Не разбрах тухла ли купих или панел!?

  • 2 802
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
 Купих малък апартамент(за София става дума).Брокерът ми го представи като тухла от '85г.Понеже е с кредит,беше направена оценка за банката,в която обаче първият оценител писа ЕПЖС(т.е. панел).Правих нова оценка-там излезе монолит.Интересува ме откъде мога да си извадя някакъв документ,удостоверяващ вида строителство.Ясно ми е,че като ми освободят жилището и забия един пирон в стената,ще разбера дали е тухла,но мен ме интересува да имам черно на бяло документ за вида строителтво.Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 11:01 от marida

# 1
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Хвани си първият познат строител и той ще ти каже!!!Ако кажеш на колко етажа е блокът , можем и да погадаем за какво става дума!!!! Peace

# 2
  • Мнения: 4 380
Кого ще чакаш да ти освободи жилището? Старите собственици? Не можеш ли да им звъннеш и да попиташ?

В общината със сигурност ще получиш отговор, но струва ли си усилието?

# 3
  • София
  • Мнения: 173
Най - вероято е строителство тип ЕПК , т.е. смесено панел и евентуално вътрешните стени са тухлени.Тези блокове обикновено са с повече етажи.На колко етажа е блока ? При финансиране от банка , за тухла и ЕПК дават еднакъв процент на кредитиране , за панелите - отпускат по - нисък процент.

# 4
  • Мнения: 52
Блокът е 8-етажен.Казаха ми,че по касите на вратите също може да се разбере-на панелките са метални П-образни профили.При тухлата не са такива.Но тук в случая аз не се интересувам за себе си дали е тухла или панел(така или иначе като се нанеса ще разбера какво е).Искам да знам откъде мога да извадя черно на бяло документ какъв е типа строителство(имам си мои лични съображения,затова ми трябва такова нещо).Разбирате ли,трябва ми документ,че тази и тази година е построен този и този блок ,и е тухла(евентуално де).

# 5
  • бяла спретната къщурка с две...дъги отпред
  • Мнения: 30
Всички данни за типа строителство, планове, година на построяване и др. подобни можеш да намериш в общината по местонахождение на имота и в ДАГ / Дирекция "Архитектура и градоустройство"/ на ул. "Сердика"5. Приемното време и на двете места е понеделник и четвъртък между 14 и 17ч.
Успех.

# 6
  • Мнения: 23
Казаха ми,че по касите на вратите също може да се разбере-на панелките са метални П-образни профили.При тухлата не са такива.
Не разчитай - сега правим ремонт у дома и сменяме вратите - е, касите не са метални, а дървени.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
Живея в блок ЕПК, сигурна съм в типа строителство, навремето съм работила като брокер. Та нашата врата на хола е такава П-образна и метална. Само тя. Така че вратите не са гаранция.

# 8
  • Мнения: 52
Всички данни за типа строителство, планове, година на построяване и др. подобни можеш да намериш в общината по местонахождение на имота и в ДАГ / Дирекция "Архитектура и градоустройство"/ на ул. "Сердика"5. Приемното време и на двете места е понеделник и четвъртък между 14 и 17ч.
Успех.
  Много ти благодаря,Зуница!Точно тази информация ме интересуваше.Приключвам темата  Stop

# 9
  • Мнения: 2 013
Аз само ще се включа да ти честитя новото жилище. Да си щастлива в него.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
В общината със сигурност ще получиш отговор, но струва ли си усилието?
Абсолютно сигурно общината не е мястото и затова не си струва усилието  Wink Слушай Зуница  Simple Smile или по-просто разпитай комшии.

# 11
  • Мнения: 1 526
Всички данни за типа строителство, планове, година на построяване и др. подобни можеш да намериш в общината по местонахождение на имота и в ДАГ / Дирекция "Архитектура и градоустройство"/ на ул. "Сердика"5. Приемното време и на двете места е понеделник и четвъртък между 14 и 17ч.
Успех.

така ще го имаш черно на бяло  Peace

Общи условия

Активация на акаунт