Тахикардия(сърцебиене) при бременни

  • 1 393
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,бременна сам в 24 седмица и ми се появи ускорен пулс(стига до 140 в минута)даже получих т нар прескачане на сърцето(екстрасистоли).Някои да е изпитвал подобно нещо и да може да ме посъветва нещо?

# 1
  • Мнения: 7 186
Нормално е,да имаш учестен пулс по време на бременност,но 140 е много,а щом имаш и екстрасистоли тичай при джипката.Трябва ти поне едно ЕКГ и консултация с кардиолог.Правиха ли ти през първия триместър?Щото вече е задължително.А проблеми със сърцето имала ли си някога?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 746
аз бях така почти през цялата си бременност. Пулса ми беше нормален, само от време на време сърцето ми препускаше. Правиха ми две екагет-а ... но точно тогава всичко беше ок

# 3
  • Мнения: 7 186
На мен пък през втория и третия месец ми препускаше сърцето като лудо,ама не съм имала екстрасистоли.Общо взето тези 2 месеца от бременността ми бяха най-гадни-сърцетуп,гадене,сънливост,абе отврат отвсякъде.Откак ги минах съм супер,ама да видим докога Confused

# 4
Благодаря ви момичета за отговорите.Lady  да ти кайа йна кардиолог ходих екг,ехография и холтер даже ми сложи  за 24 часа не било опасно нямало да ми дава хапчета.Да ама на мен като ми блъска:)просто исках да разбера на някои случвало ли му се е и как се е оттървал:)

Общи условия

Активация на акаунт