болка след пломба

  • 4 055
  • 9
  •   1
Отговори
Нормално ли е след пломбиране на зъб да има болка?Винаги ли преди да се лекува трябва да се прави снимка?

# 1
  • Мнения: 5 001
Всеки уважаващ себе си стоматолог,когато не познава пациента си,прави снимка на зъба за да види какъв е проблема.
По принцип,ако е само кариес може да бил малко по-дълбок и да боли малко от интевренцията с машинката.Но това е временно и краткотрайно неудобство....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако не мине няколко часа, отиди пак на зъболекар.Имала съм такъв случай, в който се наложи след пломба да се вади нерв,т.е беше по-дълбок кариеса, а зъболекарката не е догледала.

# 3
  • София
  • Мнения: 708
Възможно е да те боли ако кариеса е бил дълбок. Нерва може да се е травматизирал. Ако не ти мине до утре потърси зъболекар.

На мен на няколко пъти ми се е случвало след пломба (единия път дори беше с упойка) да имам зверски болки. Дори Аулина не ми помогна. Но за 1 ден ми минаваше.

# 4
  • Мнения: 3 036
Ако имаш силна болка и е нетърпима,
ти предлагам с една глътка олио да се забуриш на болното място
ще те облекчи,
но момичетата ти казаха вярно:
Може да има болка от зъб,нерв самата пломба,
но ако и утре продължи иди наново на стоматолог.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно нерва е засегнат и трябва да се извади. А може и да има друга причина. Трябва да се направи снимка според мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 708
Явно нерва е засегнат и трябва да се извади. А може и да има друга причина. Трябва да се направи снимка според мен.

Стига де, не я/го плаши така  Grinning
Не мисля че тябва да се вадят нерви и т.н. Пиши дали и утре те боли.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Говори със стоматолога-не е нормално да има болка

# 8
  • Мнения: 1 303
Изчакай 1-2-3 дена,ако постепенно отшумява-нервът е раздразнен от манипулациата с машинката Simple SmileАко не минава-отиваш пак  Confused

# 9
  • Мнения: 157
Като ми пломбираха мъдрец ме боля няколко дни, но ми мина и да чукна на дърво, до ден днешен не ме е болял повече.

Общи условия

Активация на акаунт