С дете в Гърция-за границата..

  • 3 819
  • 23
  •   1
Отговори
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Имам въпросче.. Другата седмица заминаваме за  Гърция с детето. Интересува ме на границата трябва ли друг документ освен задграничния паспорт на детето и нашите лични карти/паспорти? Ще пътуваме двамата родители и детето.
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Не,не ти трябва нищо друго! Peace

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Мноого благодаря   bouquet Grinning

# 3
  • Мнения: 4 451
Направи за всеки случай копие на акта за раждане, има вероятност (макар и минимална) да го поискат.

# 4
  • Мнения: 331
6 пъти сме минавали границата с детето, като сме били и двамата родители - и със самолет (4 пъти) и с кола (два пъти) и не са искали нищо друго освен паспорта на всеки. Може и да си снимаш акта за раждане, както ти предлагат по-горе, но копието му (на акта) не е документ все пак, а копие. Ако толкова много пък те е страх, вземи си самия акт в оригинал.
И аз съм имала същите опасения, ама след втория път претръпнах.
А, ако не носиш фамилията на съпруга си най-добре е да имаш и акта за раждане, тогава вече наистина има вероятност да го поискат, за да се уверят, че детето е на двамата.....

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Благодаря ви отговорите, момичета!!!
И тримата сме с еднаква фамилия, така че явно не би трябвало да очаквам проблем  Wink

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това е полезна информация, но и аз си мисля, че не е лошо да имаш копие от акта за раждане.

# 7
  • Мнения: 1 144
И аз нося копия от актовете за раждане, но не са ми искали досега. В паспорта на детето са написани имената на родителите.

# 8
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
В паспорта на детето са написани имената на родителите.

Няма такова нещо. Никъде не пише имената на родителите... Аз всъщност за това се замислих дали не ми трябва и друг документ като акт за раждане, например..  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Хм, хвърли ме сега в размисъл и мен. И ние в събота пътуваме за Гърция с двете деца - да взема да пусна по едно копие от актовете за раждане и аз за по-сигурно  newsm78

# 10
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Хм, хвърли ме сега в размисъл и мен. И ние в събота пътуваме за Гърция с двете деца - да взема да пусна по едно копие от актовете за раждане и аз за по-сигурно  newsm78

Спокойно, щом тия които са пътували казват, че няма нужда, явно само с паспорт е ОК  Peace
Аз всъщност не прочетох на някой да са му искали акт за раждане  newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Този месец пътувах с 2те деца зад граница. И понеже бях без баща им, нотариуската ме посъветва да взема актовете за раждане, но никой не ми ги поиска. Пътували сме и четиримата и пак никой не ми ги е искал. Мисля че са излишни! Peace

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Колкото пъти и да сме минавали гръцката граница с малката, никога не са ни искали нищо друго, освен паспорта й.

# 13
  • Мнения: 677
viliandar, на мен ми казаха, че не могат да пуснат децата без да представя и акт за раждане, тъй като съм с моминската си фамилия. Накараха ни да отбием и да изгасим двигателя докато ни направят проверка. Хубавото беше, че въпросната проверка отне около 15ина минути, по думи на служителя, можело да отнеме до 6 часа!!!!
Представям си какъв ужас би бил да стоиш с часове на 41 градуса жега!
Следващите излизания носех и актовете за раждане, които ми бяха искани всеки път!

# 14
  • Мнения: 331
Нали точно за този случай конкретно - разминаване на фамилиите на родителите, предупредих авторката, че е възможно да искат и акта за раждане, но тя изрично казва, че са с еднаква фамилия с таткото.
А не беше отдавна, когато една мама сподели, че добре че бил форума, защото щяла да си цъфне с детето на летището ей така, без документи за детето (разбирайте паспорт  ooooh!). Ама беше готина и се подиграваше и със себе си, и с невежеството си и добре, че заподозряла, че сигурно ще трябват "някакви хартии там", та влезла във форума и се ориентирала навреме. Е толкова не се бях смяла много отдавна.
А вие сега па и паспарт, па  акт за раждане, ......ааааа, някой да не вземе да помъкне сега и бележник, и свидетелство за завършен 1,2, ..8 клас.

Общи условия

Активация на акаунт