моля за съвет за отказ на мляко?

  • 1 212
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте. Имам дъщеря на почти 1г. и 7 мес. Храниме се като редуваме  детка кухня, с ядене приготвено от мен за закуска, обед  и следобедна закуска, а вечер пие мляко на Нестле Джуниър 1+. Всичко вървеше чудесно, докато не се върнахме от почивка и тя се разболя за първи път по-сериозно /разстройство, повръщане/ и през тези дни почти нищо не хапваше, след което спря да пие млякото вечер. Просто като го види и отказва. Опитах се да й го предложа по-всякакъв начин, но го бута и отказва. Направи ми впечатление, че и други десерти съдържащи мляко отказва. Реших, че използва момента и я оставих за няколко дни, после пак го предложих и отново отказва. А пък нашето кисело мляко да речем с бисквитки го яде. Сега вечеря супа или друго ядене и се опитвам през деня да предлагам нещо млечно, така че да компенсирам липсата на мляко вечер. Моля, дайте ми съвет как да продължа с режима на хранене и според Вас на какво се дължи отказа на детето. Исках поне до 2 години вечер да пие мляко, но тя дори по цвят го гледа и отказва. Незнам как да я излъжа? Мислите ли че, този режим без мляко вечер ще й се отрази на здравето? Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Може да приема млечни продукти и калций под друга форма - таратор, кисело мляко с бисквити или само айрян, сирене, кашкавал. пробвайте грис и ориз със мляко.
 Вече е голяма и количеството мляко, което е необходимо под различна форма не е повече от 300 мл.

# 2
  • Мнения: 473
Благодаря Ви много.

Общи условия

Активация на акаунт