Aвтокино

  • 1 167
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
В недалечните 90 години на миналия век имаше у нас почва мероприятието "Автокино"....
Аз поне си спомням едно такова отстрани на НДК-то на културата, така де - двореца .
Сега от много време насам и дума не се обелва за такава "екстра" / или просто незнам да има  Rolling Eyes/.
Темата е широка .... посещавали ли сте ?
А спомени имате ли ... споделете  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 312
Никога.
Дори не съм знаела,че има такова в БГ.
Би ми било интересно.
Ама ще трябва и чуждо нещо да забърша-асоциациите ми са свързани с натискане в автомобил със запотени стъкла Blush.
Стара съм за тая тема Crossing Arms.

# 2
  • Мнения: 1 212
... асоциациите ми са свързани с натискане в автомобил със запотени стъкла .
Стара съм за тая тема Crossing Arms.

Брех, не .... нямам идея за такъв у'клон на темата ...
Просто се замислих за миг как нещо, което се появи като новост просъществува съвсем за кратко.
Чудех се аудиторията помни ли също ?
Сещам се , че някъде около Централна гара имаше и "кафе-кино" ... не съм сигурна дали точно така се казваше , но идеята беше : седиш си на масичка / май и фотьолчета имаше  newsm78/ поръчваш си питието и гледаш ....
И летни кина имаше .... туй ми беше идеята - да потънем в спомени  Wink / който ги има, де ... Grinning /

# 3
  • Мнения: 2 448
Автокино не съм посещавала по простата причина, че няма къде. Гледала съм само по филмите и подтекста е такъв ,какъвто спомена Hakiba.   Crazy

Иначе съм ходила на лятно кино, обикновен кино салон и така нареченото кино видео клуб / малка заличка с фотьойли и малко екранче , не знам точно какъв му беше смисъла, може би филми за по малка аудитория, но по луксозна обстановка  Rolling Eyes /. Сега киното като цяло ми липсва, то не останаха кина, поне в нашия град е така.  Confused

Поне потънах в спомени покрай темата...  Flutter

# 4
  • Мнения: 1 312

Сещам се , че някъде около Централна гара имаше и "кафе-кино" ... не съм сигурна дали точно така се казваше , но идеята беше : седиш си на масичка / май и фотьолчета имаше  newsm78/ поръчваш си питието и гледаш ....
Такова имаше и във Варна-бившето кино Централ/преди това май се казваше Георги Димитров Thinking/.
И още едно-сега там е бинго Роял/ако съществува де/.
Водеха се кино клубове и беше точно такава идеята-имаше сепарета и масички,пиеше се и се пушеше вътре.

# 5
  • Мнения: 799
Имам спомени от автокиното - сядахме на хълма до сегашния Сити цинтър София и зяпахме кино на аванта и пиехме бира. Вярно, намаше звук, но й филмите обикновено не бяха много нови и в поечето случаи ги бяхме гледали в нормално кино.

# 6
  • Мнения: 3 575
Преди няколко години май имаше автокино до хиподрума в Банкя, но така и не го видях в действие, фалира.

# 7
  • Мнения: 1 212
О.К.
Приемам, че автокиното е бил фрагмент изключително и само от моите спомени и изживявания от миналото  Stuck Out Tongue ...
Няма да ви занимавам повече.
То и смешно .... вече с едно посещение в някой магазин за техника цяло кино  у дома можеш да направиш  Simple Smile
Тази връзка просто направих .... каква емоция беше за мен преди и как с промяната на технологиите някои неща изчезват толкова бързо колкото и са се появили .

А някой минавал ли е тази вечер около НДК ? newsm78
Би следвало днес да е била първата прожекция ...

Ново българско кино безплатно пред НДК

# 8
  • Мнения: 1 312
Даваха го по ТВ-то.
Като новина де.
Завиждам ви-цял месец кино на открито.
Сигурно щях да бъда редовна ако бях в София.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 728
       Това в Банкя работи само едно лято.

# 10
  • Мнения: 157
Спомням си го много добре, ходили сме с мьжьт ми 1-2 пьти. За да имаш звук трабваше да се настрои радиото на определена честота. ЕХХХХ спомени.

# 11
  • Мнения: 1 212
Спомням си го много добре, ходили сме с мьжьт ми 1-2 пьти. За да имаш звук трабваше да се настрои радиото на определена честота. ...

Бинго !  Grinning
Този момент го бях забравила  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 762
И аз съм ходила на това кино до НДК  Laughing И на онова до ЦГ- с кафенце и цигарка  Peace Малееееееееееееее, колко назад ме върнахте   ooooh! Това не беше ли преди около 20 години  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 880
То и смешно .... вече с едно посещение в някой магазин за техника цяло кино  у дома можеш да направиш  Simple Smile
Е, не е същото Simple Smile
Ние си имаме тук наблизо едно автокино и миналата зима се "престраших" да го посетим и толкова ми хареса, че след 2 седмици пак повторихме Simple Smile Е, не беше като представата на повечето от вас за този род кино, не сме се натискали много, защото първо: детето беше с нас и второ- в спалнята можем да си се натсикаме колкото си искаме, няма нужда да харчим пари за натискане в автокиното Wink. Останах доволна качеството на картината и звука (благодарение на чистото ни предно стъкло, вентилацията и добрата саунд-уредба в колата) беше идеално. А освен това може и с детето, а ако изкараш късмет да заспи на задната седалка става супер Simple Smile може и да си коментираш с половинката филма спокойно, без да шепнеш, както в киносалон, можеш да си вдигнеш краката на високо на таблото, да си събуеш обувките, да полегнеш облегалката... абе грешка няма. Е, вярно че гледахме все едни такива филми, без ограничание на възрастта, заради детето, но все пак си остана удоволствието от киното. Като започне да се стъмнява рано и преместят прожекциите в по-човешки час пак ще го посетим Simple Smile (на всичкото отгоре е и по-евтино от нормалното кино).

# 14
  • Мнения: 1 434
В Бургас сега се правят  няколко нови  киносалона  като е включено и автокино   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт