Относно болничните

  • 3 634
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 429
Здравейте,някой може ли да ми каже какво се случва след като съм в болничен от 27.06 до момента,и не е представен в НОИ?

# 1
  • Мнения: 422
А защо не е представен от фирмата където работиш,мисля че трябва да им се обадиш?И от там да видиш вече в нои,кога ще ти изплатят обезщетението....доста са закъснели newsm78

# 2
  • Мнения: 9 429
mani4ko ВЕЧЕ СЕ ОБАДИХ НА СЧЕТОВОДИТЕЛЯ НА ФИРМАТА И ГО ПОПИТАХ,ЗАЩО НЕ МИ Е ПРЕДСТАВЕН БОЛНИЧНИЯ.А ТОЙ МИ КАЗА,ЧЕ ИМАЛ РАБОТА И МАЛКО ГО Е ЗАБАВИЛ.АКО МЕЖЕШ МИ КАЖИ КАКВО СЛЕДВА,ЗАЩОТО ЩЕ ГО УБИЯ ТОЗИ СЧЕТОВОДИТЕЛ! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 636
Доколкото знам, щом продължаваш да си в болнични, няма проблем. Казаха ми, че болничният може да се занесе до 10 дни след приключването му, освен ако няма някакви промени напоследък.  Да, счетитео ти е гадняр, но парите няма да ги загубиш, просто ще се забавят.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако не са внесли дължимите осигуровки за м. 06 няма как да предадат болничния в НОИ

# 5
  • Мнения: 3 621
Ако не са внесли дължимите осигуровки за м. 06 няма как да предадат болничния в НОИ
С последните изменения, работодателя, е длъжен в срок от 2 дни след внасяне на осигуровките и декларация 1 в НАП да представи болничния в НОИ, те явно не са ви внесли осигуровките за юни все още, ако продължава така, може да си пуснеш една жалба в НОИ, все пак ти трябват пари ...

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
 cecii. Вече има срок за представянето на болничните в НОИ  2 дни след изпащането на  заплата в НАП  и 2 дни  в НОИ след това има глоби за фирмата ,но ти ако искаш се обади в Инспекцията по труда поне ще стреснеш боса на фирма.

# 7
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
cecii. Вече има срок за представянето на болничните в НОИ  2 дни след изпащането на  заплата в НАП  и 2 дни  в НОИ след това има глоби за фирмата ,но ти ако искаш се обади в Инспекцията по труда поне ще стреснеш боса на фирма.
PeaceМоже и жалба в НОИ да пуснеш

# 8
  • Мнения: 164
zdraveite bade6ti i nastoia6ti maiki vav tazi vrazka s bolni4nite iskam da vi popitam znae li niakoi ot vas na kakva baza se izpla6tat bolni4nite  pri polojenie ,4e ot poslednoto mi uveli4enie na zaplatata niamam otraboten mesec ,a imam izplaten samo otpusk za 10 dena?i o6e ne6to iskam da titam znae6tite-- az do kraia na bremennosta 6te sam v bolni4ni,koeto e okolo 6 meseca nali sega izpla6taneto na bolni4nite e 80% ot zaplatata ,kogato se rodi dali 6te mi izpla6tat 90% ot bolni4nite koita sa 80% ot zaplatata ili se vzimat tezi 90% ot zaplatata ,a ne ot bolni4nite

# 9
  • Мнения: 1 168
Доколкото знам, ще ти сметната базата за последните 6 месеца, преди да излезеш в болнични т.е. не се изчислява болничен от болничен. Но ако си на трудов договор, това за 90% го забрави. Вземат 90% от брутото и сравняват с нетното възнаграждение - което е по-малко него вземат за база - изчисляват дневна ставка и после за майчинство и болничен умножават работните дни в месеца по тази ставка. Ако хванеш месец като декември или май - с много почивни дни - ще го д...ш! Примерно ако си била на 1000 лв. бруто /700 лв. нето по старите закони отпреди плоския данък/ получаваш за 20 п.д. около 600 лв. болничен и майчинство.
Та мисълта ми е, че тези 90% са частен случай и са за "заблуда на врага" Laughing 

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 За 1г. откакто съм в болнични, от НОИ НИКОГА не са ми забавили изплащането им!Търсете вината във вашите счетоводители!

# 11
  • София
  • Мнения: 23 072

Случва се това, че от НОИ ще глобят фирмата ви за късно представен болничен  Peace
А на твое място бих вдигнала луд скандал на счетоводителя, тия хора нямат съвест... А всъщност редовно ли ви внасят осигуровките, защото мисля, че има някаква връзка?

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 21:33 от tonkabonka

# 12
  • Мнения: 3 621
Случва се това, че от НОИ ще глобят фирмата ви за късно представен болничен  Peace
А на твое място бих вдигнала луд скандал на счетоводителя, тия хора нямат съвест... А всъщност редовно ли ви внасят осигуровките, защото мисля, че има някаква връзка?
Естествено, че има връзка, работодателя е ДЛЪЖЕН, да представи в НОИ болничния в двудневен срок след подаването на декларация 1 в НАП, явно не са им внесени осигуровките за юни
За 1г. откакто съм в болнични, от НОИ НИКОГА не са ми забавили изплащането им!Търсете вината във вашите счетоводители!
с това съм 100 % съгласна

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще има глоба на фирмата Wink

# 14
  • Мнения: 164
moje li da vi popitam otnosno mai4instvoto tezi 6 meseca koito noi vra6ta nazat triabva li da sa ot edin rabotodatel ili mogat da se sabirat i ot predhodna rabota ,tai kato azsam na trudov dogovor ot 1.05.08, a predi6nata rabota e sa6tata no pod drugo ime i saotvetno drug bulstad bez prekasvane sam.blagodaria na tezi koito ste mogat da mi otgovoriat.

Общи условия

Активация на акаунт