Срамувате ли се от роднините си?

  • 3 033
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте приятели. Пиша като гост, не защото повечето от вас ме познават, а защото историята която ще ви разкажа се отнася за трети хора, мои близки роднини и искам възможно в най-голяма степен да запазя тяхната анонимност и добро име в средите, в които се подвизава всеки един от тях. Става въпрос за следното:
Мой трети братовчед е известен столичен фешън фотограф. Снима за различни списания – Жената днес, Максим и някакво за мебели. Беше обикновено селско момче, но от малък го влечеше модата, танците, дизайна и един ден замина да учи в София. Очевидно има талант, щом дори със старата скина снимките му привлякоха вниманието на някои редактори. За да пробие, му трябваше добра техника, а пари – няма. И така, един ден, отиде на село при свако си, който се занимава със земеделие и гледа прасета. Свако, и аз така му викам на чичо Цанко, въпреки, че реално не ми е свако, е много добър човек по душа, но си има и своите особености и странности. Така и така, свако, започнал братовчеда, ако има възможност да ми услужиш с пари за професионален апарат, ще направя страхотна кариера... Свако му дал и се ентусиазирал, че и той ще има поне един роднина, който може би ще го дадат по телевизията все някога. И действително – братовчеда проби….Сега снима миски и звезди, в средите го уважават, казват, че има златни ръце и око…Е да, но проблема, който ме тормози, дойде от другите златни ръце – тези, които изкараха парите за фотоапарата. Преди месец, най-малкият син на чичо Цанко реши да се жени. Свако е такъв – винаги иска най-доброто. Поканил е вече над 200 човека. Ангажирал е Джина Стоева и Бойка Дангова да пеят на сватбата, иска да е грандиозно и запомнящо се…Затова и помоли братовчеда да дойде да заснеме събитието! Но той отказа. Не снимал сватби. Бил моден фотограф….Щяло покрай певиците да се разчуе, че снимал сватба и да му се срине имиджа….Не можел той да снима разпасани и потни хора, играещи кючек върху масата за хранене…..И Свако естествено му се обиди жестоко. Много ми е мъчно, но нищо не мога да направя. Те са различни, верно – единият обикаля Раковска в модерен черен тренч, а другият се шляе из двора по синя манта….Но трябва ли да се срамуват един от друг?

# 1
  • Мнения: 851
Готино,а?! По въпроса - не трябва. Но това е на теория. В практиката става така, както във вашето семейство. Жалко, но факт!

# 2
  • Мнения: X
Искам само да ти кажа че с това :

Мой трети братовчед е известен столичен фешън фотограф. Снима за различни списания – Жената днес, Максим и някакво за мебели.

прецака така желаната от теб анонимност на човека, а може би и това си целял, незнам. Все пак тук е доста "публично място" и ако някой от въпросните 3 списания пише тук и е запознат с колектива си , тогава смятай че скоро всички ще знаем кой е селския фотограф с черен тренч, ама с апарат от парите на сваковите прасета.

По темата : - възмутително и долно е, но ти нима не си виждал подли хора?
Хубаво е че му са се обидили, дано да е за дълго, понеже друго не заслужава а и няма какво да се направи.

# 3
Kati_Z,

мисля, че едва ли ще се разкрие самоличността на братовчед ми. Вероятно някой може да се досети, но е малко вероятно, пък и за какво дори и да го разпознае, да го оповестява публично?!
Просто искам да им предложа изход от ситуацията, защото съм сигурен, че рано или късно, пак ще опрат един до друг. Пък и сме роднини все пак...

# 4
  • на майната си
  • Мнения: 425
С риск да ме линчуват, мисля че един моден фотограф може да "съсипе" снимките от сватба - най-вероятно неговото виждане и това на младоженците/родата мнооого ще се различава.
Гадното е, че братовчеда е отказал по много демонстративен начин, аз на негово място бих изтъкнала това като довод и бих се ангажирала с намирането /и плащането/ на колега специализиран в това, ако е снимал и някоя друга "известна" сватба - халал. Предполагам, че така свакото няма да се обиди, братовчеда ще е направил повече отколкото се очаква и ... това е.

