помогнете ми

  • 676
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
имам нуйда от съвет, тъй като сам много притеснена и незнам как е правилно да потъпя.
Бебето ми е на 4 месеца почти, но от като се е родил аз се цедя и така го храня, защото нямам никакви зърна и бебо не мойе да хване. Сега яде по 110гр на 2 часа. Но последните 2 седмици стана много неспокоен и помислих че не се нахранва. Педиатъра каза да му дам ХИП 1, но след това повърна 3 пъти; дадох му и кисело мляко и пак така стана. Незнам какво да правя, а млякото започна да ми намаля. Даите ми съвет. Ще съм Ви благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Здравей!Със синът ми се цедях до 6 месец като започнах от 2 месец /след 6 започна да си суче човека -сутрин и вечер/. Цедях на всяко хранене т.е.  на 3 часа ,имах чувството ,че само това правех Crazy. Според мен бебето ти добре си хапва ,  newsm78. Синът ми никога не изяждаше дозата определена за възрастта му ,винаги оставаше кърма. Ако цедиш редовно кърмата ти няма да намалее Rolling Eyes. Детето може да е неспокойно  и по друга причина Rolling Eyes. Ако наддава добре ,пишка , ака, значи кърмата му стига .Ти какво количество му предлагаш ?                             

# 2
  • В събота
  • Мнения: 201
А пробвала ли си да кърмиш със силиконови зърна? Мисля, че дори на 4 месеца би могла да го научиш да суче от гърдата с тяхна помощ. Виж в библиотеката - трябва да има информация за хлътнали зърна.

# 3
  • Мнения: 8 242
Спри киселото мляко като за начало!
А от това, че цедиш вече 4 месеца би трябвало вече да са ти се "изработили" зърна..
Пробвай със силиконовите! Щом е свикнало от шише би трябвало да стане.
И аз нямах зърна в началото, ама не съм си и помисляла да цедя.. Понякога по 1/2-1 час сме се мъчили да захапе, ама много бързо задобря..
Просто не е трябвало да започваш с цеденето, защото въпреки че изглежда по-разумния вариант в началото, само си правиш мечешка услуга..
А бебето наистина може да не плаче от глад..
Купи си силиконови зърна (има различни марки, пробвай) - и преди всяко хранене предлагай първо да суче от гърдата, а след това додавай с шише..
С повече упорство ще успееш!

# 4
  • Мнения: 158
Опитвах със силиконови зърна(абсолютно всички, но без резилтат), а моята гърда е напражо права и няма как да захапе. Но според вас да му давам ли някакво сухо мляко или да му давам колкото кърма имам. Дали няма да остава гладен. Аз цяда 110-120 и той го изяжда, но нямам повече

# 5
  • Мнения: 1 674
мн ви е рано за кис.мляко.Пробвала ли си със силиконови зърна?

# 6
  • София
  • Мнения: 193
Хубаво ще е ако можеш да му цедиш повече ,т.е. да увеличиш кърмата си с по-често цедене ако трябва и през 15 мин. . Пий повече течности и цеди често ,ще ти се увеличи кърмата . Не се предавай.
другия по-лесен вариант ,който не ти го препоръчвам е да му разбъркаш АМ 20 мл. и да му додадеш след като свърши кърмата ,НО така постепенно ще ти намалее кърмата  Confused 

# 7
  • Мнения: 8 242
Проблемът с цеденето е, че никога не можеш да изцедиш толкова, колкото би изсукало бебето  Rolling Eyes
Пробвай да цедиш по начесто.. На всеки час примерно.. Така ще стимулираш производството на кърма..
Пий бирена мая, на мен много ми помага..

# 8
  • Мнения: 812
Вземи си лактогонен чай на хип ,на мен много ми помогна за увеличаване на кърмата  Peace

# 9
  • Мнения: 1 949
Аз нямам добре оформени зърна също като теб. Но обикновено правех така: преди кърмене с помпата изцеждах няколко мл. от което зърното се оформяше, после давах на дъщеря си да захапе и веднж захванеше ли зърното, после проблеми нямах. Така за около 2 - 2 1/2 месеца зърната ми се оформиха и нямаше нужда да си ги "оформям" с помпата. Кърмих малко повече от 1 год. с тези плоски зърна, но така и не дадох шише за толкова време.  Hug Успех!  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 700
 А какво стана със силиконовите зърна,защо не се получи?
 Защото скоро четох,че имало определен похват при поставянето.Силиконовото зърно трябва да се обърне наопаки и вътрешната страна да обгърне зърното.Така ще прилепне много плътно,особено в твоя случай, както това се затруднява от недобре оформени зърна.

# 11
  • Мнения: 1 691
Опит с плоски зърна нямам, затова не мога да си позволя да давам съвети. Но щом детето ти повръща от кисело мляко и от Хип, по-добре не рискувай, че да не му докораш по-сериозни проблеми. Представям си какъв ад е да цедиш денонощно на 2-3 часа, но щом досега си се справила, изтрай още малко - зачести цеденето, щом трябва, опитай пак да го научиш да суче... Дано се стабилизират нещата. Дохранването с АМ може само и единствено да ти намали кърмата.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърменето с шише е кърмене по трудния начин - браво на теб, че успяваш вече толкова време да осигуриш кърма за детенцето Hug Със сигурност не ти е лесно - времето за цедене не намалява с порастването и вероятно почти цялото ти време минава с помпата Confused
110-120 мл са напълно ок за хранене, стига бебето да се храни около 8х за денонощие - повечето кърмени бебета си хапват такова количество до 6-тия месец и се развиват напълно нормално. При храненето с АМ с течение на времето количеството мляко се увеличава и броят хранения намалява - при кърменето остава същото количество и същата бройка хранения, това е една от основните разлики.
Мерихте ли бебето, преди да вземете решение за дохранване? Далеч не всяко неспокойствие на бебето се дължи на глад - затова е важно да се прецени дали наистина има проблем с наддаването или просто детето е неспокойно по други причини.

# 13
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ами като се въвежда нова храна,не трябва ли първо малко да се даде да свикне бебето?Аз като не знаех с първото дете, и директно му  дадох 1 бутилка кис. мляко със захар  и вода.Изпи я и веднага повърна.Може и това да е причината. newsm78
Най-добрият вариант все пак остава кърмата. Peace
Няма ли начин да се срещнеш с консултант по кърмене-може би все още имате шанс със сукането?

# 14
  • Мнения: 552
Момичетата по-горе са ти дали чудесни съвети,НО в случай,че се наложи дохранване с АМ избери някакво хипоалергенно мляко/такова от 0-4/или 6/ месеца,зависи от млякото/,независимо че може да се наложи и след 6тия месец на детето/ и недей да го пробваш отново с кисело мляко,докато не му узрее достатъчно стомахчето Peace

Общи условия

Активация на акаунт