Моля дайте ми съвет!!!!

  • 321
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте!Днес бях на контролен преглед при мамолог след прекаран мастит преди 2-3 седмици.Та тя след като ме прегледа на ехографа каза,че жлезистата тъкан се е свила и ще кърмя още "най-много 1 месец"!!!!!!!!!!!!!Реших да не го вземам за чиста монета, но все ме гложди отвътре.Бебето ми е на 2 месеца точно,досега наддаваме всеки месец по 900г. Храни се на 2-3 часа,а нощем понякога и на 4. Пораснала е с цели 10 см. Понякога не и стига от дясната гърда,та предлагам и другата. Иначе е горе-долу спокойна. Гърдите ми вече не са напрегнати. Единствената разлика е ,че след мастита (не знам дали има връзка) като потече кърмата (рефлекса на потичане го усещам като пробождаща болка) другата гърда не ми прокапва вече.Трябва ли да вярвам на докторката и има ли начин да не ми спре кърмата толкова рано.Имам голяма дъщеря и когато тя беше бебе също я кърмих около 3 месеца и кърмата ми сама спря.Е, сега знам много повече от тогава и мога да се боря,но все пак ме е страх.Моля, дайте ми съвет!!!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно лекарката няма много опит с лактиращи гърди и затова е казала реплика, която да ти създава стрес. След първите 1-2 месеца знаеш, че гърдите омекват и вече картинката е по-различна, отколкото в първите седмици на бурно производство. Това обаче не значи, че кърмата ти ще спре - а че просто продукцията е регулирана Grinning
Има данни, че в началото на кърменето работят много повече млекопроизводителни клетки - постепенно с времето техния брой се редуцира, макар че производството остава същото, просто защото вече е добре организирано и по-малко на брой клетки могат да осигуряват нужното количество. Останалите `заспиват` - възможно е нещо подобно да се има предвид, но това не застрашава добре организираното и нормално протичащо кърмене. Кърми си бебето, радвай му се как добре расте и кърмата няма да спре Hug

Общи условия

Активация на акаунт