температура и разтройство

  • 29 849
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Имам няколко въпроса, много ви моля да ми помогнете! От сутринта имаме температура 38.6 давам панадол и правя компреси на крачетата с чорапчета напоени с оцет вода и сода, температурата спада но след три часа пак вдига, за панадола пише че се дава през четири часа ако е необходимо, но за 24 часа да се дадат не повече от четири дози, какво да давам когато стане четвърта доза? Имам и нурофен сироп но е отворен от януари, а листовката му я няма да прочета каква му е годността, само с оцетни чорапки не става! Ходихме в спешния център там ни казаха че не сме за антибиотик и гърлото ни не е червено, и ако започне да повръща да отидем за прием в болница да го сложат на системи за да не се обезводни! не дава да му слагам компреси на челото и подмишничките! На 1г и 9м сме. Не знам как ще изкараме тази нощ(толкова мразя нощите когато сме болни #Cussing out ) ако стане по зле знам за увиване с с мокри чаршафи, но тогава температурата пада рязко и има опасност от гърч! А какво се прави при гърч? Знам че трябва да е гол докато има температура, а ако през нощта започне да го втриса, трябва ли да го облека, примерно с потник? Не знам какво да питам друго! Много ви моля да ми помогнете, нямам близки които да попитам! Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Успокой се първо миличка. Детето не е с толкова висока температура. За разстройството давай ентерол. Давай също и повече минерална вода. Важното е да поема течности детето. С лекарствата не прекалявай. Това е вирус и организма се бори все пак. Дано нощта мине леко. Можеш да му сложиш едно потниче разбира се. Ако детето спи спокойно не го буди остави го да спинка. Нурофена не зная дали не е развален ако не е в хладилник. За него да каже някоя друга мама. Опитай пак с чорапчетата напоени с оцет вода и сода след като дадеш и четвъртият път панадола. Ако имаш осцилококцинум му дай да изсмуче една тубичка. Той помага при вирусни инфекции и също понижава температурата. Желая ти вечерта да мине спокойно и утре детето да е по добре. Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 106
Мисля че няма да му има нищо на нурофена стига да си го държала в хладилник,ако си сега му дай нурофен,а за разтройството ентерол и хидрасек за да не се обезводни,също давай и много течности да пие.Обличай детето докато спи,може да се изпоти от Нурофена и Панадола и по-добре да има нещо на гръбчето да попие потта, отколкото да изстине на него!Бързо оздравяване! Hug

# 3
  • Мнения: 469
Успокой се първо миличка. Детето не е с толкова висока температура. За разстройството давай ентерол. Давай също и повече минерална вода. Важното е да поема течности детето. С лекарствата не прекалявай. Това е вирус и организма се бори все пак. Дано нощта мине леко. Можеш да му сложиш едно потниче разбира се. Ако детето спи спокойно не го буди остави го да спинка. Нурофена не зная дали не е развален ако не е в хладилник. За него да каже някоя друга мама. Опитай пак с чорапчетата напоени с оцет вода и сода след като дадеш и четвъртият път панадола. Ако имаш осцилококцинум му дай да изсмуче една тубичка. Той помага при вирусни инфекции и също понижава температурата. Желая ти вечерта да мине спокойно и утре детето да е по добре. Hug

Благодаря ти от сърце за отговора!!! Hug Вече не мога да си намеря място страх ме е да заспя че да не се влоши докато дремя,сега го обърнах и на рев! Аз съм много шашнат човек за съжеление! Давам прахчета Ентерол някакви Линекс-възстановява чревната флора, и някакви Хидрасек, няма упътване на български докторката каза че помагат на организма, не знам какво беше точно докато затворя телефона и забравям! Да нурофена стоеше в хладилник! За сега пием водичка добре , но не хапваме много!

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 00:17 от magig

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не го карай да яде. Това сега не е най важното. Децата като са болни не се хранят. Организма си знае работата. Той се бори с вирусите в момента. Когато детето се подобри ще започне да се храни. Това лято дъщеря ми кара този вирус на морето, но без температура(е тя е и по голяма). Всичко мина за 2 дни, но не искаше да се храни една седмица почти. Трябва да спазваш и диета малко заради разстройството(солетки и обикновенни бисквитки, супа от моркови, варен ориз). Прави му чайчета от шипка, мента. Давай ги хладки, да не са горещи. Водичката да е минерална при всички случаи. И не плачи, обхванала те е паниката май. Успокой се. Всичко ще е наред. Hug

# 5
  • Мнения: 469
Не го карай да яде. Това сега не е най важното. Децата като са болни не се хранят. Организма си знае работата. Той се бори с вирусите в момента. Когато детето се подобри ще започне да се храни. Това лято дъщеря ми кара този вирус на морето, но без температура(е тя е и по голяма). Всичко мина за 2 дни, но не искаше да се храни една седмица почти. Трябва да спазваш и диета малко заради разстройството(солетки и обикновенни бисквитки, супа от моркови, варен ориз). Прави му чайчета от шипка, мента. Давай ги хладки, да не са горещи. Водичката да е минерална при всички случаи. И не плачи, обхванала те е паниката май. Успокой се. Всичко ще е наред. Hug

аз не се притеснявам много за храненето дащото все пак хапва днес хапна банан и солети за утре съм готвила картофи с моркови и броколи, но ще му направя ориз аз се сетих за ориза но докторката каза картофи и аз изпълнявам! ще направя и ориз! искам да те попитам ако си още тук, оцетените чорапкии колко време да стоят, ако ги оставя цяла нощ може ли да изстине, вече час са на крачето му не все още е топличак, е не е горещ както в началото?

# 6
  • Мнения: 698
38.6 не е толкова висока температура. Спокойно. Показва, че организмът му се бори. Не бих оставила чорапките за цяла нощ. Ефектът им е като на компресите - докато са мокри. Не го завивай много, за да не вдигне по-висока температура. Топло е. Едно леко боди за нощта и леко чаршафче, което да намяташ, са достатъчни. Гърч се получава при много висока температура - над 40 градуса, не се тревожи за това. Ако имаш въпроси и мога с нещо да помогна, още малко съм тук. Hug

# 7
  • Мнения: 469
38.6 не е толкова висока температура. Спокойно. Показва, че организмът му се бори. Не бих оставила чорапките за цяла нощ. Ефектът им е като на компресите - докато са мокри. Не го завивай много, за да не вдигне по-висока температура. Топло е. Едно леко боди за нощта и леко чаршафче, което да намяташ, са достатъчни. Гърч се получава при много висока температура - над 40 градуса, не се тревожи за това. Ако имаш въпроси и мога с нещо да помогна, още малко съм тук. Hug

позадрямах към 1.30ч в 2 л30ч се събуди да пие вода бях му махнала чорапките целия гореше веднага дадох 8-9 капки течен аналгин със сокче и започнохме с мъжа ми да го мокрим с хладка вода по точно го погалвахме не мога точно да обесня, мокрихме го постоянно направих му и оцетени чорапки мокрих памучета постоянно и ги слагах за кратко на згънките, той не търпи блъска ни и плаче, реших да спим на смени ще правим постоянно оцетени чорапки  до сутринта! много се уплаших като го видях да трпери,повдигна ми се и ми се доходи до голяма нужда още треперя цялата 15-20м след всичко успяхме да измерим 39.3 след аналгина и компресите! Благодаря ви от сърце на всички! Все пак малко или много ме успокоявахте с отговорите си! сега ще се моля цяла нощ да не се повтаря, ако трябва до понеделник ще правя компреси непрекъснато!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
magig, как е детенцето днес? Разбрах, че нощта не е била много  спокойна. Децата по принцип през нощта вдигат по висока температура. Какво се случи след даване на течният аналгин?

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 043
И нон- стоп да е с чорапи с оцет на краката, щом не е подействало, няма и да подейства. При упорита Т при някои вируси, на дъщеря ми не действа нито оцетени чорапи, нито хладен душ, нито чашафи, нищо... При Т над 39 редувам Панадол и Нурофен. Ако стигне 40, а това за съжаление при моето дете е просто класика, давам Хексалгин. Установила съм, че най- бързо действат свещичките( то е нормално де, по- бързо се усвояват от организма), но при разстройство няма как да се прилагат.
Мисълта ми беше- като не търпи детето тези чорапи и мокри кърпи, които така или иначе не действат, по- добре го остави на спокойствие и не го измъчвай с компреси.
Колко време след аналгина мери Т ? Ще подейства най- малко след 40 минути до час.

# 10
  • Мнения: 1 013
Не си писала, надявам се всичко да е добре!
При моето детенце Т от 39 и нагоре е класика, и аз се ужасявам, въпреки да знам, че трябва самообладание.
Аз при Т над 39 го завивам в студен чаршаф, знам, че не е най-доброто, което може да се направи при подобна Т, но веднага спада.
Не мога да чакам действие на Нурофен и Панадол, които обикновено при вирус не помагат.

# 11
  • Мнения: 469
,Здравейте майчета! Благодаря на всички за съветите! След като цяла нощ вдигахме и смъквахме Т, и изхожданията станаха като вода, сутринта в 6ч решихме да отидем в спешното от там ни приеха в заразно, на система, след две системи, ръчичката се наду, сложиха системата на другата ръчичка след 15м и тя се наду беше 23ч вечерта и на сестрите не им се занимаваше да търсят вени и без това на втората ръчичка търсиха 20м докато детенцето ми пищеше и се свиваше в мен. сутринта дойде друга сестра(старшата) бодяха го по двете краченца и по ръчичките. но не можаха да му сложат с-ма, решиха да търсят вена на главичката но аз им казах да спрат да търсят, и те решиха да започнат инжекции! Взеха секрети и кръв и резултатите показаха салмонела Shocked просто точно това което не съм и очаквала, все още не мога да си обясня откъде тая салмонела, нито яйца давам(ние и в хладилника нямаме), нито сурово месо! предния ден имахме имунизация все се надявах да е това или летния вирус, но уви! Вчера ни изписаха ! Това е историята! Благодаря ви на всички! И да са ни живи и здрави децата, че какво ли не видях в тая болница!  bouquet.

# 12
  • Мнения: 8
Здравейте, моят син е на 1г 11м. и страда по същия начин. Днес дадохме проба за изследване и още не знаем какво е. Преди 5 дни започна с висока температура като при вас и разстройство. Пием антибиотик и Биогая за чревната флора, но снощи започна да изхожда кръв и слуз... Изследванията ни ще са готови чак в петък...
Въпроса ми е - ходихте ли на море в България това лято и къде? Имам съмнения за Св. Влас. Струва ми се че от там си носим нещо...

# 13
  • Мнения: 469
Здравейте, моят син е на 1г 11м. и страда по същия начин. Днес дадохме проба за изследване и още не знаем какво е. Преди 5 дни започна с висока температура като при вас и разстройство. Пием антибиотик и Биогая за чревната флора, но снощи започна да изхожда кръв и слуз... Изследванията ни ще са готови чак в петък...
Въпроса ми е - ходихте ли на море в България това лято и къде? Имам съмнения за Св. Влас. Струва ми се че от там си носим нещо...

Здравей! Ние ходихме на Кранево, но не ял купени храни защото аз си му готвя! Но бяхме там на 26.07 и се върнахме на 3.08  bouquet

# 14
  • Мнения: 469
Може ли да те попитам, още ли сте с температура, не се ли плашиш от слузта и кръвта! Само аз ли съм такава паника, да му се не види! Ние вдигахме цял ден и нощ и сутринта рано вече бях се уплашила и веднага в спешното! Може би защото нямам близки които да ми помогнат със съвет или да ме успокоят! Мъжът ми ме стряска още повече, така че на на него не мога да разчитам Sad

Общи условия

Активация на акаунт