за ортопедичните гащи

  • 784
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, д-р Слънчева,

Искам да ви попитам следното. Значи от други мами рабрах, че всъщност още първите месеци бебето се води на ортопед за тазобедрените стави. само че и аз от невежество  Embarassed, а и моята педи не ми е казала  Close, та ето ни на 6 месеца и още не бяхме ходили. Та аз като се усетих, отидох на частно веднага да го видят на ултразвук, казаха, че е добре, няма проблеми. Обаче ме разпитаха за родата ми - значи от бащина моя линия имам 2 близки роднини със сериозни проблеми в тазобедрените стави, проявени в зряла възраст. Малката ми братовчедка и тя била предразположена, й казали. Та ортопеда каза, че явно има наследствен риск. Отделно бебето ми, момиче, се роди недоносено с 3 седмици и тегло 2300 г, т.е ниско. Имах бременност с многоводие. Бебето все още има малко изоставане в растежа и развитието като цяло.

Което веднага ни вкара в рисковите групи по няколко показателя Sad

Та в крайна сметка ортопеда ни препоръча да носим профилактично ортопедични гащи. Но аз като чета във форума гледам, че такива гащи са им препоръчвали на други да носят до към 4ти месец, ако съм разбрала правилно де. Изобщо до кой месец се носят такива гащи по принцип?

Та не е ли късно за нас, все пак е на 6 месеца. Няма ли опасност нещо да навредим всъщност?

Гащите, които сме намерили са на Михаела, меки са, нямат твърдо като някои други марки. Проблем ли е бебето да спи настрани с такива гащи (меките)?

Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 12:54 от netty77

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо- ултразвукът е с диагностична стойност до 4 м. от раждането. Ако след тази възраст се налага преглед е най-добре да бъде ренгенова снимка, за да не се пропусне дисплазична(недобре развита) тазобедрена става.
Второ- гащите Михаела са профилактични и се изписват за деца до 4 м. възраст, при които няма проблеми, а само като профилактика за осигуряване на добър центраж на тазобедрената става.
Трето-ортопедичните лечебни гащи са нещо съвсем различно и се поставят от лекар.
Така, че трябва да се изясни дали Вие изобщо имате нужда от гащи. Ако ставата е добре центрирана и оформено, а това трябва да се види дали е така просто нямате нужда от профилактични или ортопедични гащи независимо от обременността. На 6 м. това вече може да се каже с абсолятна сигурност- ими ли проблем или не. При липса на проблем нищо не се прави!

Общи условия

Активация на акаунт