Ама само как се изложих тази вечер

  • 1 818
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Направо не истина каква излагация Sad Аз голямата кулинарка, дето върти всевъзможни сложнотии, се оказа че не мога да правя мляко с ориз Embarassed
Страхотно го мразя това нещо и не мога да го вкуся, но мъжът го обожава и от известно време ме врънка да му направя. И така хващам се аз днес следобед. Изнамирам някаква рецепта (до сега не съм правила никога),  слагам да се посвари ориза с 1 чаша вода, а през това време подготвям млякото. То прокиснало..... Хайде до магазина за мляко, а асансьора пак не работи smile3515 През това време ориза загоря #Cussing out Изхвърлих го и почнах на ново. Да де, ама нещо много рядко го докарах и взех та сложих още ориз. Резултата е че имам една трилитрова тенджера, пълна с нещо като бял туткал Sick Ама под пълна, разбирайте направо до ръбчето Banghead
Молим ви се много бе хора - кажете как се прави това нещо newsm17

# 1
  • Мнения: 2 381
Извинявам се за оффа:
Ех Лулуто, накара ме да се усмихна за днес. Не се ядосвай, на вкус как е "туткала"? Щото ако е вкусничко, вида няма да е от значение за любимия. Иначе не знам рецептата. Ето копнах я от гювеч:

Мляко с ориз
интернационална кухня, десерти

ПРОДУКТИ:
1 литър прясно мляко
2 кафени чашки ориз
1 чаена чаша вода
1 чаена чаша захар
1 пакетче ванилия
канела за поръсване

ПРИГОТВЯНЕ:
Оризът се почиства и измива, залива се с 1 ч.ч.вода и се вари до полунабъбване. Залива се с млякото и се вари до разваряване. Подслажда се със захарта и след повторно завиране се отстранява от огъня. Ароматизира се с ванилията и се изсипва в десертни купички. По желание се поръсва с канела.
 

# 2
  • Мнения: 6 472
Какво да ти кажа - като се изключи факта че може да се нареже с нож и да се сервира на квадратчета като сладкиш, на вкус го докарва Whistling Особено поръсено с канела Grinning
Технологията ми беше горе долу същата, ама нещо с пропорциите съм оплескала нещата Tired

# 3
  • Мнения: 2 381
Сълзи ми потекоха от очите.
Ами давай смело. Виж нова рецепта си измислила. А моя баща казва "Щом има захар, ще се изяде"

# 4
  • Мнения: 2 452
Какво да ти кажа - като се изключи факта че може да се нареже с нож и да се сервира на квадратчета като сладкиш, на вкус го докарва Whistling Особено поръсено с канела Grinning
Технологията ми беше горе долу същата, ама нещо с пропорциите съм оплескала нещата Tired
И мен ме развесели. Ако това ще те успокои, и аз не зная как да правя мляко с ориз.  Embarassed Добре, че дъщеря ми не го обича.

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
От детската градина не мога да го понасям, канела наскоро започнах да използвам без напъни за гадене.   chef Laughing

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз го правя по същата рецепта дето я е дала Ники1, само слагам по-малко захар /понякога мед/. Ако спазиш пропорциите става супер, то и аз не го долюбвам много-много, ама веднъж на 2 месеца може  Wink

# 7
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Какво да ти кажа - като се изключи факта че може да се нареже с нож и да се сервира на квадратчета като сладкиш, на вкус го докарва Whistling Особено поръсено с канела Grinning
Технологията ми беше горе долу същата, ама нещо с пропорциите съм оплескала нещата Tired

Сладурана, много ме разсмя обяснението, спокойно на всеки може да се случи. А по повод на това, че се реже се сетих за една италианска торта, която се правеше като мляко с ориз и после се изсипва в тава облечена с алуминиево фолио, вътре се разтаря 1/2 ч.ч захар на карамел и отгоре се залива със смес от мляко и яйца. Пече се на водна баня.Става много вкусно, ако искаш може да импровизираш нещо такова:)

# 8
  • Мнения: 4 176
Ето какво съм си записала на моя компютър. Рецептата е от този форум, но незнам на кой.
Изглежда доста интересна и затова съм я записала.

"Имах една гостенка от Сърбия,която го приготви по следния начин-така и не го опитах-личен спомен от детската градинка!  Но мъжа ми беше възхитен!
1 ч.ч ориз се залива с 1 и 1/2 ч.ч .вряла вода и престоява така,докато ориза си дръпне водата.
В съда в който ще се приготвя се сипва 1 ч.ч. захар и се карамелизира,след това се прибавя млякото около 0,5 л. и се намаля котлона.Добавя се и ориза и от време на време се бърка,за да се провери дали е сварен и дали захарта на дъното се е разтопила.След като всичко е готово се разсипва в купички за да изстине и отгоре тя предлагаше смлян карамфил,не канела."

# 9
  • Мнения: 6 472
Мамица, ще взема другия път да го впробвам твоята рецепта newsm78 Туко виж да съм се престрашила и аз да опитам 1 лъжичка Laughing

Междувременно да ви кажа, че онова нещо дето вчера топло се режеше с нож, днес като изстина може да се ползва за бойно средство. Придоби абсолютно хомогенизиран вид (заради доста преварения ориз) и мога да го патентовам като строително лепило ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 289
Ти си цял избретател. Леле как го мразя това чудо. Особено пък и с канела отгоре. Нещо тая подправка не я уважавам изобщо.

# 11
  • Мнения: 3 211
Не се ядосвай и аз всеки път се окъквам. Всеки път си казвам повече няма да го правя, но пак тъпо и упорито повтарям. Загаря мляко, ориза остава недоварен, а бе всеки път има нещо не както трябва. Хем спазвам рецептата

# 12
  • Мнения: 265

Междувременно да ви кажа, че онова нещо дето вчера топло се режеше с нож, днес като изстина може да се ползва за бойно средство. Придоби абсолютно хомогенизиран вид (заради доста преварения ориз) и мога да го патентовам като строително лепило ooooh!

ей това вече ме разби  Joy Joy Joy

Между другото аз обожавам сутляш, правя го по рецептата на Ники1 и става мммммммм...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Ето какво съм си записала на моя компютър...
С малко си ме изпреварила GrinningНе е моя рецептата, но пък мога да потвърдя от опит, че по нея става много вкусно мляко с ориз. Мъжът ми си облиза пръстите, а той е познавач на този десерт, вЕрвайте ми /много офф - най-сетне мога да ползвам любимата си фраза без угризения Mr. Green/.

# 14
  • Мнения: 951
как ме разсмя само! Joy hahaha Joy hahaha
Представям си те уеко ядосана с трилитрова тенджера в ръка със съдържание приличащо на помийка,е,може пък да е вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт