Дете болно от Витилиго помогнете

  • 8 454
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравеите.
Какво знаете за тази болест, има ли специалисти лекари и въобще всичко свързано с болеста,което ще е от полза.
Благодаря предварително.

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Има голяяяма тема в здравния http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244239.0 . Специалисти няма, защото не е изяснена нито причината, нито има точен начин да се помогне. Всеки се повлиява различно,често никак Confused

# 2
  • Мнения: 40
търся начин да замина с моето дете в Китай, там има 2-3 института за лечение на Витилиго, търся и съмишленици, искам да замина сега, когато децата имат ваканция, за да не губят от у-ще, тай като в Китай новата год. е февруари. Зная от един познат, че там се повлиява добре и на Множествена склероза. Четох в нета, че ако се започне лечение до 3 месеца, успеваемостта е 98%, след 3-тия мес до 3 год. тя пада на 57% за съжаление, след това успеваемостта става 33%, продават се и едни мехлеми по нета по 16$

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
zeleni, риска да се разочароваш след като хвърлиш толкова много пари, е много голям. Слънцето много помага. По стечение на обствоятелствата това лято ми се наложи да прекарам на слънце повече време, отколкото бих стояла на плажа. Белите участъци се зачервиха, някъде обринаха, сърбяха ужасно, но част от тях възвърнаха частично пигмента си. Виждала съм с очите си хора, с почти напълно възстановена пигментация от дълго стоене на слънце. Но наистина дълго .

# 4
  • София
  • Мнения: 4 996
Здравей, потвърдена ли е диагнозата?

На моя син син му поставиха такава диагноза, но без обследване. След това го водих при друг лекар, който каза, че депигментираните участъци не са витилиго, а резултат от лишеи заради дехидратирана кожа; вкара ни в една тъмна стая и с някакъв светещ уред му освети кожата и потвърди, че участъците са частично депигментирани, а не напълно,  както е при витилигото. Сега мажем кожата с хидратантен крем.
Аз за всеки случай оттогава насам всяка вечер правя сок от моркови, червени чушки, тиква, целина или червено цвекло - източници на калий, бетакаротин и витамини от групата В, като добавям в сокоизтисквачката и много магданоз. Смятам да правя така докато петната изчезнат /той каза, че това ще е напролет - когато слънцето грее върху участъците/. Полезно е да добавяш понякога и витамин С в сока. Както писах, има и настойки - с магданоз, яйчен белтък и др. - мога да изпратя рецепти. Знаеш, че и стресът е абсолютно противопоказен. Вярвай в това, че ще се справиш с проблема и предай тази увереност на детето! Висока степен на благоприятен изход имат случаите на: малки деца без наследствен фактор, наскоро появили се петна, асиметрично разположени петна.

Между двата прегледа четох много неща по темата, вкл. и американски и индийски сайтове и форуми- за препоръчителни храни /риба, телешко месо напр./, храни, които да се избягват /кисели храни - кисело мляко, цитруси, въпреки необходимостта от витамин С/,  препоръчителни настойки върху петната - мога да ти изпратя линкове и информация. Говорих с хора, справили се успешно с този проблем. Ще ти трябват упоритост, търпение и късмет - от сърце ти ги желая!

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 20:52 от Prizma

# 5
  • Мнения: 112
Здравейте,
Аз имам тази болест от малка. Може би съм била на 6г. , когато ми я откриха. Предположиха, че се е появила от силен стрес. Тогава имаше режим на тока и заседнах в асансьора - мислех, че ще умра.  Отначало майка ми беше шокирана - къде ли не ме водиха, какво ли не пих. Вкл и сок от моркови, прясно мляко, мед , билки. Мажех се с лекарство, което преди 20 г. го нямаше в страната, а го внесоха от чужбина. Но така или иначе не изчезна. Местонахождението му е такова, че не се забелязва, дори от мен самата. Един кожен лекар си спомням като каза: Радвайте се, че не го вижда ежедневно и това я спасява от психозата. Аз наистина не се сещах за него въобще. До момента не се е разнесло по тялото. Минах през голям стрес и все още съм заради моята дъщеря, но засега не се е отключило. Мисълта ми е , че ако не се забелязва и не се психясва заради това е по-голям шанса да не се разпространи. Имам познат с това заболяване вече е мениджър на фирма - просто трябва да го надраснеш това.
пожелавам ви успех с лечението

ПП И ние чувахме за излекувани хора, и до сега майка ми събира информация от хора с това заболяване, но на едни хора действат нещата , на други не.

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Здравейте,
Един кожен лекар си спомням като каза: Радвайте се, че не го вижда ежедневно и това я спасява от психозата. Аз наистина не се сещах за него въобще. До момента не се е разнесло по тялото. Минах през голям стрес и все още съм заради моята дъщеря, но засега не се е отключило. Мисълта ми е , че ако не се забелязва и не се психясва заради това е по-голям шанса да не се разпространи. Имам познат с това заболяване вече е мениджър на фирма - просто трябва да го надраснеш това.
пожелавам ви успех с лечението

 ooooh! ooooh! ooooh!

Недопустимо е лекар да каже такова нещо! Заболяването може да се отрази на психиката, но с помощта на такива пророци със сигурност ще се отрази зле.
А на мениджърите да не им налагат фейс контрол? Laughing

# 7
  • Мнения: 112
Здравейте,
Въпреки, че заболяването не е болезнено или опасно, то е много депресиращо особено в пубертета. Повечето хора не са запознати с болестта и си мислят, че са някой вид заразни обриви, а сред тинейджърите това  си е проблем.  Аз наистина извадих за сега късмет с тази болест. Пожелавам го и на всички други, които са се сблъскали с нея. Може би наистина колкото по-малко внимание му се обръща, толкова по-добре
Поздрави   bouquet

# 8
  • Мнения: 32
Здравейте!
Аз съм с витилиго от година и половина .В началото ми изписаха елоком и витикс таб. и при мен имаше някакъв ефект като казвам някакъв имам предвид че петната се прошариха така да се каже и до сега нови не са излизали.
Успех на всички и Веселе Коледа  bouquet

# 9
  • Мнения: 40
Ние решихме, че детето се претоварва с разни извънкласни занимания и престанахме да го посещаваме, детето се поуспокои и забелязвам, че и двете петна са се пигментирали много тъмно отвътре. Иначе аз съм привърженик на Малахов и тъй като петната са на дупето прилагахме урината на детенцето, изпарена на 1/4, което води до фантастични резултати, просто не мога да опиша за колко въздействащ агент става дума. Изкипя върху котлона веднъж без да искам и където имаше някаква мазнинка се изми до неузнаваемост.

# 10
  • Мнения: 204
Това, което мога да споделя аз е свързано с ХИПНОЗАТА.
 Моето братче като малко се изплаши от съблеклото на една змия- това беше просто кожата и, но явно му е подействало силно.
 Родителите ми го водиха навремето във Виена при специалисти, които не можаха да помогнат.
 Следващият опит беше решаващ- баща ми го заведе при възрастен доктор, работещ и с хипнотични сеанси, вероятно е бил невролог или психотерапевт в София.
 Интересен се оказал моментът, в който, разхождайки се из детството му, търсейки стресовия момент, докторът е ВИДОИЗМЕНИЛ спомена му за змията. Казал му, че това не е змия, а ШАРЕНА ПРЪЧКА.
 Явно така вече съхранена информацията в спомените му , е спряла да му действа на подсъзнателно ниво, защото вече 20 години петната спряха да се развиват... останаха първоначалните, които НИКОГА не са мазани с каквото и да било...
 Нали смисълът е да се ЛЕКУВА ПРИЧИНАТА, А НЕ СЛЕДСТВИЕТО!
 

Общи условия

Активация на акаунт