Zeitgeist The Movie (2007)

  • 1 054
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Гледали ли сте го.. Филма е документален и донякъде разтърстващ!! Някои неща според мен са малко изопачени, но за други си заслужава човек да се замисли за света в който живее..Препоръчвам на тези които не са го гледали, а тези които са моля за мнение.(относно филма)..

# 1
  • Мнения: 89
Да филма е знаков за развитието на съвременната култура и начин на мислене, а се появи и втора част вече, само още не е преведена на БГ  Peace

# 2
  • Мнения: 2 786
Как се казва втората част?

# 3
  • Мнения: 515
Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Сега го набарай в замунда. Довечера ще го гледам

# 4
  • Мнения: 2 786
Гледах и втората част, макар че знаех, че много ще се ядосам.
Просто съм убедена, че и българските политици са подкупени и корумпирани по същия начин да работят за чужди интереси.
Наистина филм, който трябва да се гледа и да се знае.
Особено пък ми се запечата в съзнанието списъка SAPs, - приватизация, инфлация, никакви пари за здравеопазване, образование и социални услуги или пък субсидии.
Как водата и тока например са в ръцете на чужденци, които работят единствено за своя печалба и сметките растат главоломно.
Също и тази свободна търговия, която позволява на някакви транснационални компании да заливат местния пазар с боклуците си като по този начин унищожават местното производство (което е лишено и от субсидии).
Да не говорим колко е задлъжняла България към Световната банка и други финансови институции.
Не знам за вас, но аз просто видях България в този филм.
Тя определено върви по спиралата надолу, уверено и стабилно.
За съжаление.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 21:14 от щастлива

# 5
  • Мнения: 1 844
филма,първа част, го гледах преди няколко месеца..
определено по въпросите за религията изобщо не съм сългасна с теорията,изведена във филма..
колкото до политическите въпроси..знам ли,може да има истина.

# 6
  • Мнения: 89
Desinkata_85 много хора, които са запалени християни (незнам дали ти си такава, казвам по принцип), реагират крайно негативно на тази част с религията и дори не доглеждат филма, защото се обиждат. Но филма не развенчава вярата като такава или наличието на Бог, а просто разкрива манипулативните цели и основата за зараждане на определена религия и това далеч не се отнася само за християнството. Като казвам "манипулативни цели" , наистина винаги това е било единственото предназначение от самото зараждане на църквата, още повече, че дълги периоди в човешката история е властвала "папоцаристката" система , религията е създадена единствено за да управлява хората. Всеки знае как и защо са се случвали покръстванията на цели народи, за да се наложи определена власт, както и какви са били методите, същото и за кръстоносните походи и техните съвсем нехристиянски прояви. Но не може да се отрече, че в определени ситуации е имала и положителна роля, имаме добър пример с турското робство и 500 -те години, в които българското се е запазило, благодарение на християнството и в като вяра и като църква.
Като цяло, бих казала, че всичко е доста добре обосновано, не съм точно християнка, макар че съм кръстена, но след като гледах филма и се убедих във верността на повечето от изложените факти там, за мен понятията "Бог" или "Христос" и други символи, не са престанали да съществуват, напротив  Peace Няма значение дали Христос е бил или не историческа личност и не мисля, че е предмет на нашия разговор да го изясним, неговото значение и важност за човечеството е силата на един символ на Любов и той е толкова силен символ и подкрепен от вярата на толкова много хора, натрупвана през вековете, че не може и няма как да бъде развенчан от каквито и да е исторически факти. Така да се каже отдавна е придобил "общественост". Незнам дали обясних достатъчно ясно позицията си, но съм съгласна с филма, не ме интересува особено живял ли е наистина човек на име Христос, но вярвам в него и посланията, които носи този образ  Peace
Относно другите части за парите и войните, на пръв поглед звучи малко сложно и прекалено сгъстено като информация, но ако човек се замисли логично и/или има някакво икономическо образование, ще види, че нещата са точно така.

# 7
  • Мнения: 283
Аз бях потресена от първата част,а сега си дръпнах и ще гледам втората.Незнам дали това във филма е истина,но ми се иска да не е,защото иначе с страшно.....

# 8
  • Мнения: 89
Аз бях потресена от първата част,а сега си дръпнах и ще гледам втората.Незнам дали това във филма е истина,но ми се иска да не е,защото иначе с страшно.....
Защо се плашиш, щом те е потресъл, значи си открила истина там  Peace. А няма смисъл да приемаме тези факти като "наказание", което се е стоварило върху нас, а като възможност да се променим, нали точно на това наблягат, ще видиш във втората има съвсем практически насоки, за това какво може лично всеки да направи  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 316
Гледах и двете части и останах впечатлена. За съжаление доста от нещата ни очакват...

Общи условия

Активация на акаунт