Хе-хе, болниците в Англия

  • 1 133
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Понеже напоследък имаше няколко теми за условията/раждането в различните страни, да кажа с две думи предупреждението, с което ме зарадва акушерката на днешния преглед (39гс): непременно да се обадя преди да цъфна в местната болницата, защото последните няколко седмици били претоварени и на няколко пъти били затваряли родилното отделение, което значело, че ти казвали да тръгваш към друга болница (може да е доста по-далече, където имат места). Хубаво, ама аз миналия път цъфнах с пълно разкритие, и за сега имах подобни планове. Пуснах си значи най-хладнокръвно търсачка за спешно раждане/раждане в кола и подобни щуротии, ей така, за всеки случай, ама много се надявам да не правя сефтето на този сайт с постинг от рода на "пръкна се в колата".
Не е оплакване де, просто още една краска към илюстрациите къде как е.  В Англия често няма болнични легла, може да се случи и на родилките, и тогава "стискаш" до някоя болница, където има легла.

# 1
  • Мнения: 978
Ох. Аз затова откакто пиша в този форум говоря за "безплатното здравеопазване", което е вярно безплатно, ама да не ти се наложи да чакаш за преглед при специалист или за операция.
Иначе ти се потготви, ама дет' ще се мъчиш в линейките, я по-добре карай директно в къщи. Wink
Чакаме новини вече...Simple Smile

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Алиса, това с обаждането на акушерката е задължително навсякъде. Не само защото в болницата има много родилки. Прави се и за да се подготвят за твоето идване. Има изискване да звъннеш на акушерката или на самата болница преди да тръгнеш. При нас ме помолиха да държа връзка с акушерката и само ако не мога да се свържа да въртя на болницата. Ако болницата е пълна ще ти го кажат преди да си напуснала дома си и ще те насочат към друга. Ако имаш проблеми с транспорта те ти осигуряват такъв. Не се шашкай те и в БГ връщат родилки, че били пренатоварени. Тук поне ти го казват преди да напуснеш къщата си и ти дават друга опция, няма да те оставят да раждаш самичка Wink
Късмет с раждането!!!

# 3
Когато аз раждах, звъннах в болницата /бяха ми казали така, ако имам съмнения, че раждам, за да ме 'тестват' дали наистина раждам или само си въобразявам/. Та, пита ме заспалата телефонистка /е, сигурно е била сестра/ това първо раждане ли ми е, колко често са контракциите и т.н. и накрая стигна до извода да си лягам и спя, защото съм 'първескиня' и може и дни да отнеме, както и обяснявам. Ако отида до болницата, може и да ме върнат. Аз се тръшкам вкъщи, повръщам, мъжа ми ме кара да идем-аз викам- защо, за да ме върнат,а? Накрая, 2 часа по-късно ме убеди и като ме видяха на вратата /повече не сме се обаждали/, казаха веднага да лягам, че да не паднело. Аз раждах в Лондон, North Middlesex Hospital. Явно, има разлики между различните болници. А комшийката ми само ме убеждава, че е по-добре да раждам вкъщи /тя  двата пъти е направила така/.

Успех, Алиса, и ти благодаря за информацията на ЛС.

# 4
  • Мнения: 4 244
Леле момичета като ви чета сте направо за оплакване.
Особено това за първескините дето да си седяли в къщи
Тука бачкат на принципа По добре един път повече отколкото само един път и да е късно!
Аз си спомням с щерката че последните 2 семдици от бременността сме били сигурно 5 пъти в клинкиата заради фалшива тревога. Никой не ме върна за това че съм първескиня. Напротив - даже ми казваха че при първескините е по опасни тъй като не могат да различат от страх кога са тренирочъни или истински контракциите и е по добре да се провери на място

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не знам в Англия как е,нито В Германията ,но и мен ме върнаха от болницата макар,4е контракциите ми бяха на 4есто,но нямах грам разкритие. В 22 4аса се прибрахме у дома и в 01 4аса следполуноЩ бях отново там (добре,4е болницата е на 15тина минути от нас) ,но този път ме приеха  Twisted Evil

# 6
Алиса, леко да е - мноооого е наближило събитието. Не се шашкай. Обаждането по телефона преди да тръгнеш е задължително.
Абе в Англия толкова ли са натоварени тия болници - елате раждайте тука Flutter. До сега не съм чула някой да бъде предупреден, че може да няма места в родилното Grinning.
Алиса, и да ни се похвалиш после как е минало Wink

# 7
...Ох почнах да се паля и ще спра.....
Миронич, и аз щях малко да пална като тебе, защото не обичам обобщаващите изводи. Но си замълчах - нали съм миролюбима личност Wink Laughing Laughing (понякога). Не можем цялото Кралство да го поставяме под един знаменател.

# 8
  • Мнения: 4 244
Деби, не ни оплкавай въобще. ........................

Мире, не съм искала да ви засегна.
Просто на шега го пуснах това че сте за оплакване

Аз бях навремето - преди 5 г толкова ошашавена от всичко тук, като имаш предвид че съм работила в Бг в здравната система и можех да сравнявам.
Не че има нещо лошо в това да си седиш в къщи докато ти дойде реда да родиш, но просто системата е по различна и ме кара понякога да се учудвам, но само толкова

А се сещам за една история. Един американец се чудел как може английксите паркове да имат такава прекрасна зелена трева. Те, американците не можели да я докарат толкова хубава. На което англичанина отговорил - ами зад тая хубава трева стои  градинарски опит от 600 г.
С това искам да кажа че англичаните са оцелели и заради добрата си здравна система, па макар и с нужда от малки корекции Wink

# 9
  • Мнения: 2 032
Да-да, ще се пофаля, само да мине събитието.

Аз не се притеснявам, каквото-такова, само че ми иска, ако може, да родя естествено (миналия път имах този късмет), но ще видим какъв ми е късмета този път.
 
Иначе по време на краткия ми престой в болницата първия път нямаше чак пък такъв професионализъм (но слава богу, нищо фатално)-само няколко примера: докато чаках да ме прегледат (и се видя, че съм с пълно разкритие), дулата помоли да ми дадат малко газ да подишам, ама нещо не можаха да намерят; после не можеше да се намери втора акушерка дълго време (а бебето си тръгна да излиза, добре че дулата беше с мен да помогне), например, или пък като се роди бебо, имаше една страшничка и разстройваща диагноза, но слава богу, оказа се напълно грешна, ама както и да е, нали всичко свърши добре.

# 10
  • Мнения: 368
Да споделя и аз опит като "майка първескиня": Отидох в болницата с "нерегулярни"(както рапортува акушерката на докторката) контракции, но имах 5 см. разкритие...Действието се развива в Б-я само да поясня
Така че (лично мнение) - по-добре по-рано в болницата, отколкото в последния момент.
Успех на всички, които им предстои раждане - без значение къде се намират!!!

# 11
...Така че (лично мнение) - по-добре по-рано в болницата, отколкото в последния момент.
...
И аз карах на тоя принцип. Пръхтях в болницата и никой не ме върна, защото разкритието ми е малко или контракциите намалели. Ама добре, че беше половинката, че както не знаех и езика #Silly

Общи условия

Активация на акаунт