Коя работа да избера ?

  • 2 614
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте!
Знам, че крайното решение е мое, но съм в много голяма чуденка...  newsm78 .
Ситуацията е следната: и двете места, откъдето ми предлагат работа са "държавни".
Едната фирма предлага по-високо заплащане от другата, но и работата, съответно, е доста повече. Освен това ми е доста далеч. И най-лошото е, че днес на интервюто, управителката заяви, че не толерира болничните и че мъжът ми трябвало да е подготвен да взема той болнични, ако се разболее малката (а неговата работа е такава, че мнооогоооо трудно може да си позволи да вземе болничен - трябва да е на смъртно ложе, дето се вика). Но пък фирмата предлага доста възможности за развитие, по-престижна е, така да се каже.
От другата фирма ми предлагата по-малка заплата (около 200 лв. по-малко) , но пък и разполагам с повече свободно време. Работила съм там и преди и знам, че няма проблеми с болнични, от ръководството са много разбрани, познавам и колектива, а и е много близо до вкъщи. Но пък там кой знае какви перспективи за развитие нямам.
Ако бяхте на мое място, какво бихте избрали? Чисто хипотетично...  Confused

# 1
# 2
  • Мнения: 4 509
Ако имате баби под ръка да помагат или детегледачка, на която можеш да разчиташ при нужда - първата. А мъжа ти на какво мнение е?

# 3
  • Мнения: 103
И двете баби работят. Детегледачката е вариант... но  ще се получи "танту за кукуригу", пък и самата мисъл да си оставя болното детенце при "чужд човек" направо ме побърква. Мъжът ми настоява за първата работа, защото знае, че за мен е важно да се развивам, но и той твърди, че изборът е мой.  А пък аз и идея си нямам кое да избера.... Ту решавам, че първата е работата за мен, ту втората надделява, защото и парите имат значение, но детето ми е по-важно.... newsm78

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Естесвено втората нали трябва да се мисли и за детето ако се разболее.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз бих избрала втората.

# 6
  • Мнения: 248
Здравейте!
Знам, че крайното решение е мое, но съм в много голяма чуденка...  newsm78 .
Ситуацията е следната: и двете места, откъдето ми предлагат работа са "държавни".
Едната фирма предлага по-високо заплащане от другата, но и работата, съответно, е доста повече. Освен това ми е доста далеч. И най-лошото е, че днес на интервюто, управителката заяви, че не толерира болничните и че мъжът ми трябвало да е подготвен да взема той болнични, ако се разболее малката (а неговата работа е такава, че мнооогоооо трудно може да си позволи да вземе болничен - трябва да е на смъртно ложе, дето се вика). Но пък фирмата предлага доста възможности за развитие, по-престижна е, така да се каже.
От другата фирма ми предлагата по-малка заплата (около 200 лв. по-малко) , но пък и разполагам с повече свободно време. Работила съм там и преди и знам, че няма проблеми с болнични, от ръководството са много разбрани, познавам и колектива, а и е много близо до вкъщи. Но пък там кой знае какви перспективи за развитие нямам.
Ако бяхте на мое място, какво бихте избрали? Чисто хипотетично...  Confused

Какво значи, че не се толерират болнични????
Вероятно не се толерира да излизаш в болничен през ден-през два.
Ама като ти се разболее детето, този шеф защо си мисли, че трябва да търсиш решения различни от нормалните??? Като няма баби на разположение не е ли най-нормалното нещо майката да си гледа детето????
Аз не съм сменяла много работи, но винаги съм работила при наистина върли капиталисти, с които съм нямала проблем, когато ми се е налагало да изляза 2-3-5 дена да си гледам детето. Просто съм на stand-by на gsm-a и това е. Егати хората! Не толерирал бил болничните!!! Неговото дете като се разболее, той ли излиза да го гледа, или жена му????
И ти какво развитие очакваш на място, където разни такива тъпаци ще ти трошат нервите?
Не е ли по-добре да идеш на по-спокойната работа (ако тези 200 лева не са решаващи за живота на семесйтвото) и да изчакаш наистина доброто предложение, което поне ще приемеш без компромис?

... аз въпреки това бих приела първата  Blush ... но това би било плод на моя особеност в характера, която искам да променя, така че ....успех в решението! Сигурно никак не ти е лесно

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 17:21 от suncholina

# 7
  • Мнения: 581
 Докато детето ми е малко и несамостоятелно работата не ми е приоритет, просто съм такъв човек.Бих избрала втората.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз погледнато от моята камбанария бих избрала първата. Защото не бих се притеснявала заради едните болнични. Една година ще вържа положението, а след това ще го смятам и най-вероятно няма да се притесня да си взема болничен, ако е много належащо. Но дотогава, ще се постарая да се докажа и да покажа, че не отсъствам за кеф и съм сериозна.

# 9
  • Мнения: 1 961
това с изказването за болничните никак не ми допада  Naughty мен би ме ядосало още на интервюто такова изказване и няма изобщо да се замисля, избирам другата опция, макар и парите да са по-малко   Twisted Evil какво значи "не толерирам"?! детето е на първо място за всяка майка  Naughty а щом има и други минуси ..... аз бих избрала по-нископлатената работа

# 10
  • Мнения: 683
Здравейте!
Знам, че крайното решение е мое, но съм в много голяма чуденка...  newsm78 .
Ситуацията е следната: и двете места, откъдето ми предлагат работа са "държавни".
Едната фирма предлага по-високо заплащане от другата, но и работата, съответно, е доста повече. Освен това ми е доста далеч. И най-лошото е, че днес на интервюто, управителката заяви, че не толерира болничните и че мъжът ми трябвало да е подготвен да взема той болнични, ако се разболее малката (а неговата работа е такава, че мнооогоооо трудно може да си позволи да вземе болничен - трябва да е на смъртно ложе, дето се вика). Но пък фирмата предлага доста възможности за развитие, по-престижна е, така да се каже.
От другата фирма ми предлагата по-малка заплата (около 200 лв. по-малко) , но пък и разполагам с повече свободно време. Работила съм там и преди и знам, че няма проблеми с болнични, от ръководството са много разбрани, познавам и колектива, а и е много близо до вкъщи. Но пък там кой знае какви перспективи за развитие нямам.
Ако бяхте на мое място, какво бихте избрали? Чисто хипотетично...  Confused

Втората

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Втората!  Peace
Докато си отгледаш детето и порасне поне до ученическа възраст, аз бих ти препоръчала втората работа.
А никога не пречи отново да се опиташ по-късно да я смениш.
Аз предпочитам по-ниската заплата, но и спокойствието, безнервието в работата, познатите хора, познати ръководители, повечето свободно време, по-голямата близост до дома ми, пред непознатата, изпълнена с рискове и кой знае колко динамика и нерви, но в замяна на това Money  по-скъпо платена работа.

# 12
  • Мнения: 674
И двете работи си имат своите предимства и недостатъци Wink Пъвата бих избрала,защото не се знае другият ден какъв ще е и дали отново пиленцето за развитие ще кацне скоро.Но като се замислиш,пък на по-близко място ти за бензин или билетче ще ги даваш тези 200лв и ще си стоиш все на едно и също място.
Бих избрала втората Peace

# 13
  • Мнения: 419
Детето ти често ли боледува?
Чисто хипотетично бих избрала първата.
Никога не са ми поставяни ограничения за ползване на болничнен, аз и не си спомням някога да съм ползвала такъв.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт