поликистозни яйчници и липса на овулация

  • 2 413
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Дали някога птичето на радостта ще кацне и на моето рамо.Омъжена съм от 8 години.Опитваме да забременея от 4 и все не става. Причината според някои лекари е че имам поликистозни яйчници и нямам овулация , според други това не е основателна причина.Правили са ми няколко пъти стимулация и нищо.Вече съм се отчаяла и незнам къде да ходя и какво да правя.Единственото нещо което знам е че искам бебе и това ме съсипва.Не мога да спя , не мога да мисля , плача почти непрекъснато.Ако някой има същия проблем моля нека пише.Имам нужда от помощ.

# 1
  • Мнения: 1 335
Как е установена липсата на Ову?
Изследвана ли е проходимостта на тръбите?
Спермограма?
Насочила ли си се към клиника по стерилитет? Какво е мението на лекарите там?

# 2
  • Мнения: 883
4 години лекувах ПКЯ. Минах през горепосочените изследвания. И както виждаш лентичката скоро си чакам птичето. Не искам да те упреквам или съдя, но на мен винаги са ми казвали, че ПКЯ не е стерилитет и че с малко упоритост от страна на лечение ще стане. Ако е само ПКЯ - не е голям проблем. Но как са ти правили стимулации без изследване проходимостта на тръбите? Или сте ги изследвали???

# 3
  • Мнения: 4 700
Обърни се към специалист по репродуктивна медицина, най добре клиника по стерилитет. Там Ще ти помогнат, а няма само да те тъпчат с хормони zа стимулация.

# 4
  • Мнения: 74
На 28 години съм; от 13 годишна (т.е. откакто ми дойде за първи път цикъла) съм с поликистозни яйчници. Пила съм доста противозачатъчни за регулиране на цикъла, но когато ги спра и полкистозата идва отново. Така беше до 2004, когато смених гинеколога, тъй като моя спря да практикува. Новия ми гинеколог погледна доста по-сериозно и обстойно на проблема ми. Назначи ми хормонални изследвания, от които се видя, че имам приблем с пролактина. Гинеколога заключи, че това се дължи на свръх функция на хипофизата, препоръча ми ядрено-магнитен резонанс. Направих го и се оказа че имам малко аденомче (около 0,5 см) на хипофизата. След консултация с гинеколога и с невро-хирург, ми предписаха едни лекарства (не си спомням точно името им), бяха скъпички, но нямаха никакъв страничен ефект. След курса на лечение имах абсолютно редовна менструация. И така да октомври 2006, когато се появи една киста около 6,5 см на десния яйчник, която бе отстранена с лапароскопия. След операцията не съм приемала никакви медикаменти и овулацията ми отново се възстанови.
Забременях 3 месеца след като започнахме да правим бебе, при това съм с обърната матка и някои хора ми казваха, че това може да е проблем, но се оказа че не е.
Бих те посъветвала първо да си направиш обстойни изследвания - както ти, така и партньора ти.
И трябва да си спокойна. Не превръщай забременяването във фикс идея, това може само да ти попречи.
Съвременната медицина е доста напреднала, така че дори да имаш сериозен проблем (поликистозните яйчници не са такъв проблем), за почти всичко има решения.
Желая ти здраве и успех.

# 5
  • Мнения: 5 140
Аз също бях с поликистозни яйчници, липса на овулация, непроходими тръби.
Направиха ми лапароскопия и забременях, сега дъщеря ми е на 5 год и половина.
Това е лечимо, не се отчайвай и отказвай, ще кацне и на твоето рамо пиленцето, успех. Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 402
Подкрепям Ферди - провери си и пролактина. За повече информация виж темата Аденом на хипофизата. Успех мила и кураж Hug. Намерен проблем е наполовина решен проблем, така, че си намери добър лекар.

# 7
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Скъпа, поликистозата не е проблем сам по себе си. Трябва да се разбере дали няма и нещо друго. Според мен обърни внимание и на ендокринната система. Но си намери добър ендокринолог или гинеколог-ендокринолог.
От опит знам, че за да не става има причина, просто трябва да се открие.
Аз съм омъжена от 10 год. и повярвай ми, спонтанна овулация не е засичана никога, всичките ми овулации са след стимулации.
След проблемите, които се оказа, че имам СПЯ ми се струва като бонбонче.

Общи условия

Активация на акаунт