Секцио след......първо секцио?!?!

  • 570
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, извинявам се ако е имало друга такава тема. Питането ми е към мами, които са раждали два пъти с операция-как е втория път по-лесно или точно обратното; по-трудно или по-лесно е възстановяването, а болката как е? Въобще едно сравнение да направите! Аз влязох за нормално раждане, ама не ми излезе късмета и легнах под ножа, и живот и здраве ако имам второ-по всяка вероятност пак ще е секцио (предвид първото)....или имам шанс за нормално раждане? А ако се включат мами от Варна ще се радвам да споделят и кой лекар им е правил секциото и дали са "доволни".

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
две секцио имам във варна, третото ми е в тунис(едно малко град4е)!вторият  ми път беше по-зле, не знам защо се полу4и отваряне отстрани след изваждането на един конец,забравен и вси4ко беше гноясало! но с антибиотици и вагинални се оправих! за мене и двата пъти в бг  ми беше тежка реанимацията, болеше ме, трудно ставах, късно се захраниха бебетата и по4ти нямах кърма! странно, 4е друг метод използваха в тунис, няма вадене на конци, една много стабилна превръзка и на 46 4ас бях излязла от болницата и бягах по стълбите  към къщи да взема багаж на бебето, 4е нямаше да го гледаме там!бебто на 12 4ас ми го дадоха и ми помогнаха да се захрани-цял ден е седяла на гърдата, за да слезе  млякото! но пък нощта след операцията беше малък ад, не знам защо не бяха се разбрали с анестизиоложката да ми бият  обезболяващи( бях и без клизма)-та  на вси4ки езици им проклех до 9 коляно рода и за няколко века напред! в бг съм била  при маркова и ско4ев!
за мене най-противни са срастванията, дърпат като кихам или при резки движения!

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 13:19 от marsy

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз за сега съм само с 1 - дай Боже, искам още 2 - но имам приятелка, за която първото секцио беше някакъв кошмар, изобщо не искаше деца след това (хм, стават и грешки...), а от второто, напротив, като мен - нищо не разбра, няколко часа след операцията вече си щъкаше щастливо наоколо, без болки, без нищо...

Това за утеха, де. Общо взето, зависи главно от оператора как ще си след това. И от теб - в смисъл, от физиката ти, както и от това до колко слушаш докторите, но... в по- малка степен. Това момиче си е все същото, не е като да е била лигла и глезла, пък после да се е засрамила и да е станала герой.

# 3
  • Мнения: 4 451
Аз съм раждала два пъти със секцио и ще ти споделя своите впечатления. Ако трябва да сравнявам болката, вторият път беше доста по-безболезнено за моя изненада. И може би бих се възстановила сравнително бързо, но при мен се получиха усложнения.
Имаше такава тема в Майки, бъдещи и настоящи. Там болшенството момичета твърдяха, че след второто секцио са се възстановили по-бързо и болката е била по-малка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт