Отказва да яде домашно приготвени зеленчукови пюрета

  • 516
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
 newsm78 Моля ви ако сте се сблъсквали с подобен проблем, споделете опита си. В чудо съм се видяла smile3515 Правя му пюре от картофи и моркови, а Дани като го опита започва да плюе и да имитира повръщане...! С баща му ни писна да ядем пюрета!

Последна редакция: чт, 30 юни 2005, 13:13 от iva 76

# 1
  • Мнения: 46 488
На тази възраст и София правеше странни гримаси, но с плодово пюре, изчакай 1 месец и пробвай пак. Аз домашни започнах да давам чак след 8 месеца, защото купешките ми се струваха по-еднородни и няма парченца.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 175
Ти с домашни ли започна захранването? По принцип се почва с купешки, както вече ти е писала Никол, именно заради по-еднородната им консистенция. А после може и домашни. И ако все пак не ги харесва твоите, смесвай ги с купешки - аз лично така правех.
Успех!

# 3
  • Мнения: 514
Започнах с купешки. Отначало и на тях се мръщеше, но с песнички и патенца си ги папка. С домашните нищо не помага...

# 4
  • Мнения: X
Ами изчакай, не му давай зор. Ния ядеше до 6 - 7м. купешки, при това само Ганчев. Почнах с домашни, когато вече стана време за по-едро смлени пюрета.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Ива, а може да ти ги отказва /видях по-долу тема, че и купените ти отказва/, защото му е рано да яде пюрета. Замисляла ли си се над това? newsm78

Съвет - пробвай пак след месец.

"Песнички и патенца" са най-сигурния начин да го направш злоядо детето, с което ще вгорчиш своя живот /представи си да търчиш след него с филията през следващите 5-10-15 години/, а и неговия /да възприема храненето като акт на насилие, вместо удоволствие/.

Говоря ти от две позиции: на злоядо дете и на възрастен с дете, което се храни с удоволствие. Минахме обаче един период, през който при вида на храната си криеше лицето и пищеше. Отговора - бавачката я насилвала да изяде всичко #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Какво слагаш в домашните пюрета освен картоф и морков?Аз в момента имах същия проблем,но ние сме по-големи и ядеме с удоволствие купешки пюрета.Реших да й разнообразя с друг вид зеленчуци и един цял ден правих пюрета,направих 14 вида различни.Вики не иска нито едно от нещата,които иначе яде с удоволствие.Оказа се,че е от зехтина.Аз за по-здравословно й слагах зехтин тя не го харесва.Затова слагам масълце съвсем малко и захар .Тя по.принцип яде купешки само със захар другите не ги уважава.Сега ги яде всичките  chef

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моят синковец яде Ганчев, Ганчев и само Ганчев! Никакви други купешки не признава, а всичките ми опити да му сготвя вкусно бебешко пюренце, са минали неоценени и завършили с пълно фиаско. Аз се примирих.

# 8
  • Мнения: 5 246
Йоан не харесваше домашно приготвените пюрета и се принудих да му купувам  Sick
Да не би да му идва гъсто,пробвай да го поразредиш с мляко,да го направиш на гъстотата на готовите пюрета  Simple Smile

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
newsm78 Моля ви ако сте се сблъсквали с подобен проблем, споделете опита си. В чудо съм се видяла smile3515 Правя му пюре от картофи и моркови, а Дани като го опита започва да плюе и да имитира повръщане...! С баща му ни писна да ядем пюрета!
Знаеш ли и моя не ги харесва, първо, че картофа без сол е гаден, а моркова съвсем разваля вкуса. Но днес му направих картоф, морков и ориз, като сложих повечко ориз и го хареса повечко. Пробвай с различни комбинации. Примерно някои бебета не обичат моркови и затова отказват всичко в което има морков. Ние пък купешките не можем да ги ядем, гади ни се от тях, хем моя син е ящен, пък не иска купешки.

# 10
  • Мнения: 514
Изпробвала съм почти всичко за което пишете... И го разреждах, и краве масло му слагах, и захар, и сол...- не ще и това е... За ориз мисля, че е малък.
Isa, купешките ги хапва. Това с патенцето е защото си търси млякото. Въпреки че постепенно съм го захранвала с пюрета, а не наведнъж... Обикновено на средата на буркачето започва да хленчи (за купешкото става въпрос).

# 11
  • Мнения: 46 488
... Обикновено на средата на буркачето започва да хленчи (за купешкото става въпрос).

Според мен е нормално, бебето е още много малко. То не може да разбере, че ще се засити с твърдата храна, знае си млякото. Аз даже се бях уплашила по едно време, защото изяждаше цялото бурканче, а после си изпиваше и пълна доза мляко  Shocked Затова намалих количеството пюре, до момента, в който спря да си търси млякото.

Общи условия

Активация на акаунт