Това запек ли е????

  • 1 836
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мами, не мога да преценя дали синът ми има запек (и съответно да предприемам ли някакви мерки) или не! Той е на 4м. и половина, само на кърма е, на поискване (и чат-пат по малко вода, но рядко). До преди 2-3 седмици акаше всеки ден, като акото беше златисто, течно с малко парченца.......като грахова супа  както казват  Laughing(да ме прощавате за цветущото обяснение). Но от тогавва доста разреди изхожданията-на 3-4-5 дни по веднъж и то доста гъсто, като пюре направо (на цвят си е същото, пак има парченца, но е доста по-гъсто). Знам, че кърмените бебета могат да акат доста по-рядко и че кърмата се усвоява добре, но просто така изведнъж се промени консистенцията.....и не  знам дали така изглежда бебешкия запек или трябва да е като на възрастен  newsm78? Аз  му сгъвам краченцата към стомаха ако има нещо да му помогна, но освен да пръцка, друго не става. Моля кажете дали това е запек или да не се притеснявам   bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Запекът при децата е както при възрастните - твърди кафяви сухи топчета, които причиняват болка при акане.
Това, което описваш, не е запек, щом консистенцията е пюреподобна и в подобаващо количество. Когато аките престояват в червата по-продължително време, тогава част от водата в тях се абсорбира обратно в организма, затова консистенцията се променя и не е вече течно-кашава.
Може да опиташ да предлагаш по няколко лъжички вода след всяко кърмене и обичайните упражнение - карането на колело, масажа на коремчето и свиване на крачетата към корема, което вече правиш. Евентуално може да говориш с педиатъра дали е удачно да даваш пробиотични бебешки капки, за да се подобри чревната флора - понякога това има добър ефект при нередовното изхождане.

# 2
  • Мнения: 158
Не смаятам че бебето ти има запек. Ако беше така много щеше да се мъче при изхождането. Но пак попитаи педиатъра да ти даде нещо за изхождане, защото това не е много нормално

# 3
И аз не смятам, че бебето ти е със запек. Припомни си дали скоро са му били ваксина? Има и такава реакция от ваксините. Моята голяма дъщеря, която сега е на 4 г. получи на 2 месеца страхотен запек - 7 дни не се беше изхождала и докато лекарката ме убеждаваше, че за толкова малко бебе било нормално, защото кърмата се усвоявала изцяло, аз реших да отида при хомеопат, но класически. Даде ми капки за след ваксина - Туя и малката се покри за няколко часа с гнойни пъпки от глава до пети, включително и клепачите. Тези пъпки изчезнаха на втория ден, все едно никога не ги е имало. А с акането - след около 2 ,5 часа пълнеше памперси до преумора. От тогава се заинтересувах какво съдържат ваксините и като се информирах за пакета все "хубави съставки" - живак, формалдехид, алуминии, животинско ДНК и прочие .... не сложих никога ваксина повече. Детето си е здраво, а на малкия ми син, който сега е на 9 месеца не успях да избегна само ваксините в родилния дом. Отговорността за децата ни си е наша и на никой лекар.

# 4
  • Мнения: 4 555
Ще ти кажа моят опит какъв е.
Щерката акаше веднъж на десет, повтарям десет дни, докато беше на кърма. Захраних я на 6 месеца и половина и от тогава го прави по веднъж на ден. Педиатърката ми каза, че щом няма подут корем, не се напъва и не я боли, нито пък има твърди изпражнения, значи не е запек. В началото беше доста стряскащо, правихме няколко пъти клизма с термометър, която не даде никакъв резултат. Само измъчихме детето. Явно наистина не е имало какво да излезе.
Успех, дано и при вас да не е нищо притеснително.

# 5
  • Мнения: 1 098
Моят син също на тази възраст имаше такъв период. Също беше само на кърма. Според мен не е запек щом не е твърдо и не му представлява трудност, когато се изхожда.

# 6
  • Мнения: 94
Ние вече осми ден чакаме голямото събитие Sad

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Докато кърмех малката акаше всеки ден по 3-4 пъти Peace
Щом акото не е твърдо и той се мъчи докато ака....според мен не е запек

Общи условия

Активация на акаунт