Цистит-АБ-кърмене

  • 2 540
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 865
От 2 дни съм с ужасен цистит,взех си Неоренал тъй като са билкови хапчета,има ефект,но днес бях при нефролог и стана ясно че без АБ няма да се размина. Предопредих го ,че кърмя.Изписа ми Оспамокс 1000mg. 2х1 таблетка.Четох листовката за пациента и ясно си е написано,че лекарството макар и в малки количества преминава в кърмата.Моля за мнение,объркана съм , и не знам да почвам ли АБ ,или да пия билковите и да се моля да не си докарам някое усложнение.



Пуснах тази тема в здравния форум,реших да питам и тук!Помагайте моля.



# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
напиши тук генеричното наименование на антибиотика(това, което е написано отдолу с по-малки букви) и виж дали има риск при кърмене. По принцип има достатъчно антибиотици, които не преминават в кърмата и биха могли да ти го сменят.
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пий си спокойно антибиотика - напълно съвместим е с кърменето, прилага се и директно при малки бебета, когато са болни.
Всички лекарства преминават в една или друга степен в кърмата - въпросът е да е в такава, че да не оказва влияние върху детето. За твое успокоение - досега не съм срещала лекарство, което да преминава в такава степен, че да може да се пие от майката,  за да се лекува бебето Mr. Green
Най-опасното нещо, което може да се случи, е бебето да получи леко разстройство, което ще отмине когато спреш лекарството или пък двамата да получите гъбички (което може да се случи и без АБ).

# 3
  • Мнения: 865
hedra, petia_tag благодаря ви сърдечно момичета!Знаех си, че тук ще намеря адекватен отговор по темата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт