6
  • Мнения: 1 849
И двете ми деца са много емоционални и около две години се будеха и пищяха. Но сина ми имаше причина, условията в които оживеехме бяха кошмарни. Другата причина е, че беше гледал заедно с нас няколко филма на Джеки Чан и после ги сънуваше едни... Дъщеря ми сега е на 2,5 и реве за всичко, от това дали съм затворила прозореца или съм прибрала обувките до събуждането през нощта. Давам много малко вода (защото после не става винаги да пишка) и започвам да и пея. Имаме си песничка която им пея когато се гушкаме, не е нищо особено но те я свързват с нашата близост и се успокояват. Или започвам да я наричам с галени имена и да я галя по главичката, но това не винаги помага. Но и двамата си знаят, че у дома има правила и, че легне ли се веднъж в леглото не се става, иначе ще ти се качат на главата. Стремя се да балансирам между строгостта и любовта и най-вече да усетя дали са изплашени или се лигавят.
ПП. Ако търсиш духовните неща, не ги търси при баби и баячки... Иди на църква, кажете някоя молитва (е поне така правим ние и помага Wink )... е ти ще си решиш разбира се...

# 7
  • Мнения: 2 039
При нас също има подобен проблем-крещяне и мятане в просъница, дори без събуждане. Пак в просъниця иска вода, нося, давам и като пийне, продължава да спи. Някои нощи това с крясъците се повтаря по 5-6 пъти, други-само по веднъж или почти без. Не знам на какво да го отдам това, но понеже спим в обща стая, много се стряскам като се развика изведнъж  ooooh! Дано е просто период, че...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
С подобен проблем не съм се сблъсквала, но наскоро намерих отговор от квалифициран психолог, точно по този въпрос. Ще ти го цитирам дословно:

Цитат
Здравейте,
ситуацията, която описвате е много често срещана в тази възраст. Ето някои от възможностите:
- ако вашето дете е тръгнало скоро на ясла /близкия един месец/, дори и да се е адаптирало без проблеми и много да му харесва, може да се превъзбужда от децата, играта, обстановката и това да е причина за нощното безпокойство. В такъв случай просто трябва да мине малко време, докато детето вътрешно се нагоди към този ритъм.
- стресова ситуация преживяна наскоро: среща с куче, раздяла с Вас за един-два дни, болест, уплах - всичко това също може да превъзбужда детето. Дори да не си спомня съзнателно, че нещо го е притеснило, в съня тези емоции да изскачат. Ако се сещате за такова събитие, е хубаво да го прокоментирате - както да поговорите с детето и да го разберете и да го утешите; така и да разкажете за това на някой близък - но задължително пред детето, и да обясните /на близкия/ ,че страховете на детето са не са толкова истински. Децата винаги надават ухо и когато чуват, че вие не се безпокоите - значи наистина няма страшно!
- детето ви е в деликатната възраст "бебешки пубертет", когато почва борбата за самостоятелност и независимост, поведението на децата често се променя, настроението им може рязко да преминава от радост в плач. Но както и при "тинейджърския пубертет" тук съществува страхът /макар и несъзнателен/, че ако разстоянието, на което детето извоюва своята самостоятелност, стане твърде голямо - връзката с родителите може твърде да изтънее. Както и вината - не "Аз съм виновен", а по-скоро "Ако разочаровам и обидя твърде много мама и татко, какво ще стане". И тогава детето има нуждата да се увери, че всичко е наред, че мама и татко го обичат, и никога няма да го оставят. Разбира се, мама е привилегирована, колкото и таткото да се грижи за детето - все още връзката, създадена по време на бременност, кърмене, първите месеци, е по-ярка от всички останали.
Каквато и да е причината за събуждането на Вашето дете, няма смисъл да го оставяте да плаче, защото безпокойството по-скоро ще се потвърждава. Но е ясно, че и то, и Вие се нуждаете от стабилен сън. Може би, като го гушкате, да му попеете малко - песничка, която вие си измислите с ваши думи, за това, че "всичко е наред, и мама е тук, и няма страшно". И после пак да го сложите в кошарката. Ако пеенето не е подходящо - децата често се успокояват, когато бъдат погалени по гръбчето - кажете й, че ще я погалите малко по гръбчето, ще я завиете топличко, и ще си легнете, защото и на вас много ви се спи. Поставете любимата й играчка /напр. мечето/ да я пази.
Важно е да не позволявате да бъдете разхождана цялата нощ, да давате водичка по сто пъти, да се слагате на гърне /това може да се случи веднъж, но повече няма смисъл/, или детето да спи при вас, или вие при него - вие си имате легло, и то също, така както напр. кучетата не спят в гнездата при птичките. Защото да се спи при мама е най-хубаво, и буденето никога няма да спре.
Ако причината е една от изброените по-горе, с течение на времето детето ще се успокои, и отново ще започне да спи. Но, навлизайки в нов житейски период /обикновено около 3-тата, 5-тата, 7-мата година/, или при по-силни преживявания - буденията ще се случват - понякога случайно, понякога пак така - нощи подред.
А ако смятате, че това е "бебешки пубертет" - за съжаление, както и при тийнейджърите, тази възраст просто трябва да се изживее. Т.е да се изчака да отмине този период, тъй труден и за родителите и за детето.
Разбира се ,че трябва да откликнете на плача на детето. Основната идея е да присъствате, когато ви вика, но без да задоволявате неговите желания. Ако давате водичка, взимате го да спи при вас, и т.н., когато възрастта отмине, и детето няма вътрешната нужда да се буди толкова често, за да проверява вашето присъствие, може да остане навикът - за пиене на вода, спане във вашето легло... Т.е., на психично ниво за детето ситуацията да се е променила, но на реално - да си остане същата.

