Смешно-тъжно

  • 783
  • 9
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
http://www.dnes.bg/article.php?id=56352

Ето това ме наведе на мисълта да ви питам: как се справяте с ежедневните проблеми, когато сте се настроили за почивка а малкото ви съкровище и благоверния не се вместват във вашия план-график?
Изпадате ли в нервни кризи, сърдите ли се или напротив-виждате комичното в това?
А какви хитринки имате за да преодолеете моментния гняв и да не развалите семейната почивка?
Моля ако темата ми не е за тук модераторите да я преместят!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
    Joy JoyНаправо си умрях от смях ,много добре написано!
 Ние имаме неписани правила за морето: не се говори за училище/дори книги не носим/, децата почти не излизат от водата ,половинката пие бира под чадъра и наглежда наследниците , и така. Отиваме да починем, и просто не се ядосваме /е, децата понякога ,но все пак са деца  Grinning/.

# 2
  • Мнения: 2 479
 Joy
Сигурна съм, че всички сме били свидетели на подобни представления, а някои дори са се включвали директно в главната роля Laughing.
При мен най - често помага чувството за хумор....ако се усетя навреме....

# 3
  • Русе
  • Мнения: 212
Нали идва реч за почивка?! Най-лесното е да не правиш твърди планове и да гледаш с чувство за хумор...Тази година за първи път бяхме трима на почивка и аз лично се настроих за повече "трудни" моменти,но ... това се оказа една вълшебна почивка.Май се уцелихме на една и съща вълна.Знам ли?

# 4
# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не правя планове,защото по принцип всичко става наопаки  Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 8 932
Статията е хубава, ама май авторът/ката няма деца. Иначе нямаше да се впечатли толкова от заучените фрази. Тази например : "ние си тръгваме, чао", няма някой да не я е ползвал. Simple Smile

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Това ми беше мисълта и на мен-тъжно се променяме понякога, веднъж добили заветните рожби. Прекалено насериозно се вземаме. Поне аз го отбелязвам като моя грешка.

# 8
  • Мнения: 936
Ха ха, много свежа и различна гледна точка. На въпроса за математиката се сетих какво казва моят  колега по български език и литература - " Алкохолът и математиката не прощават на никого!"

# 9
  • София
  • Мнения: 17 592
 rotfImao rotfImbo Joy

Ей, смях се със глас и сълзи!




Тази например : "ние си тръгваме, чао", няма някой да не я е ползвал. Simple Smile

Не само, че никога не съм я ползвала, но и никога не бих казала нещо толкова глупаво на детето си.

Когато кажа, че ще направя нещо, в следващия момент - или според когато е "обещано", го правя. Вие бихте ли изоставили детето си? Ако не, защо му казвате, че ще го направите? И ако не го правите, защо се учудвате на протестите му, когато сте му казали, че няма да получи сладолед, примерно, ако не тръгне, а не ви е обърнало внимание - ми то и без това си знае, че не изпълнявате ни заплахите, ни обещанията си... Или, че я ги изпълните, я не - така че я по- добре да направи каквото може сега, пък то думите без друго са само вятър и мъгла...

Общи условия

Активация на акаунт