Мнението ви за езотеричните книги

  • 2 450
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
В онлайн книжарниците /пък и в истинските/ забелязвам, че книгите от този вид са невероятно много - за ангели, медитация, магии, източни философии и т.н.Аз лично като се замисля много малко неща от тях биха ми грабнали вниманието, предимно митове, философия, свързана с християнството например.След като има толкова книги на такава тематика на книжния пазар, се чудя дали има читатели за тях.Напоследък наблюдавам тенденция на бързо изкупуване на тиражи за книгите, посветени на Ванга и тълкуване на сънищата. Наистина ли хората се интересуват живо от тази тематика, или това е поредната модна вълна. ThinkingИли просто сега се момента, когато искаме пак да се обърнем към духовното.... newsm78

# 1
  • York
  • Мнения: 826
Аз чета езотерична литература от любопитство.  Дава един друг, по-абстрактен поглед за случващото около на и на самите нас.  Чета предимно книги на тема философия, религия и различни религиозни течения.  И разбира се, всичко започна от Карлос Кастанеда Laughing
Не мисля, че е модна вълна. По скоро е от желанието да се научи нещо ново.

# 2
  • Мнения: 3 423
Предпочитам еротичните пред езотеричните.

# 3
  • Мнения: 2 401
Единствената книга, която скъсах и захвърлих с крайна погнуса беше такава.  Ако наистина има толкова много издадени и продадени такива книги - тежко ни.  ooooh!

# 4
Предпочитам еротичните пред езотеричните.

  Joy
 А еротично-езотерични ?  Twisted Evil

 Whistling Днес съм с мръснишкото си подсъзнание  ooooh!

 

# 5
  • Мнения: 690
Библиотеката ми е пълна предимно с такава литература.
 Читатели винаги ще има, за всякаква тематика. Друг е въпросът, дали има търсещи!!
 П.П. Моля, фанатизираните потребителки да не проповядват как ще горя в ПЪКЛОТО! Crazy
 
 

# 6
  • Мнения: X

 Читатели винаги ще има, за всякаква тематика. Друг е въпросът, дали има търсещи!!
 
 
 
Peace

# 7
  • Мнения: 2 759
                      Не съм чела, и нямам намерение. ОСвен Карлос Кастанеда в детството, не знам брои ли се.

# 8
  • Мнения: 2 448
Не си падам. Единствено Библията съм чела, ако изобщо тя може да се нарече езотерична.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 917
Когато човек е готов, тогава се насочва към такава литертура. Не мисля, че е мода, родителите ми четяха такава литертура още през комунизма, но на руски- Ошо, Рамана Махариши, Блаватска, Алис Бейли, за силата на мисълта, за цветолечение.....нека не се бъркат със секти, ритуали, магии и други глупости

# 10
  • Мнения: 3 675
Фен шуй също, Ангела горе долу ги е описала, Дънов също го срещам в тази категория, разни източни учения за кармата.

# 11
  • Мнения: 122
Не си падам. Единствено Библията съм чела, ако изобщо тя може да се нарече езотерична.

Не е такава...
На вниманието на търсещите... само да гледат да не се загубят в гората, че в тази област и Неволята няма да им помогне...  Whistling

# 12
  • York
  • Мнения: 826
На вниманието на търсещите... само да гледат да не се загубят в гората, че в тази област и Неволята няма да им помогне...  Whistling
Разумните хора не се губят в гората  Whistling

# 13
  • Мнения: 2 401
за силата на мисълта, за цветолечение....

Това езотерика ли се води също?

Цитат
.На вниманието на търсещите... само да гледат да не се загубят в гората, че в тази област и Неволята няма да им помогне... 

Баш.
 
Цитат
Разумните хора не се губят в гората 

Охо, и още как..

# 14
  • Мнения: 3 675
Лично според мен, едно е да четеш такива книги от обща култура /т.е. да научиш нещо по-различно/, съвсем друго е да прилагаш на практика разни там магии.Според мен да четеш и да прилагаш в живота прочетеното са две коренно различни неща.

Общи условия

Активация на акаунт