Локални кортикостероиди по време на бременност

  • 6 921
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, бременна съм в 6 месец и се налага да ползвам кортикостероиден препарат за мазане( локално приложение) в малко количество и на малка площ - на гънките на ръцете и малко по вратлето. Имам досадна екзема от както се помня( невродермит)и до сега съм се лекувала с кортикостероидни кремчета. Сега ползвам емолиентния крем на мустела и на адерма но положението е такова че няма да мина само с тях.Ако има някой който е бил в моето положение моля нека да сподели дали по време на бременността си е ползвал такива лекарства. Докторите са на различни мнения , кожната казва няма проблем , а гинеколожката вика -не може. Все пак отговорността е моя и аз трябва да си взема решението но нямам опит и затова искам да се позова на вашия. newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 764
Аз имам алергия по ръцете (понякога и по свивките около лакътя). По време на бременността продължих да използвам Адвантан маз (лек кортизонов мехлем). Докторите ми казваха, че няма проблем. Имам приятелка, която има като мен атопичен дерматит, но много по-силно изразен - навсякъде по свивките, по врата, под очите. По време на бременността много й се изостри. Мажеше се с адвантан.

# 2
  • Мнения: 3 621
кожната казва няма проблем , а гинеколожката вика -не може. Все пак отговорността е моя и аз трябва да си взема решението но нямам опит и затова искам да се позова на вашия.
Моята лична лекарка казва, че когато жената е бременна, лекарства трябва да и изписва само гинеколога и, само той може да прецени какъв е риска за плода.Моя съвет е да се посъветваш с още един лекар и тогава да решиш какво да правиш, но щом гинеколога ти казва, че не може по-добре да го послушаш

# 3
  • София
  • Мнения: 431
Аз също съм се мазала с кортикостероид по време на бременността. Около 7-я месец получих обрив на корема (съвсем не малка площ) и се мазах няколко пъти, даже и антихистамини пих. При мен обаче и кожната, и гинеколожката бяха на едно мнение - че е по-добре да позлвам лекарствата, отколкото да стане още по-зле.

# 4
  • Мнения: 4 490
Аз не бих се мазала с кортикостероиден крем - нито по време на бременност или кърмене, нито иначе (освен ако не ми е животоспасяващ, да не дава Господ да стигам до там). Бих те посъветвала да се консултираш с класически хомеопат.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз не бих се мазала с кортикостероиден крем - нито по време на бременност или кърмене, нито иначе (освен ако не ми е животоспасяващ, да не дава Господ да стигам до там). Бих те посъветвала да се консултираш с класически хомеопат.  Peace

Абе ако ти излезе гадна сърбяща екзема ще се мажеш и ще пееш.  Laughing Няма спане иначе.
Аз съм ползвала, в малък участък е безопасно.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 100
Аз не бих се мазала с кортикостероиден крем - нито по време на бременност или кърмене, нито иначе (освен ако не ми е животоспасяващ, да не дава Господ да стигам до там). Бих те посъветвала да се консултираш с класически хомеопат.  Peace

Доста повърхностно изказване  ooooh!

От 4-5 месец на бременността си, започнах да се мажа с кортикостероиди по краката и ръцете, поради наличние на ужасни и много сърбящи екземи. Мазах се по време на бременността, след като родих докато кърмех и чак след това кортикостериоди приемах вътрешно. Няма опасност от локално лечение с кортикостероиди, а от вътрешен прием. Ако проблема ти е такъв, че ти причинява неудобство, дискомфорт, мажи се. При мен положението беше такова, че не можех да спя от сърбежа, както и да стоя на едно място, много се изнервях, а това не е полезно за плода  Peace

# 7
  • Мнения: 97
Аз също ползвах и то 2 вида, на доста голяма площ, за което и мен ме беше страх, но получих страхотна алергия. И гинеколога ми даде зелена светлина да използвам това, което ми беше изписал кожния, бях в 8 мес обаче за информация.

# 8
  • Мнения: 4 490
Доста повърхностно изказване  ooooh!
А, благодаря!
Значи, щом Вие сте ползвали такъв крем, няма проблем, така ли? Е, може.
Аз съм говорила с лекари и мед. лица и са ми казвали за възможните странични ефекти, проявени дори след години. И в мнението си казвам, че АЗ не бих се мазала, вие като искате си се мажете. Нали момичето събира мнения все пак.
Лелееее, никъде да се не изкаже човек...  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 718
И на мен ми се е налагало да ползвам такива мазила за ръцете, дерматолога каза че няма проблеми.  Rolling Eyes В крайна сметка става дума за нещо локално, едва ли би могло да има кой знае какви страшни последствия. Въпреки това се е случвало, от страх, да се намажа, колкото да ме облекчи за момента и после се измивам  Crazy

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с хомеопат Peace

# 11
  • Мнения: 2 100
Нали момичето събира мнения все пак.

Да, напълно вярно! НО от майки, изплозвали такива мазила и сблъсквали се е подобни проблеми. Всеки може да говори наизуст, както и какво би или не би направил, но дойде ли ти на главата нещата стоят мнооого по различно.

# 12
  • Мнения: 4 490
Ok, не исках да пиша следните редове, но май ще трябва. Детето на май-близката ми приятелка е с АД. В началото я мазаха с кортикостероиден крем, не знам дали беше Елоком (така ли се казваше  newsm78) или друг подобен. В началото - страхотно подобрение, супер. След няколко дни обаче екземите не само, че се появиха с нова сила, но и в много по-голямо количество. В този смисъл кремът не помогна изобщо. Майката е с мед. образование и като си направи труда да попрочете малко за какво става въпрос, веднага заведе детето на хомеопат. Оттогава насам подобрението е видимо и трайно. Все още се борят с АД, но положението е много по-добро. Затова препоръчах на момичето да посети хомеопат.
Аз също съм се мазала с кортикостероиден крем на времето - Фелоран, но не помня да съм изпитвала облекчение (много ме боляха коленете), от което заключавам, че ми е бил неправилно изписан. Сега някои малки проблемчета ги отдавам на редовната му употреба (например засилено окосмяване в някои области, макар че не е фатално).
Ето от това ми беше продиктувано мнението, надявам се, че сега ще ми позволите да изказвам мнение.  Grinning  Peace

Общи условия

Активация на акаунт