# 5
  • Мнения: 851
Мой съвет - ти не се бъркай в ситуацията. Накрая ще излезеш виновен и ще се скараш и с двамата! Посредникът винаги е "лайно". Това е от опит. Peace

# 6
  • Мнения: 6 206
Да, съвсем тенденциозно са обявени имена и подробности...
Нищо, така му се пада на сваковото.
Напротив човек не си избира роднините,  и ако вашият човек е сигурен в таланта си, ще си снима сватбата и стой та гледай.
Най-малкото е трябвало да изнамери и предложи №1 сватбен фотограф и да му плати хонорара.
Парите за апарата поне върна ли ги?

# 7
  • Мнения: 1 289
Ми аз нямам роднини, от които да се срамувам (повечето са готини хора), виждам ги много рядко. По тази причина не са ми много близки, от което следва, че не им искам услуги.

Относно конкретния случай - и аз не си падам по чалга-изпълненията, но пък въпросния фотограф явно се опитва да избяга от произхода си и работата му е пораснала. То си имаше една поговорка "Пази боже сляпо да прогледа", а в случая е "Дай пари на бедния и му гледай сеира".

# 8
  • Мнения: 4 511
Не виждам защо трябва да се срамува от свако си. Аз бих се срамувала от някого, който е "кофти" човек, кой както си го разбира, а не за това, че живее на село. Работлив човек, добряга, какво има да се срамува от него?
И защо да не снима сватбата не разбирам? Той нали ще е там като частно лице, гост, а не като фотограф от списание еди-кое-си.
Барчеда май много си е навирил нослето?  Wink

# 9
Анту, незнам....братовчед ми гради имидж на интелектуалец, така да се каже - слуша джаз, като съм му на гости в София, все ми урежда срещи " до еди коя си галерия", все едно аз ги знам...После ме води по разни кафета като Онда, където на мен ми е трудно да си поръчам...а иначе е готин, има чувство за хумор, помагал ми е много. И сега изведнъж - да снима Бойка Дангова....и Джина...Незнам. Аз примерно не слушам чалга, но за настроение, мога да потанцувам и на двете споменати...Кво толкова. Явно хората са различни.

Каспър, повярвай ми...не са тенденциозно разкрити някои детайли. Ако можех да редактирам, щях. Но не мога.

# 10
  • Мнения: 4 511
Обясни му, че истинските интелектуалци се гордеят с произхода си и го описват в книги. Това неговото ми прилича на снобарщина повече - има разлика с интелектуалното.  Peace

# 11
  • Мнения: 11 747
Абе, че за професията се гради имидж и се пази си е така според мен, ама пък в България...  Thinking дето кинорежисьори ходят да снимат сватби..., малко се е престарал с пазенето на имиджа.
Пък и той от кое се притеснява повече - че ще се чуе, че е снимал сватба или, че ще се чуе, че тия селяни са му роднини?

# 12
  • Мнения: 1 289
Анту, незнам....братовчед ми гради имидж на интелектуалец, така да се каже - слуша джаз, като съм му на гости в София, все ми урежда срещи " до еди коя си галерия", все едно аз ги знам...После ме води по разни кафета като Онда, където на мен ми е трудно да си поръчам...а иначе е готин, има чувство за хумор, помагал ми е много. И сега изведнъж - да снима Бойка Дангова....и Джина...Незнам. Аз примерно не слушам чалга, но за настроение, мога да потанцувам и на двете споменати...Кво толкова. Явно хората са различни.

Слуша джаз - боже, боже, явно е чел нещо като "Наръчник на интелектуалеца".  hahaha

Обясни му, че истинските интелектуалци се гордеят с произхода си... Peace

Много точно казано Peace... понеже произлизат от други интелектуалци.

# 13
  • Мнения: 1 425
С риск да ме линчуват, мисля че един моден фотограф може да "съсипе" снимките от сватба - най-вероятно неговото виждане и това на младоженците/родата мнооого ще се различава.
Гадното е, че братовчеда е отказал по много демонстративен начин, аз на негово място бих изтъкнала това като довод и бих се ангажирала с намирането /и плащането/ на колега специализиран в това, ако е снимал и някоя друга "известна" сватба - халал. Предполагам, че така свакото няма да се обиди, братовчеда ще е направил повече отколкото се очаква и ... това е.
Подкрепям  Peace

# 14
  • Мнения: 4 511

Обясни му, че истинските интелектуалци се гордеят с произхода си... Peace

Много точно казано Peace... понеже произлизат от други интелектуалци.

Не задължително.  Wink Чели ли сте "Преди да се родя и след това" на Ивайло Петров? Горещо я препоръчвам, страхотна е!

Общи условия

Активация на акаунт