Вътрешни первази за прозорци!!

  • 21 223
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Мили момичета,
Ето че стигнахме и до темата с первазите. Можете ли да ме посъветвате какви вътрешни первази за прозорци да избера?!! newsm78  И дали има фирми , които ги поставят?!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравей! Ние тъкмо минахме този етап от работата. По принцип почти всяка фирма за пвц дограма може да ти направи подпрозоречен перваз от пвц. Те са стандартни и са с височина 2 см - трябва да проверите всичките прозорци дали има достатъчно място за отваряне на крилото, ако няма ще подпира отдолу при отваряне. При нас нямаше 2 санитметра за всички прозорци и затова сложихме технически камък - по-скъпичко е, но ни решиха казуса, а и е всякак по-хубаво от пластмаса. Освен технически може да се сложи и естествен каъмк (мрамор, врачаснки камък и т.н.), но те попиват всякакви боклуци и няма изчистване. Това е от мен - дано да съм била полезна:)

# 2
  • Мнения: 491
Ние сме с врачански камък и стои много хубаво и много чисто. Отгоре сме го лакирали с някакъв специален лак и няма проблем с почистването. Peace

# 3
  • Мнения: 786
Каква е цената на това удоволствие?

# 4
  • Мнения: 137
Ние сме с врачански камък и стои много хубаво и много чисто. Отгоре сме го лакирали с някакъв специален лак и няма проблем с почистването. Peace
Интересно ми е този врачански камък , къде може да се намери и струва ли скъпо?!!

# 5
  • Мнения: 678
Ние сложихме мрамор-бял без никакви жилки.
Чисто,стилно и красиво. bowuu

# 6
  • Мнения: 2 160
Най-доброто решение е мрамор или гранит!!!

# 7
  • York
  • Мнения: 826
При нас ще са от плоскостта, от която са изработени мебелите.

# 8
  • Мнения: 2 160
При нас ще са от плоскостта, от която са изработени мебелите.
И как ще ги предпазите от конденза напр.?

# 9
  • York
  • Мнения: 826
И как ще ги предпазите от конденза напр.?
С яхтен лак и алуминиев кант напр.   Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
Нашите са от гранит.Фирмата е Булмарма.

# 11
  • Мнения: 5 178
ПВЦ первази, поръчахме ги в Бриколажа
стои като част от дограмата

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
и затова сложихме технически камък - по-скъпичко е, но ни решиха казуса, а и е всякак по-хубаво от пластмаса. Освен технически може да се сложи и естествен каъмк (мрамор, врачаснки камък и т.н.), но те попиват всякакви боклуци и няма изчистване.
Техническият камък е чудесно нещо, но с втората част не съм съгласна  Simple Smile
Естественият камък се импрегнира и така не попива "всякакви боклуци". Веднъж годишно забърсваш и намазваш на сухо с импрегнатора - отнема малко време. Не е препоръчително да направиш кухненски плот от варовиков камък, но няма проблем за подпрозоречен перваз. Естествено може да се направят и от гранит и от мрамор - зависи какъв цвят би пасвал. В къщи са от гранит и мрамор, различни във всяка стая, а терасите облякохме с врачански камък.
На всяка цена се спазарете фирмата да вземе сама мерки и да направи монтажа - голямото плащане тогава. Работата е сръткава и милиметър кривина на 2 метра дълъг перваз дава половин пръст луфт в другия край.
Ако няма място за 2 см, просто се поочуква мазилката, а и се намира естествен камък на 1 см - налагало ни се е за извън къщи и ми намериха - по-ниско качество, но свърши работа.
По-бърз и евтин вариант е да се кантират ПДЧ плоскости или да се сложат пластмасови.

# 13
  • Мнения: 137
ПВЦ первази, поръчахме ги в Бриколажа
стои като част от дограмата
Супер  Peace
Май това е най-доброто решение и за нас!! Каква цена ви излязоха  ПВЗ первазите от Бриколаж?! Дали ги режат там на място!?

# 14
  • Мнения: 5 178
не поръчват ги в Русе, миналата година бяха по 13лв/лм
това не е в самия Бриколаж, а отвън до входа където предлагат ПВЦ дограма

Общи условия

Активация на акаунт