Дали е нов вид измама...

  • 3 089
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
 newsm12 Обаждат се онзи ден на домашният ни телефон и търсят голямата ни дъщеря.Споменават точно име,презиме ,фамилия и казват ,че печели безплатно оборудване за Булсатком.Моят съпруг е в къщи и той се налага да вдигне телефона.Остава учуден как 5 годишно дете го търсят ,за да подпише договор с Булсатком  като тя никъде не е учавствала .Казва им  да се обадят пак.Днес в Понеделник се обаждат и дига свекъра ... smile3521 о Честито и Вие печелите безплатно оборудване от булсатком...и той в тъч.Добре едно 5 годишно дете да ползва интернет...това не го разбирам ,но възрастен човек ,който трудно може да нацели копчетата на дистанционното ...е това вече не мога да го възприема.Тук има някъква уловка.Разпитах тази...онази и чух следното :
Обаждат се на възрастна жена , че е спечелила безплатно оборудване .Казват ,че трябва да заплати 5 лева месечна такса...тя пита...къде да я заплати...те я уговарят ,че това може да стане  след като и прикачат антената и изтече първият месец /ДЕФАКТО ТОГАВА ЩЯЛА ДА ПЛАТИ ДВЕ ВНОСКИ НАВЕДНЪЖ / , но...за целта ,за да могат да я водят като абонат трябва да си каже Трите имена ,точен адрес ,егн ,серия и номер на паспорта.Жената ги продиктува и ....чака до днес обещаната антена..., но след 2 месеца идва един плик с извлечение ,
че дължи 1800 лева за плазмен телевизор купен на изплащане.... smile3511

# 1
  • Мнения: 59
 Ха и на мен ми звъняха, но не искаха ЕГН, паспортни данни и т.н. Казаха, че до 5 раб. дни ще се обадят за монтажа. Ако излезе измама или не звъннат тези дни ще споделя  Confused

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
E как става това само с лични данни на друг човек да си пазаруват измамниците, нали от лизинговата фирма искат лична карта на лицето и подпис на договор, като при това подписа се слага на няколко места  newsm78 Поне аз така съм си вземала разни неща на изплащане. 

# 3
  • Мнения: 2 386
 Shocked Е**си  Rage и  censored

# 4
  • Мнения: 1 910
А как така си дават хората личните данни без "бой"...е това не мога да го разбера.

# 5
  • Мнения: 5 622
Чакайте, Касиди не беше ли пускала съвсем скоро същата тема?!

Ами четете и имайте едно на ум. Хората като чуят награда, наистина и имам чувството, че се разтапят  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 1 889
А как така си дават хората личните данни без "бой"...е това не мога да го разбера.

   Мислиш ли, че баба ти Станка в еди кое си село знае какво са "лични данни" ?  Simple Smile Майка ми, че е сравнително млада, се опитвам безброй пъти да и давам акъл точно по този въпрос, ама не - наивна до глупост...  Rolling Eyes Наскоро я хванах, че е оставила едно пълномощно, което и бях дала в колата си, ама така, че всеки, който мине, без проблем може да си препише моите и нейните данни - всичко !   Shocked Кой знае колко време е било там... И ако я питаш - е кво толкова е станало сега ???!!!  #2gunfire

# 7
# 8
  • Мнения: 641
E как става това само с лични данни на друг човек да си пазаруват измамниците, нали от лизинговата фирма искат лична карта на лицето и подпис на договор, като при това подписа се слага на няколко места  . 

И аз това се чудя.  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 821
E как става това само с лични данни на друг човек да си пазаруват измамниците, нали от лизинговата фирма искат лична карта на лицето и подпис на договор, като при това подписа се слага на няколко места  . 

И аз това се чудя.  Thinking
Вадят фалшива лична карта, вероятно....

# 10
  • Мнения: 641
А не може ли да си измислят номер на ЛК ?
Плаща титуляра по ЕГН и трите имена, а не по номер ЛК.
Дали е възможно? Имам предвид ако е замесен продавача...

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Ами не, искат лична карта винаги. Дори ако за първи път пазаруваш с TBI кредит, идват на посещение на адреса ти, в къщи и там подписваш договора, един вид застраховка от измами. При мен са идвали в къщи, при това 2 пъти.
За ЦКБ, ако от там вземаш кредитиране за изплащане на стока, също ти звънят по телефона и то на домашния, проверяват дали ти поръчваш лично и после отиваш да платиш такса и да подпишеш договора.  Почти същата процедура е и с ОББ. За Джет кредит - също искат лично да отидеш, искат лична карта и се подписваш на няколко места. Не знам как може да се направи иначе, ама сигурно са го измислили някак ...

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 23:02 от Unknown_lady

# 12
  • Мнения: 2 241
До скоро в интернет пространството имаше томбола на Булсатком и аз така на шега се записах.
Искаха само Имена и телефон за обратна връзка. Написах ги
и след около седмица ми се обадиха и ми казаха, че съм спечелила безплатно оборудване
и ми обясниха как са месечните такси, обясниха ми за платените канали и т.н.
Казах им, че не съм в София и ми оставиха тел. си в офиса, на който да се обадя като се прибера,
за да се разберем за ден и час на включването. Ако става въпрос за същото нещо не е измама.

# 13
  • Мнения: 59
 Да, излезе вярно (за томболата в интернет). Вчера дойдоха и ни сложиха чинията.  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 805
Еее опасна работа.
Нистина има томбола в интернет, но там не се попълват егн и т.н., само тел. и имена.
И ние участвахме, но още никой не ни е звънял.
Напълно възможно е да има и измамници и да се представят за служители на Булсатком.

Общи условия

Активация на акаунт