Помогнете в избора на количка

  • 2 702
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте! Затруднена съм в избора на количка - след дълго четене по сайтове се спрях на две марки - Mutsy 4 rider или Peg Perego Skate. Търся здрава количка, която да е удобна за бебето и не много тежка за мен. За Skate ме притеснява, че е 15 кг, което ми се струва тежичко, като се има предвид че това ще бъде и зимна и лятна количка. Mutsy ми се струва, че не е толкова популярна у нас, защото не се предлага на много места, поне във Варна. Посъветвайте ме, коя от двете колички е по-добра! Или може би някоя трета...

# 1
  • Мнения: 4 784
Не съм ползвала нито едната от тези двете, но 15 кг ми се струват доста.
Аз съм с Jane Carrera Pro Matrix. Доволна съм.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 391
Имам две проятелки с Mutsy и са много доволни. Аз самата мислех да си взимам 4rider с опция допълнителна седалка. Както и да е, знам, че са добри и няма да сбъркаш с избора. Би могла да разгледаш и сайта им, защото 4 rider-а не е единствената алтернатива ето www.mutsy.com  Peace

# 3
  • Мнения: 53
А кои са моделите, които ползват твоите приятелки? Сайта съм го разглеждала многократно и се спрях на 4 rider, понеже ми се видя най-лека, по спецификация в сайта и Urban Rider и Slider са по-тежички.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 391
Мисля че 4 rider-a

# 5
  • Мнения: 466
Не знам колко е тежка 4rider, пък и не съм ползвала, нито бутала, но сестра ми има Skate и е страшно доволна. Много е удобна и маневрена, както и практична. Ако не трябва да я качваш по стълби - няма проблем защото тежината изобщо не се усеща, върви много леко. Не случайно е и с награда точно този модел. Успех в избора.

# 6
  • Мнения: 53
По стълби много няма къде да я качвам. Само ще трябва да я сгъвам, слагам и вадя от багажника, понеже сама съм си шофьор.

# 7
  • Мнения: 1 153
Аз съм с 4rider на Mutsy и съм много доволна. За мен това е най-добрият модел на Mutsy към момента, защото не харесвам триколки, а Urbanrider е много тежка и по-малко маневрена. Не съм имала Skate, но по спецификации според мен Mutsy-то е по-добро по 2 причини - пълното легнало положение на лятната седалка (при Skate седалката се "катурва" назад и краката на бебето стърчат нагоре, т.е. ъгъла на самата седалка не се изглажда) и е по-лека. Ако мога да ти помогна с нещо конкретно за  Mutsy - питай, но мисля че няма да сгрешиш, ако се спреш на тази количка  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 53
Ти със стандартния модел на 4 rider single spoke ли си или с Light? От това, което прочетох в интернет не ми стана много ясно Light с какви гуми е, пластмасови ли са? Дистрибуторите на Mutsy във Варна не са много от обяснителните. Освен това по спецификация пише, че Light e 8,6 kg, a Single spoke 10,5 kg, но не разбрах това тежестта само на рамката ли е или с някой от кошовете? И колко всъщност тежи количката?

# 9
  • Мнения: 1 153
Аз съм с Light. Разликата е в спиците - Single Spoke е само с една спица, изглежда по-гъзарски, но е по-тежък и по-скъп. Мисля, че килограмите са само за шасито. В момента не мога да проверя колко тежат кошовете (може би са между 2-3-4 кг), но като цяло не е съвсем лека, все пак основното й предимство е стабилността. Давай още въпроси, ако имаш - аз доста проучвах пазара, преди да реша  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 53
Само в спиците ли е разликата? Защото дистрибуторите тук във Варна ми казаха, че на Light гумите били пластмасови! Което на мен не ми се иска, мисля че ако са гумени или силиконови ще друса по-малко на бебчо.

# 11
  • Мнения: 1 153
Е, тези ме разбиха! Как ще за пластмасови! За тия пари!  Joy
Не са надуваеми, но със сигурност са меки. Там нямат ли от 2-та модела за да ги видиш на живо?
До колкото знам, само в спиците е разликата - за това и се казва Single Spoke другият модел. Може би на сайта има повече информация, ако не си го разглеждала - www.mutsy.com

# 12
  • Мнения: 53
Нямат и от двата модела и супер много ги мързи да правят демонстрации и да обясняват. Сайта го разглеждах многократно, но там пише само durable tyres, което не ми говореше за материала. През септември тук ще има изложение Бебе Експо, надявам се там да мога да видя повече модели, които тук във Варна май изобщо не се предлагат. Мерси за инфото!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 53
Забравих да попитам - какво ти е мнението за столчето за кола Traveller?

# 14
  • Мнения: 1 153
Моля Simple Smile
За разлика от варненските "консултанти", тукашните много обясняват, та съм станала направо като дистрибутор Laughing
Аз си взех кошчето Safe-to-go, защото ще го ползвам само в колата, а там няма място да се разгърне легналото положение, т.е. в моя случай няма смисъл от тази екстра. Чувам, че някои майки взимат Traveller-а и го ползват и като кош за новородено за разходки, но това май е практиката за летните бебета...  Така че зависи какво ти трябва, за мен беше много важно да имам кош за новородено, за това се спрях на тази комбинация.
P.S. Ако Бебе Експо-то е като това от пролетта тук, не очаквай да видиш много - пълно фиаско беше!

Общи условия

Активация на акаунт