Отново градини с неприключили ремонти

  • 22 674
  • 371
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
Здравейте,
Вероятно и други вече са се сблъскали с този проблем- все още неприключили ремонти в градината ни.
Вече с нетърпение чакаме 1 септември, че цяло лято дедето ни бе ту при едната баба и дядо, ту другата вкъщи. Тичане, готвене всеки ден да има разнообрана храна.Проверки по телефона как са и дали няма проблеми...вероятно и при вас е било така. И ето , че вчера случайно научавам, от друга мама, че градината ни от петък е в ремонт и няма да успеят да приключат до 1 септември. И като всеки нормален човек, избеснях.
Няма да се впускам в подробности за емоционалното ми състояние тези два дни, но отидох направо в общината.
Там ми обесниха, че това е така, има ремонт, и в много градини текат все още и фирмите изпълнителки давали срок до 1 октомври.Нямах думи....2 месеца  време и ремонта в нашата градина започва едва на 22 август, поради късно отпуснати средства.
Повярвайте ми идваше ми да ги застрелям всички служителки, които си пиеха кафенцето по стаите.
Оставих си телефона с ясната молба да получа конкретен отговор къде да отведа детето си в понеделник и днес директорката на градината ми се свърза с мен.Е, имам обещанието да и намерят място в някоя градина в квартала, но се питам ДОКОГА ЩЕ БЪДЕ ТАКА.КОЙ Е ВИНОВЕН ВСЯКА ГОДИНА ДА НЕ БЪДЕ ЗАПОЧНАТА НАВРЕМЕ? Общината нямала вина, ми казват.Е, КОЙ ТОГАВА ЩЕ ПОНЕСЕ ОТГОВОРНОСТТА ЗА ПРИЧИНЕНИТЕ НЕУДОБСТВА на родители и деца.НОВа ГРАДИНА, НОВИ УЧИТЕЛКИ, този  допълнителен СТРЕС  за детето,заради нечие нехайство и несвършена навреме работа!!!!!!



УЖАСЕНА СЪМ И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ  УВЕРЕНА, ЧЕ ПОЛОЖЕНИЕТО Е ПЛАЧЕВНО!!!!!

Детски градини с продължаващи ремонти

6 ОДЗ Толстой
 10 ОДЗ Мусагеница
11 ОДЗ Младост 1, „Мики Маус”
17 ОДЗ
26 ОДЗ
29 ОДЗ Изток, „Слънце”
34 ОДЗ
37 ОДЗ Павлово, „Вълшебство”
39 ОДЗ Овча купел 1
40 ОДЗ Красна поляна, „Жар птица”
43 ОДЗ Гоце Делчев, „Галант”
49 ОДЗ                       "Радост"
51 ОДЗ
73 ОДЗ Люлин 8
80 ОДЗ Красно село
86 ОДЗ Люлин
88 ОДЗ Дружба 2
120 ОДЗ


12 ЦДГ филиал на ул. "Хр.Белчев"
13 ЦДГ Люлин
53 ЦДГ
67 ЦДГ Бъкстон или Красно село ?????
85 ЦДГ Красно село
87 ЦДГ Триадица "Буката"
93 ЦДГ              "Славейче"
117 ЦДГ Подуене
162 ЦДГ Красно село "Вихрогонче"       
183 ЦДГ               


55.......Люлин
92...........................”Лозичка”
113.........................”Преспа”
115.....Надежда 2
133.....Изток
............Младост 3, „Сребърно копитце”

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 09:27 от Vache

# 1
  • Мнения: 1 561
Градината е 115, в Надежда 2, ако някой все още си мисли, че на 1 септември ще заведе детето си там.

# 2
  • Мнения: 5 370
И мене ме помолиха да го заведа на 8 септември, вместо на първи. Честно казано, за мене това не е особено голям проблем, защото си имаме и детегледачка , и баба. И в тази градина тече все още ремонт и аз бих предпочела да го заведа вече когато всичко е окончателно приключило. Апропо, директорката беше много мила по телефона и по-скоро го формулира като молба, а не задължително.
Но и тебе те разбирам....особено ако са се изчерпали възможностите за гледане на дечкото.

# 3
  • Мнения: 758
29 ОДЗ в Изток. Нямало да почнат от 1-ви септември, а от 1 октомври  ooooh!. Никой не е намерил за необходимо да ни информира. Добре, че все още не съм започнала работа, иначе щях да се видя в чудо.

