НОИ и майчинството

  • 1 687
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Мили майчета, извинявам се предварително, ако проблема ми е твърде маловажен, но бих искала да ви попитам. От април месец насам по незнайни причини НОИ не ми изплаща майчинството, дъщеря ми е на година и пет месеца, от които оказва се 5 месеца те не плащат, да знаете нещо по въпроса, лятото не трябват пари за децата, нов закон, или просто "чиновническо недоглеждане". Или майчинството е станало само една година, или всяка година се подновява или аз съм твърде неразбрана newsm78 newsm12. Е ако имате възможност да ми помогнете. Благодаря за изчитането   Grinning

# 1
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
според мен питай първо в местоработата ти,а след това иди в нои за справка.не може да не ти плащат.няма промяна в закона.до 9м. 90% от заплатата и после 220лв. до навършване на 2 год.на детенцето.

# 2
  • Мнения: 2 479
От това, което си написала, не виждам причина да не ти изплащат парите. По - добре опиши по - подробно за какво става дума в "Майчинството счетоводно".

# 3
  • Мнения: 2 131
При всички случаи, щом не ти плащат, трябва да има някакъв проблем. Попитай в счетоводството на фирмата, дали са ти внасяли осигуровките и Образец 1. Обади се и в НОИ. Трябва да има причина.

# 4
  • Мнения: 2 111
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.

# 5
  • Мнения: 3 621
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.
Peace 
и аз те съветвам първо да звъннеш в НОИ, че от фирмата могат да ти кажат всичко е ОК и ти да продължиш да не си получаваш парите, после като разбереш къде е проблема, отиваш при счетоводителката ти да го оправи . Тези пари които не са ти преведени досега ще ги получиш накуп, т.е. не ги губиш, ама си е неприятно да стоиш толкова време без парички

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
Да не би да си студентка или аспирант? Имаше една група, на която се плаща само по 12 месеца майчинство, мисля че за учащите  newsm78.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когатя бях с първото майчинство бях студентка-плащаха ми само 12 месеца....закона бил такъв

# 8
  • Мнения: 1 896
Oт НОИ превеждат парите за майчинство след като от фирмата-работодател внесат осигуровките ти за съответния месец. Така, че е възможно забавянето да е заради невнесени осигуровки.
Но трябва да провериш в счетоводството ви и в НОИ. Иначе ние тук само може да гадаем къде точно е проблема.

# 9
  • Мнения: 1 763
Когато минат девет месеца от термина ти, трябва да се подава нова молба при работодателя. Да не би да си пропуснала да го направиш или работодателят ти да е пропуснал да я подаде? При мен по едно време също имаше проблем, писха мейл на НОИ и веднага ми отговориха.

# 10
  • Мнения: 4 753
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.

 Peace  От питане глава не боли...

# 11
  • Мнения: 35
Мили момичета благодаря ви за отговорите, така и направих обадих се в НОИ, оказа се че от счетоводството не са подали молба-декларация по чл.53 за получаване на майчинството за дете до 2 годишна възраст. В НОИ ми казаха, че след подаване на въпросната декларация парите ще ми бъдат изплатени накуп без препятствия, надявам се да е така.  Още веднъж ви благодаря  Hug

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
значи има нещо щом се бавят болничните.

# 13
Мили мами аз съм с три деца .Най малкото е на шест месеца.Иаз имах проблеми с майчинството.Съкратиха ме по време на болничен идълго време не ми изплащаха майчинството.Едва сега вземах за август.Моля да ми отговорите как се изплащат майчинствата месец за месец или за преден месец.

# 14
  • Мнения: 264
Като звъннеш в НОИ веднага ще ти кажат къде е проблема-при тях или при работодателя ти.Не е трябвало да чакаш толкова дълго време.
newsm12

Общи условия

Активация на акаунт