Един въпрос относно кръстниците

  • 653
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Момичета мисля да се кръщавам тъй като кръстниците ми нямат брак могат ли да ми станат кръстници или само 1 от тях ми става кръстник Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 574
Няма никакво значение дали имат брак или не. В кръщелното ти ще бъде записано само едно име, важно е обаче кръстникът/кръстницата да е кръстен/а  Peace

# 2
  • Мнения: 3 069
Само единия става кръстник.Ще бъде записано само едно лице в кръщелното.
И при нас е така.

# 3
  • Мнения: 331
Няма никакво значение дали имат брак или не. В кръщелното ти ще бъде записано само едно име, важно е обаче кръстникът/кръстницата да е кръстен/а  Peace

 Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Няма никакво значение дали имат брак или не. В кръщелното ти ще бъде записано само едно име, важно е обаче кръстникът/кръстницата да е кръстен/а  Peace

 Peace

# 5
  • Мнения: 566
по принцип се пише името на кръстникът защото той е вашият кум а кумата може и да е друга след време .Но най важното е този който ще кръщава също да е кръстен.Весел празник.

# 6
  • Мнения: 2 908
по принцип се пише името на кръстникът защото той е вашият кум а кумата може и да е друга след време .Но най важното е този който ще кръщава също да е кръстен.Весел празник.
Thinking Аз никъде не разбрах,да става дума за кумовете от сватбата....,че говориш за кумове. newsm78 Но дори и да става дума за кумовете от сватбата е абсурдно,че се пише мъжа задължително-ако жената всъщност е по-близката приятелка на семейството и те искат нея?Разбрах,че момичето пита дали може двама кръстници,неженени да има,или само единият фигурира-ами ние с мъжа ми сме женени,преди седмица бяхме кръстници,но ще фигурирам само аз в документа,защото всъщност попа изиска само един човек и родителите решиха да съм аз-понеже аз съм близка приятелка с майката,мъжа ми им е приятел чрез мен Mr. GreenТа извод-така или иначе ще пише само един кръстник/кръстница,но няма значение никакво дали ще е жената или мъжа-това го определяш ти,bocito.Задължително е да е кръстен кръстника!

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
По принцип само едно име фигурира на кръщелното. Да ама се оказа че може и двама кръстници да има. Ние със съпруга ми сме кръстници на двете деца на наши приятели и в кръщелните им фигурират и моето име и името на мъжа ми.

# 8
  • Попово
  • Мнения: 687
само едно име се записва в кръщелното ти свидетелство, ти си решаваш мъжа или жената да те кръстят и няма никакво значение дали са семейни, важно е да са кръстени  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
само едно име се записва в кръщелното ти свидетелство, ти си решаваш мъжа или жената да те кръстят и няма никакво значение дали са семейни, важно е да са кръстени  Peace
Точно така.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ти си решаваш дали кръстник да ти е мъжът или жената

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Няма значение дали имат брак . Нашите нямат и когато дойде моментът да се кръщава малката ще изберем един от двамата Peace

# 12
  • Мнения: 88
Имойте нямат брак но това не им пречи

# 13
  • София
  • Мнения: 4 587
Както вече са ти писали, кръстник става само 1 човек, който задължително трябва да е кръстен. Бракът няма значение в случая.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Няма никакво значение дали имат брак или не. В кръщелното ти ще бъде записано само едно име, важно е обаче кръстникът/кръстницата да е кръстен/а  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт