Туристическа виза за САЩ

  • 17 668
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 099
Предстои ми пътуване до САЩ през зимната ваканция на гости на приятелка.
Намерих си изгоден билет, но остава въпроса с визата-
дали трябва първо да купя или да резервирам билета, и после да подавам документи за виза или направо да действам?
А дали някой знае какво представлява въпросната покана? Как трябва да изглежда?

Някой ако има опит в тази област ще му бъда много благодарна ако сподели информация Hug Hug

# 1
  • Мнения: 1 783
Първо визата, после билета, или поне купи билет, който да можеш да върнеш.
За интервюто ти трябва покана в свободен текст, виж на сайта, точно какво искат за останалите документи. По едно време искаха и affidavit of support - документ от този, който кани, че ще предложат финансова подкрепа за гостуващия.

# 2
  • Мнения: 29
Biz правилно ти е казала - първо визата, после билета. Affidavit of support не би трябвало да ти искат, просто поканата, бележка от работата ти, че смяташ да се връщаш Laughing Примерна покана ще мога да ти пратя утре сигурно, че сега нямам време да търся Peace

# 3
  • Мнения: 2 257
Можеш да си резервираш билет, без да го купуваш, за да видят на интервюто, ако се наложи, че ще имаш билет за отиване и връщане.

Поканата е свободен текст от канещия те, че ще те посрещне, приеме в дома си и ще се погрижи за престоя ти там. Без много обяснения, но пък и достатъчно убедителна. Оформя се като писмо, с данните на канещия и канения.

# 4
  • Мнения: 1 099
Благодаря ви много за информацията!  Hug
Надявам се всичко да мине по-бързо и безпроблемено Simple Smile

# 5
здравей,
съвсем случайно попаднах в този форум, но открих нещо което и мен ме вълнува. имам възможност да посетя мой приятел, който е в САЩ, може да ми изпрати покана, но се притеснявам за текста на поканата. можеш ли да ми изпратиш примерна покана. много ще съм ти благодарна. благодаря предварително.пощата ми е :teddita@abv.bg

Предстои ми пътуване до САЩ през зимната ваканция на гости на приятелка.
Намерих си изгоден билет, но остава въпроса с визата-
дали трябва първо да купя или да резервирам билета, и после да подавам документи за виза или направо да действам?
А дали някой знае какво представлява въпросната покана? Как трябва да изглежда?

Някой ако има опит в тази област ще му бъда много благодарна ако сподели информация Hug Hug

# 6
  • Мнения: 1 121
Първото визата, след това се купува билета.

А писмото-покана е свободен текст. Хубаво е този, който ви кани да напише, че ще останете на гости в неговият дом и че ще поеме разходите ви по време на пребиваването ви Wink

# 7
Искам да попитам как стои въпроса с туристическите визи ..скоро мисля да ходя на гости на приятелско семейство чакам покана от тях и искам да знам дали имам някакви шансове да кандидатствам въобще:)) мога да представя бележка от постоянната ми  месторабота в България и банкова сметка.. притеснява ме това че не съм омъжена... а става въпрос само за 3 седмици Sad((

# 8
  • Мнения: 1 783
Alexa26, докато не пробваш няма, как да разбереш. Отиваш на сайта на посолството, изнамираш документите, които се изискват и подаваш. На интервюто ще ти кажат ще имаш ли виза или не. Какъвто и съвет да получиш тук, ще е от индивидуален опит, който не непременно ще важи за останалите. Успех.  Peace

# 9
Здравейте днес бях на интервю за зелена карта, на един господин пред мен му отказаха виза туристическа. Каза на консула че имал бизнес тук и искал да пробие на американския пазар, нямаше покана от определена фирма, която го кани. Консула му каза че е потенциален емигрант и категорично му отказа въпреки увещанията че ще се върне. Скоро и на мой приятел му отказаха туристическа,защото пак неможа да покаже стабилни връзки с България. Иначе хората в посолството са адски любезни и отзивчиви. Така че ак о искате виза си пригответе солидни доказателства ,че няма да останете там. Успех на всички Simple Smile

# 10
  • Мнения: 68
Включвам се в тази тема за да попитам и аз. За новогодишните празници планираме да отидем във Флорида за 2 седмици. Нямам покана от никой-ще сме на хотел, малко шопинг и т.н. Въпросът ми е- някой да е минавал скоро на интервю за туристическа виза, има ли някакви допълнителни документи, които ще е добре да представя?
Лошото е, че съм студентка тук и май попадам в графата "потенциален емигрант".  Tired

Ще пътувам с приятеля  ми и родителите му, но това едва ли има значение. Дали да резервирам билети още отсега?


Изобщо, някой ако има някакъв опит с почивки в Щатите , моля да сподели!  Hug

# 11
  • Мнения: 1 783
българка, аз бих пуснала въпроса и във темата за почивки и пътуване.

# 12
  • Мнения: 657
Момичета, и аз имам един въпрос. Имам работна и туристическа визи за САЩ, които изтичат юли месец догодина. Работех там и се прибрах като забременях, сега се радвам на прекрасна дъщеря.  Heart Eyes Нейният татко обаче все още работи там и може би март или април искаме да го посетим. Ще останем седмица-две. Чудя се дали само за бебка да подам документи или и за себе си? newsm78

# 13
  • Мнения: 1 783
Работната вече не важи, защото не си в статус, това ако си напуснала работа и вече не работиш за работодателя, който те е спонсорирал. Туристическата, ако все още ти е валидна, няма нужда да подаваш за нова. За детето ще трябва, ако не е американски гражданин.

# 14
  • Мнения: 3 932
Посолството е на Канада, но щом текстът за САЩ е свободен, би трябвало да свърши работа :

Immigration Officer
The Canadian Embassy, Immigration Section


Dear Sir / Madam,


I would like my brother XXXX with passport number XXXXXX, date of issue XXXXXX and date of expiry XXXXX, to visit me and my husband in Canada for the period of xxxx months.

I can assure you that my brother will not try to change his status, apply for any government or public funds or job while his stay in Canada. His intention is to stay in Canada temporary and leave the country according to his visitor visa requirements. We will provide everything for he needs and he will have a medical insurance for the time he will stay in Canada.

Please, find enclosed copies of our permanent Residents Cards, Letters of Employment and Notice of Assessments. If you need more information or documents, please contact me at my Canadian phone numbers or my email.

Thank you for your cooperation.

Sincerely,


Общи условия

Активация на акаунт