А сега с какво да продължа захранването???

  • 985
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Незнам с какво да продължа захранването newsm78
Малко бавно я караме с бебо.
Въвела съм плодовите,зленчуковите и месните/пуешко,пилешко и телешко/ пюрета,също и безглутенови каши.
Не съм въвела глутена,останалите меса и производните на кравето мляко.
Мислех си от другата седмица да продължа с извара и да пробвам от плодовите дуети на Хип с извара.Някой знае ли дали са добри?И как по-точно се дават/т,к изварата доколкото видях е на дъното на бурканчето,а плодовото пюре-отгоре/?

 newsm78Някакви предложения относно захранването?!

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 09:05 от Vivi

# 1
  • Мнения: 10 975
Специално за дуетите с извара на Хип - добри са и са много вкусни.  Това, че изварата е отдолу, да не те притеснява. Нарочно са направени така - слой извара и слой плодово пюре, за да си ги разбъркваш и дозираш както искаш. Peace По същият начин са и дуетите с месо и зеленчук на Нестле.
Относно захранването, сега можеш внимателно да въведеш глутена. Сирене също можеш да даваш в малки количества. Кисело мляко и кашкавал не бързай да даваш, поне аз реших да изчакам до годинката и тогава да ги въведа.
От другия месец можеш да предложиш риба, а след 9-10 месец да захраниш със жълтък.

# 2
  • Мнения: 552
А какво сирене?Знам,че трябва да се изкисва ама как става newsm78

# 3
  • Мнения: 1 062
Сиренето трябва да е твърдо, добре узряло и да не е прекалено солено, ако е много солено означава, че не узряло, а твърдостта се дължи на голямото количество сол. Аз го слагам вечер в студена вода в кутийка или бурканче и до сутринта за закуската е готово. Слагам количеството, което ще използвам, а на следващата вечер си приготвям ново. Въвеждаш го по малко, докато достигнеш количество, колкото кибритена кутийка.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Купуваш си по-твърдо сирене,нарязваш една част на кубчета и заливаш със студена вода.Държи се в хладилника разбира се.Аз и за нас сиренето го държа в кутия с вода,но без да го нарязвам.В началото вземах само вакуумираното на Роса.Не ви е чак толкова бавно захранването.Нормално си е.В следващите 2-3 седмици и нищо ново да не въведеш няма да сбъркаш.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Слагаш сиренето във вода....така става изкисването Peace

# 6
  • Мнения: X
Не е бавно, много добре си върви захранването, останалите съвети са ти дадени, няма да повтарям.

# 7
  • Мнения: 15 379
Относно дуетите на Хипп - много са вкусни, все още Тео хапва по 1 бурканче дневно и много ги обича. Когато отворя бурканчето разбърквам с лъжичката и го яде  смесено - плода с изварата или йогурта. Ти си прецени дали да ги бъркаш или да даваш неразбъркано, без значение е!
Относно сиренето - много по-бързо ще го обезсолиш ако го накиснеш в топла вода. Peace

# 8
  • Мнения: 393
  И Емми ги ядеше  тези Дуо пюрета на Хип,за закуска,с желание.Една от малкото неща,което и допада.Лошото при нея е,че яде само това за закуска-не признава нито попара,нито кускус,нито мляко с бисквити.
 И те така-плод с извара за закуска,аз просто приех желанието и...

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Хич не е бавно точно последователно и навреме мисля че  е.

# 10
  • Мнения: 76
Здравей, zuzu  bouquet

другите момичета са ти писали, а и според мен захранването върви нормално и не сте назад както си мислиш ти; можеш да въведеш и глутеновите каши, аз ги въведох по съвет на педиатърката ни от 7-мия месец; към месните пюрета можеш да добавиш и агнешко и заешко месо; от 10-тия месец можеш да въведеш и жълтък по 1/4 в началото; аз извара и сирене още не съм давала, макар че нашият фъстък след около 2 седмици ще направи 11 месеца; риба също можеш да даваш когато стане на 9 месеца, но само риба, друго месо в пюрето не трябва да слагаш, това ти го казвам от нашата схема за захранване дадена ни от педиатърката;ами... newsm78 за друго не се сещам засега

Общи условия

Активация на акаунт