Висока базална температура и Регулон

  • 2 736
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, на третия ден от цикъла бях при моя доктор и тя ми каза, че имам 3 кисти /задържани фоликули/ и ми изписа Регулон за 21 дни, считано от третия ден.
Много се стреснах от тези кисти, защото никога досега не съм имала. Започнах Регулона и се надявам кистите да изчезнат.
За сведения миналият месец правихме стимулация и инсеминация.
Това, което ми прави впечатление е, че откакто започнах Регулона базалната ми температура е висока /36,8 - орално/, както във втората фаза на овулацията. Търсих информация, но не открих нищо. Случвало ли ви се и на вас? Малко ме притеснява тази висока температура във първа фаза. Sad

# 1
  • Мнения: 98
Здравей мила,
Аз също съм на Регулон поради същата причина. Също като теб бях предния месец на стимулация, имах задържан фоликул и лекарката ми предписа Регулон от третият ден на цикъла, а цикъла ми продължава седем дена, а тоз месец ми спря след третият ден, но не съм се сетила да си меря базалната температура.

# 2
  • Мнения: 1 768
Лаленце , каква е бе мила тази базална температура орално , че не схващам  newsm78 ? Ако е орална ми тя е, като на здрав и дишащ човек.Колко високо ти се струва в тези жеги 36.8*С ? Я се успокой и пий регулона , не мери температури по време на приема няма смисъл и живей с мисълта , че трябва да разкараш кистите .Удари стотина коремни преси и това е  Hug

# 3
  • Мнения: 1 334
Когато има прием на противозачатъчни,меренето на БТ е абсолютно излишно.За каква първа и втора фаза изобщо става въпрос??Противозачатъчните карат яйчниците да си "починат" малко и определено за овулация не може да говорим в случая.

# 4
  • Мнения: 7 718
Лаленце, възможно е високата температура да се дължи на кистите. Sad
Не очаквай двуфазност обаче, защото яйчниците спят, поради регулона.
И не се притеснявай - кистити са обичайни след стимулация, ще минат. Аз след всяка стимулация имах задържани фоликули, като никога преди това не съм имала, нито след това.

# 5
  • Мнения: 51
Благодаря ви, момичета! Аз по навик продължих да си меря базалната температура и се почудих, че е толкова висока при условие, че този месец няма да имам овулация. Явно е в резултат на кистите. Днес за съжаление имам болки ниско долу в корема. Надявам се, да се спукат и следващия месец да съм отново на старта. Целувки и успех!

Общи условия

Активация на акаунт