Разстройство от един месец при бебе?

  • 745
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте д-р Слънчева, моля и за вашето мнение по тази малко акана тема.
Дъщеря ми е с разтройство повече от месец. От пет дена започна и синът ми. Почто стигнахме до болница. Но ето с две думи историята.
Заминахме за провинцията на почивка. От третия ден малката започна много да нервничи и да не спи по цели нощи. Искаше да изяде всичко, попаднало пред очите й. Очевидно зъби. Започна да ака и аз реших, че всичко е от зъбките, но така станаха десет дена. Тамън я бях захранила с морков и картоф и каша оризова безмлечна. Естествено оставих я само на Фризопепа (с диагноза АБКМ и АД е), оризова вода и хидрасек +ентерол. Нищо не помагаше. На около десетия ден пратих ако в лабораторията, но те много се забавиха с резултата. И така мина още седмица. Излязоха двете зъбчета и се прибрахме в София с идеята да ходим на море след около 5 дена, изследванията не хванаха нищо нередно, но аз пуснах нови тук в София, защото разстройството не спираше. Откриха стафилококус ауреус. Направихме антибиограма и започнах Цефзил 2х2 мл. Тръгнхме за морето, но денят преди да тръгнем пуснах секрет за изследване и на баткото, защото започна да ака меко и по два пъти. Нетипично за него. Естествено и той имаше тези бактерии. Започнах и на него да давам Цевзил 2х5 мл ( след направена антибиограма и на него). Но от както дадох антибиотика на баткото се започна ходене по 6 пъти до гърнето с много болки в коремът. Едната вечер вдигна температура и по нощите ходихме и до бургаската болница.  Заболя го и главата и се уплашихме да не е минингит.  Искаха да ни хоспитализират, но аз отказах и на сутринта дойдохме в София за инфекциозна болница. Джипито  каза, че децата не са обезводнени и не са за болница. Привършваме антибиотика, продължават да акат. Очевдино не помага този антибиотик. Какво да правим?
Извинявайте за дългото обяснение. Благодаря за отговорът предварително. Но децата врещат и дано да разберете малко обърканото обяснение на нашата история.

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-добре е да се консултирате с детски лекар от инфекциозна клиника и да повторите аналните секрети. Понякога след инфекциозна дярия остават доста раздразнени черва, което изисква по-специален режим за хранене.

Общи условия

Активация на акаунт