Как приготвяте овесените ядки

  • 24 504
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Купих Финни овесени ядки, но на пакетчето не пише нищо.
Направих тази сутрин на сина си в 150гр. вода сложих 2 супени лъжици, после добавих 1 лъжичка АМ и пасирана круша, но не съм сигурна за пропорциите.
Иначе детето много ги хареса Peace

# 1
  • Мнения: 11 003
И аз ги приготвям "на око", без да меря пропорциите. Смесвам 2 супени лъжици фини овесени ядки с АМ или кисело мляко, докато се получи желаната гъстота.

# 2
  • Мнения: 5 940
И аз правя на око. Имам наблюдения, че в готовите зъренно-млечно-плодови каши /такива имат Хипп в бурканчета/ процентът на зърнени култури в кашата е доста малък. Затова обикновено слагам по-малко овесени ядки за сметка на плодовете и млякото или сиренето.

# 3
  • Мнения: 4 016
Сенди, а каква марка са овесените ядки? Аз купих едни, немски в син пакет - два пъти варя и хем ги мия предварително и пак накрая ми се струва, че са пълни с боклуци - някакви кафяви пръчици или нещо подобно, което не ми се струва да е от самите ядки.

Така, изпълнена със съмнения, ги изяждам аз, а на детето давам нещо друго.

Що се отнася до количеството - мисля, че половин кафена чашка, не повече Simple Smile

# 4
  • Мнения: 11 003
blueeyes, обикновенно купуваме от тези немските, в синия пакет. Досега не съм откривала боклуци.  Ако в магазина няма от тях, взимаме на Слънчо или Фамилия Николов, но задължително финни.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз слагам на 'око'

# 6
  • Мнения: 27 524
Малко вода, с малко кафява захар. След като кипне слагам една супена лъжица ядки, разварявам ги хубаво. Махам от огъня. След охлаждане добавях АМ. Не, че синът ми ги ядеше  hahaha

# 7
  • Мнения: 781
Сенди, а каква марка са овесените ядки? Аз купих едни, немски в син пакет - два пъти варя и хем ги мия предварително и пак накрая ми се струва, че са пълни с боклуци - някакви кафяви пръчици или нещо подобно, което не ми се струва да е от самите ядки.

Така, изпълнена със съмнения, ги изяждам аз, а на детето давам нещо друго.

Що се отнася до количеството - мисля, че половин кафена чашка, не повече Simple Smile
Ядките, които аз купувам са на Биофреш, произвеждат ги тук.
Много съм доволна, че бързичко се разваряват пък и изглеждат едни белички, чистички...  Peace

# 8
Варя 3 с.л едри овесени ядки в 160 мл вода, пасирам, и добавям или 5л. АМ или 1л олио и плодово пюре на вкус. Никаква захар. Достатъчно сладка става кашата и без захар.

# 9
  • Мнения: 239
Извинявайте ,мами,а колко време се варят овесените ядки във водата?

# 10
  • Мнения: 569
  Абсолютно ползвам мерника "око"- приблизително 1 чаша вода , около 3 с.л. овесени ядки- варя докато се сгъстят и омекнат(около 3-4 мин), пасирам плод- праскова , кайсия , манго... изчаквам да поизстине и добавям 2 м.л. АМ

# 11
  • Мнения: 31 109
На 180 мл. преварена вода слагам 3 супени лъжици финни овесени ядки. Слагам в микровълновата точно за 2 мин. иначе изкипяват. Добавям кафява захар и масло. После АМ и цял банан. Бебка яде, каквото остане ям аз. Laughing

# 12
  • Мнения: 2 908
Варя ги на око-около 3с.л. ядки в 200мл вода ги варя в микровълновата около 2 минути.След това ги смесвам с пасиран плод и кисело мляко/АМ.Не слагам захар или друг посладител Naughty

# 13
  • Мнения: 8 222
2 супени лъжици овесени ядки и вода или мляко може би около 200мл - не съм сигурна точно колко. То зависи и дали ги харесва по-редки или по-гъсти. След това за 3 минути в микровълновата. Слагам му сирене, масло и маслини. Не сме пробвали сладки.

# 14
  • Мнения: 31
Аз да питам, а трици овесени може ли? Понеже аз искам да свиква да яде малко по-големи парченца, за да не пасирам овесени ядки мога ли да му правя овесени трици и има ли разлика между трици и ядки и каква е, ако има?

Общи условия

Активация на акаунт