задавяне от слюнка

  • 12 711
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здавейте мами,

Моя приятелка има нужда от помощ. Тя има бебе на 1 месец и е много притеснена.
Значи още в родилния дом бебка се задавила със слюнка и докторите трябвало с помпичка да изсмукат останалите слюнки от устичката и, явно по някой път бебето събира доста слюнка и не успявя да ги глътне и се задавя.
Докторите я уверили че няма страшно и да не взима никакви мерки.
Да но преди 2 дни за късмет че майката била будна и видяла как бебето и докато се пробуждало изведнъж за 2 секунди почнало да се дави и почервеняло от задух. Веднага го обърнала с на долу главичката и то си взело въздух. Но сега тя е притеснена да не стане отново и то когато всички спят.
Та ако има други майки с подобно преживяване моля споделете.
Дали е добра идея да дава на бебка биберон така можеби ще предпази от задавяне и в каква поза да я слага да спи, защото тук в Лондон слагаме бебета да спят по гръб и в този случай не знам как е по добре?
И най-важното до кой месец ще продължи това задавяне.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
Здравейте всички.
Ани благодаря много че започна темата.

 Значи в по горе написаното става въпрос за нашето бебе , регистрирахме се във форума днес за да можем да отговаряме.
 
Ще сме много благодарни ако някой даде съвет как да се справим.

P.S. Ани по горе е писала че бебето спи по гръб no my подлагаме  нещо и винаги е леко настрани.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 15:31 от Nicole-Marlow

# 2
  • Мнения: 376
само за начало, наи-добре е в началото да спи настрани, като се редуват страните на 3-4 часа, това помага и за главата - да не остане гладка отзад, а да си приема добра форма.

# 3
Току що имахме посетител от клиниката (стана нормална практика да ни посещават доктори през ден два)
 
Та докторката каза същото , да спи настрани, да не се притесняваме , било нормално . Качили сме 70 грама за 3 дена .
 И да се наслаждаваме на бебето , щом яде спи и ака всичко е ОК

# 4
  • Мнения: 166
Според мен е напълно нормално бебето да събира пове4е слунка бебка непрекъснато го прави и се задавя,така 4е не се притесняваите.[

# 5
  • Мнения: 166
Според мен е напълно нормално бебето да събира повече слюнка. Бебчо непрекъснато го прави и се задавя, така че не се притеснявайте.

# 6
Нещата се оправиха , вече бебето само се справя , всичко е наред ,ако се задави се изкашля и няма проблеми.Растем и ядем (почти 5кг сме) и имаме повече сила, вече искаме да гледаме през прозореца ,раздаваме усмивки.....голяма сладурана е Никол

# 7
  • Мнения: 4 335
Синьт ми се давеше до доста голям.Престана с времето от само себе си,нищо не сьм правила.
Докато бебето е толкова малко е добре да спи на страни,дори и да се задави няма страшно Peace

# 8
  • Мнения: 1 629
Моето бебе задължително трябваше да спи на една страна, като след три часа се мести на другата. Така ако бебето не е оригнало, ако се оригне няма да се задави! Само дето моя се научи да спи по гръб на 2-3 месеца. Даже сега кратунката му има едно плешиво кръгло петънце, не може да му поникне косичка от това спане по гръб Grinning

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
И моето бебче често се задавяше,но го слагах да спи на една страна и така се реши проблемът,виждам обаче,че и при вас всчико е наред,така че наслаждавайте се на хубавото си бебче!

# 10
  • Мнения: 165
Дъщеря ми и сега някой път забравя да преглъща и като събере повече слюнка се дави...Според мен е нормално,не се притеснявай и както са ти писали по горе слагай бебето да спи на страни
п.с.Продават спец.възглавници

# 11
  • Мнения: 3 456
Моят племеник е на 4 месеца и понякога се задавя така. Чува се като изкашляне.

# 12
  • Мнения: 6 713
И аз слагах бебка да спи настрани Peace

# 13
  • Мнения: 3 116
Нормално е да Simple Smile И аз съм ставала свидетел на такива случки и при двамата. Просто се завърта бебока настрани или надолу и се оправя Simple Smile

И ми се е случвало при всички пози: по гръб, по корем и настрани.

Сега Алекс е на 6 месеца и поне от месец не ми е правил такива изпълнения. То затова малко бебе не трябва да се изпуска от поглед Wink

# 14
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И Михаела много се давеше акъла ми е изкарвала #Crazy, но се научи сама да се изкашля.Даже и ега понякога се дави. А в начлото доста и хъркаха гърдичките, все едно вода и бълбукаше, но педи ни оясни, че това било нормално при по - малки бебета

Общи условия

Активация на акаунт