китайски език

  • 1 636
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,от известно време имам желанието да започна да уча китайски език,но имам известни колебания,които се по явиха след като всичките ми приятели твърдят,че няма файда.Има ли бъдеще такъв език,охх разбира се че има,но информацията ми е толкова оскъдна,че се чувствам объркана,а искам когато започна нещо да съм уверена,а не да губя време в съмнения.
Мерси  Hug

# 1
  • Мнения: 183
Що пък да няма файда. Аз мисля, че колкото по-нетрадиционен е езика, толкова по-голяма файда има.
Ако го научиш добре и станеш лицензиран преводач,парите са доста добри.
Между превод за една страница на ангийски език и китайски разликата в цената е над 50%.
Знам защото скоро проверявах.

# 2
Китайският език принадлежи към сино-тибетското езиково семейство, говори се от 1 милиард и триста милиона души в КНР, Тайван и Сингапур, както и от над 30 милиона чужденци. Той е един от шестте работни езика в ООН. Има към 50 000 йероглифа. #CrazyМандаринският китайски език е официален езиков стандарт в страната, с изключение на Хонг Конг и Макао, където се използва и кантонски диалект. Китайският е съофициален с английския в Хонг Конг и с португалския език в Макао.
УСПЕХ!!!

# 3
# 4
Момичета много ви благодаря,ще се свържа с Яна Шишкова,за повече информация и ЗАПОЧВАМ,мерси за помощта,целувки за всички  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 992
Само да ти кажа - не е лесно, изисква много време и ако смяташ, че ще станеш преводач за една-две години - надали.
Успех, иначе, на мен също ми е мечта, но за малко по-нататък, сега уча друг безполезен според другите език  Grinning

# 6
Само да ти кажа - не е лесно, изисква много време и ако смяташ, че ще станеш преводач за една-две години - надали.
Успех, иначе, на мен също ми е мечта, но за малко по-нататък, сега уча друг безполезен според другите език  Grinning

Simple Smile) Кой език си подхванала?
Чудих се толкова време защото искам да съм сигурна,че като го почна ще го завърша.Език като този променя живота,свързва те с различни хора,различно мислене ... мисля,че в него е бъдещето или поне моето Simple Smile
разкажи ми за твоето влечение към безполезните езици  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 5 710
Виж сега, bebit - ако е до файда, изучаването на български също не е много файдатно на фона на глобалната картинка.
Иначе, китайския език е пълен хит , както и арабския.
Ако сама не можеш да си отговориш защо наистина по-добре е да не се захващаш.

# 8
  • Мнения: 6 992
Simple Smile) Кой език си подхванала?
Фински Laughing Искам да уча там магистратура.
Иначе влечението към езици ми е от малка, с майка и леля филолози, какво да се очаква...
Исках китаистика, но не ми стигна оценката по френски и записах френска филология.
После реших, че след английски, френски, руски и италиански, е време за нещо по-разчупено и се спрях на финския, защото китайския изисква повече време, което нямам засега.
Супер много се запалих, а да не говоря за университетите и библиотеките им...Надявам се да не си остана само с мечтата да уча там, ще видим.
Пък ако си остана, още един език в сивито, няма лошо.

Общи условия

Активация на акаунт