На два месеца а яде по 140-много ли е?

  • 586
  • 6
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 250
Здравейте мами.Малката ми мома е на два месеца и една седмица и от три дена се дохранваме с по 30-40мл. АМ и то не на всяко хранене. Да започна от там че кърмата я яде от шише.Обикновено яде по 100мл. кърма и по 40мл. АМ или само 140 кърма.Понякога даже иска още но аз не и давам. Мислите ли че 140мл. са и много.Притеснявам се че всеки казва да не и давам толкова много, че ще и се разшири коремчето.Но ако не и ги дам почва да пищи че е гладна. Колко трябва да яде на тази възраст?

# 1
  • Мнения: 72
говори и с педиатъра си,но 120-150 е ОК за тази възраст.

# 2
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На 4 месеца трябва да яде по толкова. На вашата възраст - 120. Това са нормите, доколкото знам от нашата педиатърка, но имай предвид, че всяко дете е индивидуално.
А ти сигурна ли си, че пищи от глад, след като и дръпнеш шишето? Пробвай биберон-залъгалка, например...

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 250
Пробвала съм сто пъти със залъгалка но упорито я плюе.Много рядко я приема.Аз питах педиатъра и тя ми каза че трябва да яде 120-130.Тъй като АМ е по тежка храна.Но все пак тя не е изцяло на АМ.Е разбира се и не винаги яде по 140. Но просто тия дни по често ми се случи и затова реших да чуя и вашето мнение.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че няма проблем да изяжда по толкова

# 5
  • Мнения: 405
Моето бебче също е на 2 месеца (днес ги навършваме Grinning) и яде по 140гр а се е случвало вечер преди лягане да изяжда и 200гр.За първия месец наддаде само 540гр.Имам племенник който е с 36 дни по-малък от нас и на втория ден още, в болницата изяждал по 140гр. Мисля, че не е проблем детето да яде колкото му се яде. Имай на предвид че те растат непрекъснато, а и всяко бебе си е индивидуално! На нас педиатъра ни каза винаги да остава в шишето,т.е. да яде колкото иска.Радвай се че яде и не е злоядо!  Laughing  Успех!! newsm10

# 6
  • Мнения: 552
Радвай се че яде и не е злоядо!  Laughing  Успех!! newsm10
Peace
Детето най-добре знае от колко има нужда Peace

Общи условия

Активация на акаунт