# 4
  • Мнения: 1 479
11 ОДЗ Мики Маус в Младост-1-сьщата работа #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
При нас и без ремонти учебната година започва към средата на септември,приключва в средата на юни. Laughing

Ама аз съм по майчинство,и нямам право на глас Mr. Green.Даже една от госпожите още пролетта ми каза,че обсъждали
били опцията-неработещи родители да нямат право децата им да посещават ДГ,моите уважения към всички
работещи,ама да си го изхвърля ли детето,за да попадам в подходящата категория!? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 272
Проблема не е само в София, и при нас сега започват ремонта,направо им се ччудя на тия хора  newsm78 Ама каво го мисля,нали и те трябва да си почиват лятото.То са виновни тези,дето отпускат парите чак сега де.Някои хора не мислят с главите си,убеждавам се за сетен път.

# 7
  • Мнения: 959
да,  а пък при нас директорката ми каза , че ремонта е завършен, но имало още много да се чисти след него, но все пак ако няма кой да гледа детето да го доведа на 1ви септември, няма да го върнат. Е да видиме, аз на 1ви ще го водя и ще докладвам след това. Става въпрос за 39то ОДЗ в Овча Купел 1.

# 8
  • Мнения: 44
След 10 дни безуспешни опити най-после успях да се свържа по телефона с ДГ (92 Лозичка) и да разбера, че ще отворят врати най-вероятно!? на 15 септември  #Cussing out
Още юни месец ни съобщиха, че ще има големи ремонти - трябваше да съборят едната от сградите и да започнат строителство на нова, по-голяма. Както и да направят плувен басейн. Нищо такова не е направено!
Защо тогава ще стартират на 15ти?!? #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 187
На мен ми казаха да заведа детето си на 01.09 (за уточнение - в провинцията). На моята приятелка - на 05.09. На комшийката - на 15.09, а на една позната - на 01.10. Всичките деца ще са първа група тази година в една и съща градина. А това на какво прилича? Да не говорим, че на телефона никой не стои, защото всички са ангажирани с "ремонта".

# 10
  • Мнения: 9 814
Лошото е, че парите за ремонтите /говоря за Сф/ не са отпуснати по едно и също време от общината и съответно са започнали със закъснение.
Друга причина е, че например в една ДГ е обявен като предварителен ремонт смяна на дограма, а се установява, че сградата трябва и  да се санира.


Ситуацията наистина е неприятна за повечето родители. Всички сме се настроили, че 01.09. ще е старта на учебната година в ДГ.
И въпросът е не само настройката, а в това, че няма кой да гледа децата ни.

П.П.Ще правя репортаж за някоя от ДГ, на които се бави ремонта.
Ако, искате да ми съдействате, пишете на лични.

# 11
  • Germany
  • Мнения: 7 917
В нашата ремонта е приключил, но вчера директорката ми заяви, че до 15 щяли да са със сборни групи и ако можем да не водим детето. Това им е тактика за да откажат повечето родители и наистина да минат с няколко деца и учителките да си почиват още малко. Безобразие е най-малкото, което мога да кажа. От 15 до 30 юни сборни групи - просто ей така. Пълна почивка и съмнителен ремонт юли и август. После до 15 септември пак сборни групи. И който няма баби какво прави? И на всичкото отгоре пак ще са недоволни, намръщени и отегчени на 15ти... Еми, няма да им съчувствам и да ги подкрепям повече. Писна ми!

# 12
  • Мнения: 47 956
Вече не сме на детска, но при нас ремонт започва...на 29 август....нямам думи...като миналата година де...наясно съм къде е проблема, но пък и учителките не искаха децата даходят след юни #Cussing out, ама ние по- нахалните ги водихме чак до края на юли....

# 13
  • София
  • Мнения: 1 022
Дааааа, и при нас е така с ремонта - 10 ОДЗ, Мусагеница. Директорката беше много мила и си беше оскубала косата от притеснение, ама все тая - майсторите ги няма, срокът им по договор с общината е 8 октомври... Нооо, кога ще завършат всъщност, никому не е ясно  Crazy
чакаме.... неизвестно до кога. Да не говорим, че общината е платила само за смяна на дограма, а пък за измазване и боядисване след това не е намерила за нужно да направи поръчка. Така че - ще трябва директорката да се оправя сама... Нямам думи...

# 14
  • Мнения: 401
Някои знае ли кога ще отвори 73ОДЗ Маргарита  в Люлин 8 ? Вчера минах от там, ремонта продължава и няма кой да ти даде информация

Общи условия

Активация на акаунт