Как да задържа теглото?

  • 1 869
  • 14
  •   1
Отговори
Моля ви за помощ!
Искам да попитам как най-сигурно мога да си задържа теглото след отслабване с 10кг примерно...?

# 1
  • Мнения: 2 908
С постоянен инат,с постоянно ограничаване в количеството на храната,с постоянно гледане внимателно какво точно хапваш...няма формула за запазване на теглото,ако се хвърлиш на сладкото и тестеното и то по много-няма начин да бъде запазено теглото.

# 2
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз лично смятам да задържа теглото с разделно хранене. Ще си позволявам, по изключение, сладко или нещо пикантно, но като цяло тези храни ще са вън от менюто ми.

Успех!  Peace

# 3
Благодаря за съветите.Да използвам момента да попитам пълнее ли се от царевицата в консервите?

# 4
  • Мнения: 737
Пълнее се и то доста Wink

# 5
  • Мнения: 1 875
За да си запазиш теглото трябва да отстраниш причината, поради която си напълняла.
Трябва да  спазваш някои пропорции, като си разнообразяваш менюто постепенно.
Задържането на килограмите минава през два етапа - трайна промяна на хранителните навици към здравословен модел и постепенно и дозирано преминаване към обичаен модел на хранене.
Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание.

Има една теория, че паметта на мастната клетка е три месеца, т.е. след колебания в теглото тя се връща в изходната си големина. И, че  стремежът ти трябва да е запазване на теглото поне три месеца, за да може тялото да приспособи механизмите си към новото, по-ниско тегло и да го запази. Когато в продължение на три месеца едно тегло е задържано с обичайно хранене, то тогава организмът свиквал с новите килограми и ги задържал.
Не знам до колко е вярна. Не знам и какво значи обичайно хранене - за мен е едно, за теб друго и т.н.
Но знам, че без контрол всичко отива при дяволите и си връщаш килата като стой та гледай.
Много зависи и на какъв режим си била, драстичните режими почти на 100% ходят за ръчичка с йо-йо-то.

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 20:20 от Орелия

# 6
Благодаря ви много на всички за съветите   bouquet Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Д-р Емилова съветва след нейна диета да се правят поне по 5 дни на плодове в месеца, за да се запазят свалените килограми. Или в дните на пълнолуние и на новолуние да се плодува по 3 дни. 3 дни на чай и плодове с поне 1 ден захранване.
Добре е да имаш някакъв спортен режим.  Peace
Успех!

# 8
  • Мнения: 4 678
Спорт Peace

# 9
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Разделно хранене и спорт Wink

# 10
  • Мнения: 2 172

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...



Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy

# 11
  • Мнения: 4 678

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...



Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy

 elfi4ka  ..не мисля,че ти трябва още Hug Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 875

...Като обичаен модел не значи да седнеш и да се наплющиш до безсъзнание...
Ей тази част от цитата ми хареса най-много  Laughing За мен това е обичайния модел на ежедневно хранене,явно затова имам леки проблеми с килограмите  Mr. Green  Но си признайте с ръка на сърцето,че е адски готино  Joy
Не ми е готино да ми е лошо, да си призная Simple Smile

А на снимката изглеждаш добре, но на една снимка ракурсът е съществено значение и не се създава обективна представа.

# 13
  • Мнения: 1 531
с много инат, правилно хранене, движение и понякога добавки.

# 14
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Лунната диета - 4 пъти в месеца на течности. Ако не ти се следят датите - определи си 1 ден - понеделник или четвъртък /след или преди голямото плюскане/ и бъди на плодове, а още по- добре на течности /айрян,чай, фрешове/
Разделното хранене + спорт

Общи условия

Активация на акаунт