Дано всичко отшуми бързо и да нямате повече будения през нощта.  Praynig Heart Eyes  bouquet

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
уф, неприятно. според мен се е стресирала нещо,вероятно от яслите. хич не съм фен на тези ясли Confused
според мен хомеопатията ще ви помогне, просто там ефектът е по-бавен.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Личният лекар на каква база заключи, че детето е добре? Дъщеря ми имаше такъв(не чак толкова силен) неспокоен период - буди се нощем с писък или доста се върти и мрънка на сън. Заведохме я на лекар, но вече имаше оплаквания от болки при ходене по малка нужда. Та, аз си мисля, че от това е била неспокойна. След изследвания се оказа цистит.
Не бих и никога не съм се доверявала на куршумолеене. Трябва да се търси причината, а не да се замазва положението с баене.

# 11
  • Мнения: 157
Моят син на два- три пьти прави така. Пьрвият пьт на другият ден се оказа, че е болен/настинал/, но аз страшно се уплаших. Говорих с личната и според нея или го е боляло нещо или му е било лошо и е трябвало да му дам например Нурофен или Калпол.
Другите два пьти беше по-леко. И аз мисля. че той не е буден и е нещо като бьлнуване. Спираше да плаче чак след като се сьбуди напьлно. Една майка от квартала каза, че нейното дете е така често, водила го е на много лекари и са и казали, че детето е много емоционално. Хубаво било да го успокоява и да го буди внимателно.
Дано не се случва повече.

# 12
  • Мнения: 914
Ох и моето дете се буди всяка нощ с плач и не иска да си спи в леглото.Може и да са в някакъв нов етап на развитие.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И според мен е стресирана от яслата.
инка62 е приложила чудесен цитат, който може да ти помогне Peace

# 14
  • Мнения: 1 266
Опитвала ли си да я вземеш във вашето легло, докато поотрасне малко?
Знам, че на това често не се гледа с добро око, но моето мнение е, че спокойствието на детето ми е по-важно от някаква "дисциплина", която не разбирам кому е нужна и на каква цена  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт