Проблем с акането при кърмаче - моля за съвет!

  • 689
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте, момичета! Искам да ви споделя, че моята дъщеря не ака редовно. Под нередовно имам предвид, че интервалът между изхожданията й е от 4 до 7 дни, което силно ме безпокои. Тя е само на кърма. От скоро започнах да й давам сок от пресни плодове, които уж са разхлабващи, но освен че няма ефект, тя отказва да ги пие, стиска устни, бута лъжичката /защото не иска да пие от шише/ и е голяма борба. Лекарката ни каза да й давам Дуфалак в продължение на един месец за да се подобри моториката на червата, но от два-три дни на бебка й става гадно от лекарството и започва да повръща след като й го дам, защото е много сладко и гъсто, и се дави. За сега Дуфалака също не помага, не знам трябва да мине време ли, какво, но вече  пет дни не сме акали, а виждам че я боли коремчето, има газове и е малко неспокойна. Сега започвам да се притеснявам да не е "лъжлив запек" и кърмата ми да намалява, защото последния път на консултация се оказа, че сме качили само 240 гр за три седмици. Виктория е много пъргава и подвижна, и аз реших, че сигурно за това не е наддала много, защото е спокойна и усмихната, играе си, а ако е гладна според мен ще плаче.
Изчетох всичко тук във форума и в библиотеката, и знам че е нормално едно кърмаче да не ака по една седмица, че кърмата се усвоява почти напълно, но започвам да се притеснявам, когато Вики започне да си свива крачетата и да се сърди. Гимнастиката и масажът също не помагат и вече не знам какво да правя. Като гледам другите деца, родени с нас, които също са само на кърма нямат този проблем. Моля ви споделете, ако сте имали такъв проблем, как се се справили с него! Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 837
Трудно ми е да ти дам съвет, защото явно си наясно с възможностите. Само мога да кажа, че и моят син имаше такива периоди, също имаше газове, но нищо не предприемах освен масаж на коремчето и по съвет на педиатърката. Постепенно този период отмина . Що се отнася до соковете - те са нова храна и реакцията към тях може да е както диария и разхлабено коремче, така и запек.

# 2
  • Мнения: 698
 Simple Smile Спокойно, не е толкова страшно. Малката ми фея беше по-страшен вариант. Въпреки абсолютното кърмене. Въведохме доста рано сокчета между кърменията, защото Нищо не помагаше. Но имаше страшни колики от ябълката и пак ги спряхме. Понасяше й добре круша. Твоята фея вече не е толкова малка, скоро ще ти кажат да захранваш по малко. Нещата ще се нормализират. Това, което много ни помогна беше чайчето за разхлабване на "Блевит" - много трудно се намира. Тук, в София, го имаше само в денонощната аптека срещу центъра по хигиена. То е за съвсем малки бебета. Опитай. И не се притеснявай. Явно малката е happy  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт