изправяне на зъби?

  • 7 139
  • 9
  •   1
Отговори
здравейте! да ви питам скъпи дами къде в софия мога да си изправя зъбките,защото малко ме е срам да се усмихна  Cry знаете ли каква е процедурата,каква цена е? и каде може да отида? не искам брекети и апарати. става вапрос за керамични коронки или нещо такова.че напрао ме е яд да се гледам  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 7 723
За керамичните коронки първо трябва да ти изпилят твойте зъби Thinking
Има ли смисъл, ако са ти здрави? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Никой няма да Ви изпили здравите зъби, за да се подредят, освен ако няма комерсиални цели. най-добре е да си сложите брекети и зъбите да се наредят правилно, но Вашите зъби. Короните не са индицирани при такива проблеми и носят по-скоро вреда, от колкото полза.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Никой няма да Ви изпили здравите зъби, за да се подредят, освен ако няма комерсиални цели. най-добре е да си сложите брекети и зъбите да се наредят правилно, но Вашите зъби. Короните не са индицирани при такива проблеми и носят по-скоро вреда, от колкото полза.

Абсолютно съм съгласна... Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 818
Да, с корони, фасети и т.н. зъби не се изправят, това е просто рекламен трик. Тяхното предназначение не е такова, пък и в повечето случаи просто не е възможно изправянето на едни скупчени зъби, да речем, или пък коригирането на една неправилна захапка, с помощта на корони. Естествено, не знам точно какъв е случаят, но най-вероятно ще се наложи носенето на брекети. Аз съм носила брекети доскоро, и сме писали тук във форума хора с такива проблеми, надълго и нашироко сме го обсъждали - различните видове брекети, ортодонтите, цените на такова лечение и т.н. Естествено, никой не би искал да носи брекети години наред, ако има по-лесен и по-бърз начин да се коригира усмивката, но положението е такова. Не може просто да седнеш на зъболекарския стол и след няколко процедури да излезеш с преподредени зъби, не е като да си направиш ноктопластика или да си удължиш косата. Нещата стават бавно, постепенно и е необходимо много търпение.

# 5
  • Мнения: 372
Нося вече 1г 6 м брекети и тази седмица ще ми ги махат. Чудесно се подредиха зъбите ми, захапката се уравновеси. Лошото е че след махането на брекетите трябва да ми се слагат фасети и то само заради 2-та предни. Казаха ми че когато се поставят фасети се слагат на 6 зъба, за  да е еднаква фасадата. Ще ми се да има и др. вариант, дали с коронки на тези предни 2 зъба или по др. начин. Цената на 1 фасета е около 600-700 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 577
Лошото е че след махането на брекетите трябва да ми се слагат фасети и то само заради 2-та предни.

Защо трябва да се поставят фасети на тези зъби?
А фасета може да се сложи и само на един зъб. Вижте темата за фасети, д-р Тянков беше постнал снимка на единична фасета.

# 7
  • Мнения: 372
Може и 1 фасета, но мен ме посъветваха че е добре наведнъв поне 4, за да има пълна симетрия.

# 8
  • София
  • Мнения: 577
А защо трябва да се поставя фасета?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 751
Обикновените шини - горни и долни в Токуда са 480лв.Може и на разсрочено плащане.На ул."Иван Асен"има стоматологична клиника и там са по-евтини,но била пълна лудница.Цяла София си водела децата там и мн. се чакало.

Общи условия

Активация на акаунт